Bar Seçimi (Bench press ve Barbell Curl için)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve LeaDeRTuRK tarafından 21 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. LeaDeRTuRK

LeaDeRTuRK Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar,

Evde kullanılmak üzere; bench press ve barbell curl hareketleri için bar alıcam ama 120 cm ve 152 cm uzunluktaki bar arasında kaldım. 173 cm boyundayım. Hangi uzunluktaki barı tercih etmeliyim?

2. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    sadece barbell curl için 120cmlik iyi olur ama en doğrusu 152cmlik olanını almak onunlada barbell curl yaparken sorun yaşamazsın ve böylece bütün hareketleri yapabilirsin

LeaDeRTuRK bunu beğendi.
  3. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    bench sehpana göre sana uygun barı kendin belirleyeceksin
    bench e yat ve bench press yaparmış gibi hayal et bu şekilde nekadarlık bir bar yeter kendin hesapla
    ama genelde 152 yetiyor ama sen yinede kendin hesapla ki barı koyarken ellerin bench tırnaklarına çarpmasın veya barı tırnaklardan çıkarman kolay olsun.
    birde uzun barı barbel curl için tavsiye etmem mümkünse 2 bar al biri bench preste biri barbel curlde kullanmak için
    uzun barla barbel curl yaparsan tedavisi çok zor eklem sakatlıkları yaşayabilirsin

LeaDeRTuRK ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  4. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    152cm barla barbell curl yapınca sorun olmazda biraz daha uzunu için risk söz konusu

5. Cigabyte4

Cigabyte4 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Bak ben 120 cm aldım ağırlıkların hepsi sığmıyor hemde bench yapaken çok açık tutarsak dirsek deyiyo ağırlıklara. 152 cm al.

LeaDeRTuRK bunu beğendi.
  6. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Valla benim evdeki 150cm.Ama bileydim olimpik bar boyutunda yaptırırdım.Olimpiklar 180 cm galiba kullanış olarak daha avantaj sağlardı.Plastik kaplamalı ağırlık alınca 150cm bara max 100 kg aldı problem burda çıktı :) döküm felan alıyorsan problem yok 1.50yede daha fazla ağırlık alır.Ama plastikse ağırlıkların kesinlikle küçük bar alma derim.

LeaDeRTuRK bunu beğendi.
  7. LeaDeRTuRK

LeaDeRTuRK Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    @boksbody arkadaşımızın dediği gibi yapıp ölçü aldığım da, 120 cm bar bench press için sıkıntı yaratıcak diye düşünerekten 152 cm bar sipariş ettim.

İilgilenip yardımcı olmaya çalışan tüm arkadaşlarıma tek tek teşekkür ederim. Sağlıcakla kalın :)

8. repax

repax Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    benchde kalın ve kısa olanı barbell curl de ise ince ve uzun olanı öneririm.Bunun nedeni ise kalın ve kısayla Benchde denge saglarsın uzun inceyide daha iyi kavrayıp tutabileceğin için kollarında çok daha fazla hissedersin agırlıgı

Sayfayı Paylaş