bar kaldırmam belime zarar verirmi?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve darkhacker tarafından 10 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. darkhacker

darkhacker Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar..

Salonda çalişirken bir abi yanima geldi 20 yaşinda felan ben barlan ön kol çalişirken dediki

-onu birak dambil ile çalişön kolu dedi
    neden diye sorunca
    -yerden bari alirken ve çalişirken belin zorlaniyor zarar görüyor bel fitiği olursun spor yapayim derken belden ameliyat olursun yaşin küçük zaten barlan çalişma bence ve deatlift gibi haraketleri yapma..

Bu ne demek istedi anlayamadim doğrumu söylüyor yanlişmi bel fitiği mi olurum?

2. AnkTıp92

AnkTıp92 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Tıp Fakültesi Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    Dikkatli çalışırsan, Barbell Curl yaparken sol ayağını biraz öne atarsan, kemerde takarsan hiçbir şey olmaz.

3. TheSingleWolf

TheSingleWolf Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Adana
    aman dikkat et...bende arkadaşımın yanına gitmiştim birşey deneyim dedim... antreman yapmadan ilk defa 100 kilo kaldırmayı denedim denemez olaydım:( bir denedim kaldırdım derken arkaya düştü halter. neyseki hayattayım :)

4. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    sadece barı değil, herhangi ağır bir şeyi yerden alırken bel omurları zorlanır...
    hatta -tek- dambılı alırken hafif yana esneyen omurların zedelenme riski -bana göre- daha fazladır.

5. Zer0

Zer0 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Barı kaldırırken zorlanıyor bel.Barbell curl yaparkende zorlanıyor.Triceps-Push down yaparken de zorlanıyor.Bench Pressde de zorlanıyor.Çoğu harekette zorlanıyor bel.Ben belimi sakatladım sanırım fıtık olabilir.Hep hareketleri yanlış yapmısım bele yüklendim 1 ay civarı.Her antreman sonra agrıyor bel.Barfiks çektikten sonra bile sızlıyor.

6. darkhacker

darkhacker Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    geçmiş olsun allah yardımcın olsun kimsenin başına gelmesin allah cümlemizi korusun..

Sayfayı Paylaş