Balik yaği kapsülü a vitamini d vitamini içeriği

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve greenrain tarafından 6 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. greenrain

greenrain Üye

Beğenileri:
    362
    Ödül Puanları:
    73
    üstadlar bir sorum olacak. şimdi balık yağı kapsülleri ile ilgili bilgi almak istiyorum. now foods omega 3 ürünü var elimde. her kapsül 1 gr natural balık yağı konsantresi içeriyor.bunun da 340 mg lık bölümü omega 3 yağ asitleriymiş. ama geri kalan içerik hakkında bilgi yok. bunun içeriğindeki a vitamini ve d vitamini miktarları hakkında bilgi almak istiyorum. yardımcı olabilirmisiniz. yüksek A vitamini değerleri mevcutmudur. genelde supplementler satılırken atlanan bir konu. geçende whey proteinin vitamin ve mineral içeriği ile ilgili konu açmıştım. bu konularda bence önemli kullandığımız supplementlerin içerisinde kutunun üzerinde genelde atlanan vitamin ve mineral içeriğini iyi bilmemiz lazım. şimdiden teşekkür ederim cevaplarınızı bekliyorum.

2. vinternatt

vinternatt Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
    Öbür başlığa yazmıştım ancak ordakini sildim, buraya cevabımı yapıştırıyorum.

Aynı markanın Omega 3-6-9 ürününü ben de kullanıyorum. Birçok insanın söylediğinin aksine kötü bir aftertaste'i var. Yuttuktan bir süre sonra gelen tattan tiksinmeme rağmen tüketmeye devam ediyorum. Bunun nedeninin kullanılan balık yağının kalitesizliğine bağlayanlar da var.

Eşiniz kullanacaksa ve sizin ürününüzde de aftertaste problemi varsa, özellikle eşinizin hassas olduğu bu dönemde, dikkat etmenizi öneririm, zira tat ve koku mide bulandırabiliyor.

Konuya dönersek, resmi sitelerindeki bir açıklamayı (*) çevireyim;

3. greenrain

greenrain Üye

Beğenileri:
    362
    Ödül Puanları:
    73
    öyleyse A vitamini yönünden zayıf diyebiliriz. ama sanırım miktar veremeyiz değil mi? yani bizim günlük 5000 I.U geçmemeiz gerekiyor. eşim hayvansal hiç bir şey yiyemiyor.tiksiniyor ve direk kusuyor. dolayısıyla gerekli olan proteini alamıyor ben ona whey proteini veriyorum.aynı zamanda demir,çinko,folikasit takviyesi de yapıyorum.aynı zamanda GNC nin multi mega minerals adlı ürünü var içinde mineral kombinasyonu var vitamin yok sadece mineral kombinmasyonu ve standart değerlerde. onda kalsiyum magnezyum da var.bakır faland a var. dengeli oluyo. ama balık da yiyemediği ve omega-3 alımının gerekli olduğu bu süreçte güvenle kullanabileceğim bir ürün arıyordum. now foods omega-3 ten aslında çok şikayetim yok. yaptığınız açıklamada çok mantıklı. civa gibi ağır metallerdend earındırlmış olsa gerek o işlemler sırasında. öyle düşünüyorum. sanırım kullanmasında bir sakınca yok gibi. ama yine de ne kadar A vitamini olabilir iktar olarakta yardımcı olabilirsen üstad sevinirim. bu arada verdiğin bilgielr için çok teşekkür ederim. çok yardımı oldu. ve sana başka bir konuda da danışmak istiyorum. ama önce sormam lazım hormonlar konusunda bilgin var mı.ona göre soru mu soracağım.

Sayfayı Paylaş