Bal ve Definasyon

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve onurta tarafından 26 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. onurta

onurta Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaşlar ben okuldan gelınce yorgun oluyorum yemekle ugrasamıorum 100 gr yulafı mikrodalya kopyup ısıtıyorum üstüne 2 yemek kaşığı bal 1 muz dilimliyorum ve fındık atıyorum yiyorum 2 saat sonrada spor yapıyorum definasyon için kötümü ?

2. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    naptın sen :D 60 gr karbonhidrat :D günlük yediklerinide hesaplasak bulk a git sen :D

3. lahme

lahme Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    100gr çok mu oluyor? ben 500gr lık pakedi 4 günde bitiriyorum (lifalif) o da yetmiyor 2-3 dilim kepekli ekmek yiyorum ve bulkla alakam yok. bulk yapanlar bunun kat kat fazlasını yiyor

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    200 gr karbonhidratla gene definasyona girersin, sorun yok. Günlük kalori ihtiyacının altında olduğun sürece yağ yakımına devam edersin. Ama karbonhidrat çabuk acıktırır, dayanma gücünü azaltır.

sthammer bunu beğendi.
  5. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    benim demek istediğim

girer girer de gün içinde proteini karşılıyormu senin dediğin gibi acaba yaktığından fazla mı alıyor benim demek istediğim buydu zaten adam sadece antrenman önce si yediğini yazmıs
    şimdi tamam definasyona girmiş ancak yağla birlikte olan tüm kaslarınıda mı kaybedio vs vs :D

amaç max kas kütlesi ni koruyarak yağ yakmak parcalamak her ne ise demek istediğim zaten proteini yeteri kadar almıosa karbonunda azı çoğu zaten b işe yaramaz :D

Son düzenleme: 27 Şubat 2014
  6. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Soru gün içindeki proteinle ilgili değil, soru spor öncesi karbonhidratla ilgili.
    Demek istediğinin bu olduğunu mesajın neresinden anlamamız gerekli, attığın mesajın bu anlamı içeren kısmını alıntılar mısın? Ben tekrar baktım göremedim.

7. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul

günlük yediklerinide hesaplarsak dedim ancak tamam bnm hatam cok acıklayıcı değildi ancak ilk mesajda o kadar açıklayıcı değildi :D
    --- Mesaj birleştirildi, 27 Şubat 2014 ---
    ayrıca bulk döneminde ne yaptığı ne yediği nasıl antrenman yaptığı bnlarıda göz önune almak gerek definasyonda şeker ne kadar mantıklı ne kadar minimuma çekmiş yarım mesaja yarım cevap oldu bnmki brazda :D okunuda özür dilerim :D
    --- Mesaj birleştirildi, 27 Şubat 2014 ---
    çok rast geldim definasyonun amacı bilinmediği halde bir kütle olusturulmadığı halde yağ yaktım definasyon yaptım diyen adamın kilosunu yağ oranını vücudunu bilmioruz sonucta bulk unda da yanında deildik tavsiye vermiorum çünki adamı tanımıyorum evet 200 le girilir ancak kim girebilir nasıl girebilir neyle girebilir salona biri gelir dersin protein ağırlıklı beslen adam der sana lan zaten antrenman sorası alıorum sabahta 3 5 yumurta aldım kas yapar yeter gibi gibi b ton örnek sen birşey söylerken karsındaki tam olarak ne demek istediğini anlamayabilir az önce benimde yazdığım gibi :D düzensiz antrenman yapmıstır def. sorası yağ yakıcam die hiç bişi ortaya çıaramaz çnki sadece yağ yapmıstır misal:D

Son düzenleme: 27 Şubat 2014
  8. onurta

onurta Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    kilo basına 2gr protein alıyorum bal harici basit şeker almıyorum

9. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    suda varki konu dısı yeni başlayıp yada daha orta seviye olamamıs veya yıllardır yapıp hiç bişi yapamamıs (beslenme antrenman uyku vsvs gz önune alınarak) ve basladığı gunden beri sadece pro.vg cilerin beslenmesini antrenmanını yapmaya calısıp sanki ondaki kütle kendisinde varmıscasına örnek almak her konuda misal karbo alımını kendi vucuduna göre deil baskalarının yaptığı şeklde yapanlar gibi olum ronnie de öle yiyor bende yerim gibi :D bu soruya düzgün cevap verileblmesi için yazan arkadasın tamamen açıklayıcı olması gerekir ki fikir danısabilsin :D

10. onurta

onurta Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    beyler kaloriyi gunluk ıhtıyacımın bıraz altında tutuyorum karbonhidratıda 150-200 arası alıyorum proteinide kilo basına 2 veya 2.5 gr alıyorum

Sayfayı Paylaş