Bana yardım edebilecek biri vardır elbet .

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Aqu tarafından 2 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Aqu

Aqu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    İyi günler ben sorunlarımı size anlatmak istiyorum .Ben 120 kiloda 1,87 boyunda 18 yaşında bi gencim .Kilo vermek istiyorum canıma tak etti artık .Ne olur yardım edin bana ne yapmalıyım hangi ilacı kullanmalıyım neler yapmalıyım lütfen yardım edin ...

2. brhmcr

brhmcr Guest

3. Aqu

Aqu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Bana özelden mesaj atsanız sizin gibi olmak istiyorum bende bi program tarzı birşeyler yazsanız emin olun uyacağım göbeğimde çatlamalar meydana geldi bu durum beni çok sıkıyor insanlardan soğudum resmen zaten arabesk müzik dinliyorum iyice kahretmeye başladım kendime sonum kötü gibi duruyor .

4. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Ben seni ufaktan harekete geçireyim işe ilk önce bir spor salonuna yazılmakla başla . Amatörce yapılan işler sağlıklı olmaz daha doğrusu kulaktan dolma bilgilerle olmaz bir spor hocasıyla görüş ve direk bir diyetisyene git sana güzel bir beslenme programı hazırlasın bunların eşliğinde yağ vermek için kardio çalışmalarına başlarsın gelişmelerden bizi haberdar etmeyide unutma başarilar !

Aqu bunu beğendi.
  5. Aqu

Aqu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Çok teşekkür ederim ilginiz için sizi haberdar edeceğim boyum olmasa sanırım yusyuvarlak görüneceğim .Koşu bandı işimi görürmü ? yaşadığım yerde 2 tane spor salonu var 2side ağırlık üzerine kardio namına pek birşey yok bisiklet ve koşu bandı var .

6. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Bende senin gibiydim boyum 1.95 120 kilo kadardım şuan 84-85 kiloyum . Koşu bandı ve bisiklet işini yeterince görecektir ama kendini harap etme yavaş yavaş başla gün geçtikçe arttırırsın tempoyu ve dakkalari unutmadan kahvalti günün en önemli ögünüdür kahvaltini düzgün yapmadan evden cikma !

Aqu bunu beğendi.
  7. Aqu

Aqu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir

Peki herşey tamam ne yemeliyim ne yememeliyim ? . Bana yağlı şeylerden uzak durun demeyin ama :) . Çünki anlamam onun yerine yemem gereken yemekleri söyleyin yeter diğerlerine elimi sürmem .

8. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103

Yağlı yemek yiyerek yağlardan arınmayı nasıl düşünüyorsun çok garip bir cümle kurmuşsun . Tabiki yağlı şeyler yiyeceksin ama hayvansal yağlar değil mümkün olduğunca az ve kaliteli yağlar tüketebilirsin zeytinyağı bitkisel yağlar gibi . Şeker'i mümkün olduğunca azaltmaya çalışabilirsin . Tuz'un şuan senin vücuduna bir faydasi yok kanısındayım ama günde 2-3 zeytin yiyerek tuz ihtiyacını karşılarsın . Beyaz un ile yapılan hamur işi ekmek vb şeylerden uzak dur onun yerine esmer un ile yapılan şeyleri tercih et . Gazlı ve şekerli içeceklerden uzak durmaya çalış onun yerine doğal meyve sularını içmeyi tercih et .

Aqu bunu beğendi.
  9. Aqu

Aqu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Beni yanlış anladınız yada ben kendimi yanlış anlattım . Bana yağlı yemek yeme diyerek bir genelleme yapmak yerine şunu ye bunu ye derseniz benim için daha iyi olur kusura bakmayın kendimi yanlış ifade etmişim .

10. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Beslenme günlüklerini incele orası tam aradığın yer

Aqu bunu beğendi.
  11. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Şöyle diyeyim o zaman annenin yapmış olduğu ev yemeklerinden biraz uzak durup haşlanmış yağsız olan şeyleri ye tavuk göğsü , yağsız kırmızı et , sebzelerin hepsini yiyebilirsin bunu bizden çok bir diyetisyene danışmalısın :p

Shaq doğru söylüyor beslenme günlüklerinde bir çok bilgi mevcut :(

Aqu bunu beğendi.
  12. Aqu

Aqu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Ne kadarda ilgilisiniz çok teşekkür ederim size . İnceleyeğimden emin olmanızı isterim. Fakat şu var ben hızlı kilo vermek istiyorum ne kadar sağlıksız olsada bir yağ yakıcı öneriniz varmıdır ?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:34 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:32 ----------

Tamamen haklısınız fakat benim annem yemek yapmaz çalışıyor :) . Hizmetli bayan yapar oda yağı katabildiğine katar yani :p Ama yinede bir ricada bulunacağım :)

13. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Hehehe çok yanlış bir yoldasın o zaman şuan vücudun şişkin gözüküyor değil mi ? Eğer hızlı kilo verirsen vücudun incelecek çatlaklar oluşacak ve derin sarkacak böyle bir görünüme mi sahip olmak istiyorsun acele işe şeytan karışır diye boşuna dememişler . 1 yıl içesinde güzel bir forma gireceğinden eminim

Aqu bunu beğendi.
  14. shaq

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Hızlı kilo vermek kısa dönemde yarar sağlayacak olsa bile uzun dönemde yarardan çok zarar verecektir. Düzgün beslenerek uzun vadeli bir şeyler yapmak sizin için daha iyi. Spor geçmişiniz nasıl

Aqu bunu beğendi.
  15. Aqu

Aqu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Orası öyle fakat yağ yakıcıyı kullanırken aynı zamanda boddy de yapacağım :) . Şu var ben eskiden kötü şeyler kullanan birisiydim 7. sınıftan beri . herşeyi bıraktım şuan psikoloğumun verdiği ilaçları kullanıyorum onların da şişmanlattığı kanısındayım ben bu kadar şişman değildim en azından 120 kilo çekmiyordum . Çıktığımda tartıya 103 107 arasında gider gelirdim . 6 ay içersinde mahfoldum resmen . O yüzden hızlı kilo vermek istiyorum kafamdaki bu yani en azından okullar açılmadan şöyle bi 5,6 kilo versem çok mu :/

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:40 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:38 ----------

Spor geçmişim pek yok abi . Arada başlayıp bırakan bir tipim . anneminde deyişiyle Maymun İştahlıymışım :) .

16. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Anladığım kadarıyla spor geçmişin yok gibi kötü alışkanlıkları bırakman güzel bir erdemdir tebrikler fakat şu var Shaq'ın dediği gibi kısa dönemde yapılan bir şeyin uzun dönemde bir yararı olmuyor bir gün bıkıp eski yaşamına dönmek isteyebilirsin o yüzden zayıflama sürecini mümkün olduğunca diyetisyen ve profesyonel bir spor hocası ile yapmak gerekiyor ...

Aqu bunu beğendi.
  17. shaq

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Madem bu kadar tak etti bazı şeyleri kökünden halletmek lazım. İlk olarak kafanda bunun kararını verki başarılı olasın. Verebilirsin ama çok kısa sürede geri alırsın. Ayda 2-3 kilo verecek şekilde beslenir ve çalışırsan istediğine uzun vadede ama kalıcı olarak kavuşursun

Aqu bunu beğendi.
  18. Aqu

Aqu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    İzmir / Selçukta oturuyorum ne kadar profesyonel olabilirler ki ? . İnanın ki çok sıkıntılardayım abi . Yapabileceğim en iyi şey günde 2 kere spor salonuna gidip koşu bandında yarım saatlik bir koşu yapmak .

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:47 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:45 ----------

Oda uyar be abi ne olursa yapmaya razıyım çaresiz haldeyim .

19. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103

Spor yapmak için mekan aramana gerek yok spor salonunu kendin yaratabilirsin . Bir eşorfman giyip koşabilirsin yürüyüş yapabilirsin . Asla umudunu kaybetme kendine inan thums:

Aqu bunu beğendi.
  20. Aqu

Aqu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    İnanıyorum inanıcam Allah'ın izni ile . Fakat yağ yakıcıya hala bir isim koyamadık :)

Sayfayı Paylaş