Bana uygun supplement?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve ErhN61 tarafından 29 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ErhN61

ErhN61 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba arkadaşlar,

Yazım biraz uzunca oldu,çünkü yardım etmek isteyecek arkadaşlar benim hakkımda öğrenmesi gereken şeyleri kısaca özetledim ve profesyonelce yardım bekliyorum...

Öncelikle spor geçmişimden bahsedeyim;

BB geçmişim 1 seneyi geçti. İlk 3 ay bilinçsizce yaptım.Daha sonraları 1 aylık bir dönemde Protein tozu+creatine+amino+glutamine kombinasyonu yapmıştım fakat suplementlerin 3/1'ini kullanıp supplement kullanmayı bırakmıştım.Ayrıca bu 1 seneyi aşkın süre içerisinde 3 ay bb'yi bırakarak kickbox yaptım.Spor geçmişim kısaca bu şekilde.

Şuan ki durumum;
    Yaşım 18,kilom 61,yağ oranımı bilmiyorum ama düşük olduğundan eminim.Bu zamana kadar sporumu salonda yapmıştım fakat son 1 haftadır evime ağırlık istasyonu aldım ve her hareketi yapabiliyorum.Yani evde çalışıyorum ve böyle de devam edecek.

Şuanki durumum profil resmimde gördüğünüz gibidir.Birazda hedefimden bahsedeyim;
    Hedefim 75 kilo civarına kadar çıkarak hacim kazanmak.Fakat herzaman fit vücuttan yanayım bu nedenle yağlanmadan karın kaslarım kapanmadan bu hedefe ulaşmak istiyorum.

Beslenme şeklim;
    Beslenmeme aylık bir bütçe ayırdım ve düzenli olarak alışveriş yapıp daha önce hiç yapmadığım kadar özen gösteriyorum.Kısaca;yulaf,et,tavuk,ton balığı,süt ürünleri,ara öğünler için çerezler ve diğer proteinli yiyecekler vb. gibi birçok şey ile besleniyorum. Yani yeterince protein alıyorum.

Soruma gelince;
    Protein tozu kullanmak istemiyorum. Sadece bir tane supplement kullanmak istiyorum. Hedefim,beslenme biçimim ve spor geçmişimi göz önünde bulundurarak bana hangi supplementi önerirsiniz nedeni ile beraber belirtirseniz sevinirim..?

2. ErhN61

ErhN61 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar yarın almaya gidicem acilen karar vermeliyim lütfen yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen..

Ben bcaa kullanmalıyım diye düşünüyorum.Ama amino mu bcaa mı karar veremedim?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:04 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:33 ----------

Arkadaşlar öncelikle BCAA yı denemeye karar verdim. Eğer verim alamazsam diğer ay aminoya geçerim.

Arkadaşlar esas soruma cevap veren çıkmadı bari marka konusunda bana yardımcı olurmusunuz? Gaspari mi weider mi BCAA alayım?

Son düzenleme: 29 Ocak 2013
  3. ErhN61

ErhN61 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Ayrıca bir başka sorum ise; bcaa yı off günlerde de içmelimiyim? Ben fazla supplement kullanmak istemiyorum bu nedenle off günlerde kullanmalıysam 1-2 tablet alsam yeterli olacak mıdır?

4. WadeFB

WadeFB Üye

Beğenileri:
    252
    Ödül Puanları:
    53
    en onemli supplement wheydir. protein tozu kullanmak istememen sacma olmus

ErhN61 bunu beğendi.
  5. ErhN61

ErhN61 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Dediğin doğru zamanında kullanmıştım karşılığını da almıştım. Fakat forumdan da şuana kadar araştırmalarıma göre yeterli proteini doğal yollarla alıyor isem gerek yoktur.

6. WadeFB

WadeFB Üye

Beğenileri:
    252
    Ödül Puanları:
    53
    o zaman beslenme programi ve protein hesaplamani koyda gorelim aliyo musun almiyo musun

7. ErhN61

ErhN61 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Öğün başına 25-30 gr. protein olmak üzere günde 4-5 öğün yiyorum. Ayrıca ara öğün olarak da leblebi fındık gibi çerezler yiyorum.

8. Joaquin

Joaquin Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    BCAA dediğimiz supplement L-Leucine, L-Isoleucine, L-Valine' nin oluşumudur. Açıkçası hedeflerin doğrultusunda bu ürünü kullanmaya kalkmanı yadırgamadım desem yalan olur... Whey & Casein & Gainer türleri ek besin ise Bcaa ve türevleri ek besinin ek besinidir. Hangi bcaa markasını alıcağını yazmamışsın bunun 4:1:1, 3:1:2, 2:1:1 hatta 10:1:1 oranlı olanı dahi var.. 14 kg luk bir hedef koyduysan kendine şahsen sana bcaa önermem kaldı ki glutamine ile desteklenmeyen bir bcaa kullanımı.

Profilinden anladığım kadarıyla vücut tipi olarak kilo alımına yatkın değilsin. Senin yerinde olsaydım vücut ağırlığımın başına 2x protein, 4x karbonhidrat, 1x yağ olacak şekilde bir beslenme programı çıkartırdım.

Antrenman sonunda kullanıcağım supplement MultiPower All-in-One Xplode tarzı bir ürün olurdu..

ErhN61 bunu beğendi.
  9. ErhN61

ErhN61 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Gerçekten dediklerinde çok haklısın. Ana supplementler protein tozu,gainer ve casein türleridir,bu doğru.Zamanında bunları kombine ederek 54 kilodan çoğunluğu kas kütlesi olarak 61 kiloya gelmeyi başarmıştım.

Benim sorunum ailemle ilgili aslında.Protein tozunun kokusundan mıdır nedir tozlara tamamen karşılar malesef. Toza izin vermeyip de hap türü şeylere izin vermeleri gerçekten anlaşılır gibi değil.. Bende sadece bir tane alıp az da olsa yarar sağlayabileceğim supplement arıyorum bcaa gibi..Beslenmem gayet düzenli ve kilo almama yardımcı olacak şekilde zaten.

Yorumlarınız için teşekkürler..

10. Joaquin

Joaquin Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Alıcağın supplementin antrenman sonlarını hedef alacağı konusunda hemfikiriz sanırım. Anlattığın kadarıyla içinde bulunduğun durum sana '' Animal Nitro '' diye bağırıyor resmen.

11. ErhN61

ErhN61 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    • Kas yapılanması…
    • Dayanıklılık…
    • Kas onarımı…
    • Daha hızlı iyileşme…
    • Yağ yakımı…
    • Yorgunluğu azaltır…
    • Kas ağırlığının korunması…

Bunları okuyunca BCAA ya karar vermiştim.Fakat animal nitro dediğin supplementi gerçekten daha önceden hiç araştırmadım kısaca anlayabileceğim basit dilde yararlarını söyleyebilirmisin? :)

12. Joaquin

Joaquin Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Benim anlatımım biraz kabataslak olacaktır, kendi araştırman daha genel ve bilgilendirici olabilir.

kısaca içeriğinden bahsedicek olursak içeriğinde esansiyal olmayan aminoasit(dışarıdan alınması gereken) 8 temel amino asit , Histidine, Isoleucine, Leucine, Lysine, Methyonine, Phenylalanine, Threonine, Valine ve arginine barındırır

Yukarıda belirttiğim gibi BCAA dediğimiz lysine Isoleucine ve valine'i nide bulunur..

ErhN61 bunu beğendi.
  13. ErhN61

ErhN61 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Universal animal nitro konusunda şöyle bir yorum gözüme takıldı ;
    Veyron;''Ben 44 paketliğinden kullandım 1 kutu. Açıkçası hiç bir şey anlamadım placebo etkisi bile yapsa yeterdi oysaki.Kesinlikle whey le birlikte kullanmanızı öneririm benim gibi tek başına kullanırsanız yararını göremezsiniz muhtemelen.''

Bende sadece bir supplement kullanacağım acaba etkisi olmazmı diye korkmuyor değilim..

14. Joaquin

Joaquin Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
  15. ErhN61

ErhN61 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Tamam aynı konudan bahsediyoruz o konuda bu yorum yazılmış zaten. Ayrıca bir başka arkadaşta memnun olmadığını söylemiş..Tabi herkesin beslenme şekli,dinlenme düzeni,antremandan aldığı verim farklıdır herkeste farklı bir etki olacaktır muhtemelen..

16. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL

Protein ihtiyacının tamamını doğal besinlerden karşılıyorsan zaten alacağın fazla proteinin sana önemli bir katkısı olmayacaktır.

Anladığım kadarı ile 1 tek komplex bir ürün kullanmak istiyorsun destek amaçlı.

Bunun için sana 2 ürün önerebilirim.

Musclepharm Re-con
    Muscletech Anabolic Halo

İki ürünü de kullandım içerikleri sağlam aminolardan ve karbonhidratlardan oluşan ürünler ikisini de kullansan fayda alabilirsin creatineden tut bcaa ya kadar çok geniş yelpazeli iki ürün.

Sayfayı Paylaş