Baldırlarım zayıflamıyor !!!

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve robpattz tarafından 28 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. robpattz

robpattz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba.
    ben 14 yaşındayım ve kilo problemim var.
    zayıflamak istiyorum.
    voleybolcuyum ve her spor yaptığımda baldırlarım ağrıyor ve 1 gün sonra daha fazla sertleşiyor.[kastığımda sertleşiyor] kas mı yağ sıkışması mı yada başka bir şey anlayamıyorum. bir sitede gördüm çok fazla spor yaparsan bacak kasların gelişir ve yağların yerini kaslar alır sen farketmezsin ve hiç bi zaman zayıflamaz diyodu. henüz yaşım küçük hep böyle kalın mı kalacak baldırlarım?! duh
    lütfen yardım edin.
    kas yapmaktan korkmuyorum hatta bi ara baya çalışıyodum kas yapmak için. ama bu kadar kalın baldırlara sahip olmayı hiç bi genç kız istemez. :(

saygılar..

2. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Koşma,bacağa dayalı egzersizler bacakları belli bir süre sonra kalınlaştırır yani kaslandırır.Bununda geri dönüşümü yoktur.Koşucuların bacaklarına bak kalın,bacağın bacak egzersizlerini fazla yapınca doğal olarak kaslanıyor kaslanıncada büyüyor.Onların yağ olduğunu sanmıyorum yani dikkat etmelisin bu konuda daha bilgili hocalar sana yardımcı olacaklardır.

3. robpattz

robpattz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    pekala nasıl zayıflayacak baldırlarım? yani koşmasam yada bacak hareketleri yapmasam şişman kalıyorum, yapsam kaslanıyor?! ben ne yapacağım? :(

4. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Birazda anatomiksel.Annenin bacaklarına bak eğer onlar da kalınsa muhtemelen genetiktir.Genetiğe birşey yapamayız.Ama senin kilon fazlada olabilir.Zaten bayansın,üstelik ergenliğin ortasındasın yani vücudun yağlanmaya müsait.Vücudunda fazladan 5-6 kilo varsa o kalça ve bacak ta toplanıyor olabilir.o zaman zayıflaman gerekecektir.Ama bu esnada sürekli bacağını çalıştıran hareketlerden uzak dur.voleybol oynama demiyorum ama hergün oynama mesela.

5. deepblond

deepblond Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    bende koşuyorum hergün düzenli olarak. görüntü olarak zayıfım ama benimde bacaklarım kaslı. yine de kaslı olmak ince olmaya engel değil.bence yağ oranı azalınca bacaklar kalın gözükmez kaslı olsada.

bende pek memnun değilim kaslardan ama sporcu olunca iş değişiyor.kaslı bacak kilolu olupta bacakların yağlı ve kalın olmasından iyidir değil mi?

6. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Kadında kalın ve kaslı bacakların çokta iyi olduğunu sanm****ilolu bir kadın,bacağını güzel bir diyet ve Fitness la forma sokar zarif ve hafif kaslı bir bacağa dönüştürebilir.Yani yağlı bacağa sahip kadın isterse onu çok fit ve güzel bir hale getirebilir.Ama kaslana kaslana büyümüş bir bacağı,bir daha eski haline dönüştüremezsin.Yani geri dönüşü yok.Şimdi söyle bakalım hangisi gerçekten daha iyi?

Setenay bunu beğendi.
  7. deepblond

deepblond Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    yani kasları inceltmek mümkün değil böyle bir durumda diyorsun. ozaman gereğinden fazla egzersiz yerine doğru bir beslenme ve hafif egzersiz işe yarayabilir.

8. muscled_girl

muscled_girl Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Eğer yağ oranın yeterince düşükse ne kadar kaslı da olsa göz tırmalıyacak şekilde kalın olmaz.

Setenay bunu beğendi.
  9. robpattz

robpattz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yani kası eritme gibi bi imkanım yok öylemi? xSS

10. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Yogun kardio egsersizleri ile hem yag hem de kas kutlesi kaybedersiniz. Kas kutlesi kaybetmek istiyorsaniz kardioya agirlik verin bacaklariniz incelecektir (tum vucudunuzla beraber).

Bunun haricinde sunu da vurgulamak istiyorum; onemli olan oran oldugu icin ust tarafiniza alacaginiz hafif kutle alt tarafinizi oldugundan daha ince gosterecektir. Size tavsiyem sekillendirmeye yonelik pilates tarzi calismalar + kardio olur. Kaslanan bacagin incelmeyecegi hurafedir. Zaten kaslanma zannedildigi kadar kolay olmaz arti kasin kapladigi hacim yagin kapladigi hacime gore son derece azdir. Genetiginiz baldirlarda yaglanmaya musaitse kontrollu beslenme + sporla kendi vucut olculeriniz icerisinde en iyi goruntuye zamanla ulasabilirsiniz.

Voleybolcularin bacaklari genelde diger spor dallari ile ugrasan kadinlarin bacaklarindan kalin olur ama bu demek degil ki kalin bacak cirkin gozuken bacaktir. Ben plaj voleybolu oynayan voleybolculardan daha seksi sporcularin oldugu baska bir spor dali dusunemiyorum.

Setenay ve okaaan bunu beğendi.
  11. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Aneximandros peki bu kas eritmek zararlı değil mi?Sonuçta bölgesel eritme diye birşey hala tartışılıyor,ayrıca kalpte bir kas.yani sen kas eriteceğim diye kalbe zarar verebilirmisin?Ve ayrıyetten genelde kas erimesi şarlatan diyetler sonucunda(düşük kalorili) gerçekleşiyor diye biliyorum.ve bu diyetisyenler tarafından da önerilmiyor.Çünkü kas erimesi zararlı görülüyor.Onun yerine o bacağı çalıştırmayıp hacim azaltması yapmak mümkün mü?Mümkünse bu daha sağlıklı değil mi?Ayrıca Ben kas kütlesinin vücutta şekilsiz olarak arttırılması sonucu bir daha bunun çözümünün olmadığını sanıyordum bu da yanlış mı?Ve son olarak kas eritme yapılabilir dedin.Bu kas eritme yağ eritme kadar kolay mı?Kusura bakma çok soru sordum ama büyük bir bilgi yanlışı içindeymişim sayende öğrendik.

12. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Integral, kas eritmenin hem avantajlari hem de dezavantajlari var. Hedefine gore hangisinin agir bastigina karar verip ona gore bir beslenme ve antreman programi hazirlamak en dogrusu.

En buyuk dezavantaji kuculen kaslar ile birlikte gunluk kalori ihtiyaci dusuyor ve metabolizma yavasliyor. Bu kuculen bir insanin kuculmeye devam edebilmesi icin giderek daha az yemesi anlamina geliyor. Bunun da vucudu yipratacagi ortada. Acliga dayali agir diyetlerin basarisiz olmasinin en onemli nedeni de bu paragraftaki ilk cumle. Vucut bir sure sonra kilo vermeyi birakip dengeye geliyor. Vucudun dengeye gelmemesi icin vucudu kandirma prensibine dayali cesitli yontemler var bu yontemleri definisyon doneminde kullananlar harika sonuclar aliyorlar. Konumuz olmadigi icin detaya girmeyecegim, zaten bunlar forumda da mevcut.

Kalbin uyarilma prensibi bizim agirlikla calistirdigimiz kas gruplarindan farkli. Kardiovaskuler egsersiz sirasinda kalp yeterince antreman yapiyor. Kalbin boyutlarinin antremanlarla ne kadar degistigine dair bilimsel bir makale okudugumu hatirlamiyorum ama aklimda kalan kardiovaskuler egsersizle cok guclu bir solunum ve dolasim sistemine sahip olmanin mumkun oldugu. Bu bilgiyi bilimsel verilerle teyit edecek varsa sevinirim.

Dusuk kalorili diyetlerin neden kas erimesine sebep oldugunu ve neden diyetisyenlerce onerilmedigini iki paragraf once saniyorum acikladim. Bacagi calistirmayip hacim azaltmasi yapmaktan ote bacagi hafif kilo cok tekrar prensibi ile calistirmak sekil ve definisyon acisindan cok daha iyi sonuclar verir. Cunku antremana maruz kalan bolgede kan dolasimi hizlanir, kan dolasiminin hizlanmasi da o bolgedeki tekrar yapilanmayi kolaylastirir. Bunun yaninda metabolizma hizi goreceli olarak yuksek kalir. Dusuk kalorili kardio agirlikli bir diyette kas kutlesi eklemek de hemen hemen imkansizdir. Bu nedenle kaslari overtrain etmeden calismak incelmeye yonelik olumlu bir adimdir.

Eger uzun sure body yapip duzgun bir sekilde kuculen insanlara bakarsaniz "kas kuculmez" inancinin cok da dogru olmadigini goreceksiniz. Kemiklerde olan buyumeyi tersine cevirmek derseniz haklisiniz ama kasli ve orantili biri dogru bir diyetle pekala son derece fit, orantili ve ince bir goruntuye kavusabilir. Ornegin kevin levrone'un body'e ara verip holywood da film cekmeye basladigi vucudu ile yarismalara katildigi vucudunu karsilastirabiliriniz. Ama orantisiz bir buyume sonrasi kuculme yasarsaniz muhtemelen o orantisizlik kuculdukten sonra da devam edecektir. Bu sebeple sporcunun orantili gelismesi ya da gerilemesi bir profesyonel tarafindan takip edilmeli ve buna yonelik programlar hazirlanmalidir. Kadinlara pilates onerilmesinin temel sebeplerinden biri oran meselesidir. Biz erkekler orani hacim calismalari ile yakalamayi tercih ediyoruz genelde.

Erkekler genelde kas kutlesi kaybetmek istemezler, bunun sebebi de binbir zorlukla yillarca eklediginiz kutlenin agir kardiolarla bir anda yok edilmesinin sporcuyu psikolojik olarak cok zorlamasidir(ve tabi metabolizmanin yavaslamasi). Bayanlar icin de kas kutlesinin kaybini dogru bulmuyorum. Bunun yerine orantiyi degistirecek egsersiz + beslenme rutinleri daha sagliklidir.

Son olarak kas eritme yag eritme kadar kolay mi sorusuna net bir cevabim yok ama bildigim kadari ile hepimizin en buyuk sikayeti definiyondayken ciddi hacim haybi yasamak. Bu da bana bu sorunun cevabinin evet oldugunu isaret ediyor.

Doqukan ve İnteqral bunu beğendi.
  13. robpattz

robpattz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim ikinizede. ,)

14. sserpil

sserpil Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar 1 haftadır hergün koşubandında tempolu yürüyüş yapıyorum. onun dışında egzersiz yapmıyorum. bacaklarımın biraz şiştiğini hissediyorum. ama incelmelerini isterim. birşeyi yanlışmı yapıyorum acaba?

15. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    yağ dokusu altındaki kas dokusu geliştikçe ve yağ henüz yakılmamışsa bacak ya da baldır daha kalın gözükecektir ama yağ yakma antremanlarına ve diyeter devam ederseniz o yağ dokusu azalacak baldır daha ince gözükecektir..

16. gurkan39

gurkan39 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    protein alımını azalt, karbonhidratıda tabii. kasları yıkıma uğratmaktan başka seçeneğin yok. az ye spora devam

17. krnkmdd

krnkmdd Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    İdmandan sonra 20 dk yürüyüş yapıyorum tempolu,aynı sorun bendede var.bide böyle denıyorum bakalım.

18. sserpil

sserpil Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cevap için teşekkür ederim. peki koşu bandında hızlı yürüdüğüm zaman daha mı çok şişer bacaklar? hızımı neye göre ayarlamalıyım, mesela koşunca bacaklar kalınlaşır diye duymuştum. bir de yürüyüşten önce sıkılaştırıcı kremler hakkında ne düşünüyorsunuz?

19. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Koşma bacak kalınlaştırır.Ama tabiki bacak kalınlaştırmak o kadar basit değildir.Koşarak çok çabuk kalınlaştıramazsın.Ama sonuçta kalınlaştırır.Sen kendini yoracak tempoda hızlı yürümeye bak.Uygun nabız aralığını antrönöründen iste.Zaten koşu aletinin olduğu yerde yeterli oksijen olmuyacağı içinde koşma pek sağlıklı olmuyabilir kapalı mekanlarda.Ayrıca bildiğim kadarıyla sıkılaştırıcılar tamamen ticari amaçlı.

20. sserpil

sserpil Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler. anladığım kadarıyla hızlı yürümek bacakları kalınlaştırmıyor, iyi bari bende iki gündür yavaş yavaş yürüyordum. ben evde yürüyorum. beni çalıştıran biri yok

Sayfayı Paylaş