bana zararı olurmu

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve ufukblog tarafından 13 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ufukblog

ufukblog Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle merhaba arkadaşlar
    Bugun idmandaki hocaya "pastorize yumurta akını süte katıp içiyorum, zararı olurmu ?" dedim. Şuan kilo vermeye calıştığın için zararı olur dedi kullanma dedi boyum 175 kiloö 74 fazla kilolu değilim hafif göbek var. Protein olarak sadece idmandan sonra 500 ml yumurta akını süte katıp içiyorum yaklaşık 50,60 gram protein alıyorum yani. Sizce ne yapım ?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13.10.10 00:14 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12.10.10 22:31 ----------

cevap vericek bir arkadaş yok mu

2. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    gunluk her ne yiyorsan once onları hesapla. bu içecekten ziyade. bence senin gun içerisinde daha cok nasıl beslendiğin yediklerini yag ve karb. dengeleri. yeterli protein alımı vs ... bunlarda hersey yolundaysa o yaptıgın içecegin gaz yapmaktan baska bir sıkıntı vereceğini sanmıyorum ki oda yeterli bir sıkıntı gibi gorunuyor. iyi çalışmalar saygılarımla ...

3. ufukblog

ufukblog Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    kahvaltıda yumurta beyazı ıle lor yıyorum, öğlenleri sebze ağırlıklı yiyip aksamda beyaz et yemeğe özen gösteriyorum, idmandan sonrada yaklaşık 60 grm protein alıyorum günde içtiğim sütle, lorla vs 100 120 grm protein alıyorum

4. BLACKFLASH

BLACKFLASH Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    asker
    Yer:
    Türkiye
    Hocan biraz farklı düşünmüş. Diyette süt alınmaz mantığı güderek böyle demiş. Tabikide alabilirsin. Ama en doğrusu süt içmeyi azaltmak.

Bir porsiyonda 60 gram protein almak doğru değil. Vücudun sindirip de proteinleri işlemesi öyle tahmin ettiğiniz gibi 60-70 gramlarla olmuyor. kilona göre 20-30-35-40 gram gibi porsiyonlara ayırmalıyız.

sabah 100 gram peynir ve 3-4 yumurta beyazı, öğle vaktinde bir iki tabak mercimek yemeği, ara öğünde protein tozu, akşam yemeğinde balık ile salata veya tavukla salata.

yani protein ihityacı sadece bir öğünde yumurta süt veya et yemele olmaz. ihtiyaçda giderilmez. bunu öğünlere farklı farklı gıdalarla dağıtacaksın ki kaslarında 24 saat ihtiyacını karşılamış olasın. Yukarda önerdiğim basitçe protein listesinde sana tahminen 120gram protein düşüyor.

5. ufukblog

ufukblog Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    haklısın dediğini uygulamak isterim fakat çalıştığım için zor oluyor

6. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    idmandan sonraki ogunlerinizde hızlı sindirilen bir protein kaynağı gerekir. idmandan onceki donemde ise sut lor peynir gibi kaseinli ve yavas sindirimli proteinleri tercih edin. idmandan sonra en yiyi seçenek ilk etapta yumuurta beyazları tuketmektir. 5 yumurta beyazı işinizi gorur. ondan sonraki ogunlerde yine et alımı gerekli(uzun bir beslenme için). saygilarimla ...

Sayfayı Paylaş