Balık Yağı

Konusu 'Marka Marka Besin Değerleri' forumundadır ve powercrantz tarafından 23 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. powercrantz

powercrantz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar Bir çok sitelerde gezdim balık yağı omega 3 kilo aldırıyor ve boy uzatıyor diyenler var çoğunlukta çoğu kişinin boyu uzamıs ve kilo almıs bazıları ise kilo vermiş ve boyu az uzayan olmus genellikle kilo alanlar varmıs. arkadaşlar benimde boyum cok kısa ve biraz kilo almam lazım yaşım 15 kilom 54 boy 1.64 ben balık yağı omega 3 kilo aldırıp boy uzatıyo diye duydum , böyle bir şey varmı yani doğrumu eğer doyruysa hangi marka balık yağını tercih edersiniz ? ya da daha önceden balık yağı kullanan arkadaslar varsa kendilerinde gelişme gördüyseler yardımcı olsunlar

2. efekrotos

efekrotos Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Benim yasim 16 balik yagini gecen yazdan itibaren kullanmaktayim bana katkilari oldu soyle aciklayayim: Oncelikle bu sadece takviyedir duzgun bir beslenme planin yok ise ise yaramayacaktir. Bendeki katkisi boy ve kilo degil beyin acisindan oldu sorulara daha rahat odaklanabiliyorum mesela ama kullanmani kesinlikle tavsiye ederim tabii guzelce yemen lazim bunun yaninda yoksa ise yaramaz dostum:eek:;):)

3. powercrantz

powercrantz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    kullandığın balık yağının markasını ne ve ayrıca omega 3 mü yoksa omega 3 6 9 mu ? ve hiç mi boyda kilonda gelişme göstermedi gecen yazdan beri ?

4. efekrotos

efekrotos Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Omega 3-6-9 markasi Gold Natural gecen yazdan beri tabiki boyum uzadi 5-6 cm ancak beslenme en onemli etken dedigim gibi bu sadece takviye

SM-T210 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. powercrantz

powercrantz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    nasıl kullanıyosun günde kaç kapsül içiyosun ve yemeklerden önce mi yoksa yemekten sonramı

6. efekrotos

efekrotos Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Gunde 2 kapsül aliyorum sabah kahvaltidan sonra cunku midende cozundugunde agiza kotu bir balik tadi geliyor ancak yemekten once ac karnına alma

SM-T210 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Shagroth

Shagroth Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Dostum ben krill yağı diye bir yağ aldım krill balıkların yedikleri bir balık türü bir kapsülü 6 balık yağına eşit hemde kişo aldırmıyo diyet için destek yani netden bi araştır 89 tl ya 60 kapsül markası superba krill oil.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

8. yağyakamayanadam

yağyakamayanadam Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    balık yağını en diplerde yaşayan balıklardan yapıldığından içinde bolca civa mevcuttur!!
    seçkin markaların balık yağlarını almanızı öneririm yada denizin üstlerinde yaşayan balıkları bolca tüketmenizi öneririm ( Hamsi, istavrit, uskumru, palamut vs.)

9. vinternatt

vinternatt Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
    Piyasada balik yagi diye satilan seyler genelde kalitesiz, besin degeri dusuk ve yagyakamayanadam'in belirttigi gibi metal icerebilecek urunler.

Omega 3 takviyesi konusunda okuduklarim cercevesinde birkac tavsiye vereyim:

+ Metal tehlikesine karsi "saflastirilmis" urun tercih etmelisiniz ki bunlar urunun aciklamasinda yazar genelde.

+ O igrenc balik kokusunun olmasini istemiyorsaniz "enterik" kodlu haplardan almaniz gerekiyor. Bunlar kalin bagirsakta sindirilir, digerleri midede sindirilir. Midede sindirilenler gegirdiginizde balik kokusu getirecektir ki bu hem sizi hem de cevrenizdekileri rahatsiz eder.

+ Balik yagindaki DHA miktari herseyden daha onemli. Gunde 1000 mg DHA alinmasini oneriyor takip ettigim bir doktor. Bugun Turkiye'de bulunabilecek kaliteli bir hapta 300-350 mg DHA bulunuyor. Piyasadaki ucuz ve kalitesiz balik yaglarinda ise 50 mg DHA gibi absurd rakamlar gordum. Arada baya bir fiyat farki var malesef ve bu Turkiye ekonomisine has bir durum. Imkaniniz yoksa guvenilir kaynaklardan balik tuketin.

+ Aldiginiz urunun hayvansal kokenli olmasina dikkat etmenizi tavsiye ederim (yani balik). Zira vejeteryanlarin kullandigi keten tohumu yagi haplarinin fayda etmedigini, buradan gelen omega-3'teki yagin ALA yogunluklu oldugu ve ALA'nin DHA'ya cevrilmesinin saglikli insanlarin metabolizmasinda dahi cok zayif oldugu ve faydasiz kaldigini okudum.

+ Son olarak Omega 6 iyi bir yag degildir. Omega 3-6-9 diye satilan urunlerden uzak durmalisiniz. Butun omega yaglari mukemmel degildir. "AA bak icinde hepsinden varmis" dedirtip, aldirmak icin kullanilan bir pazarlama taktigi. Zaten gunluk hayatinizda tukettiginiz sivi yaglarin neredeyse hepsi Omega 6 dolu (Aycicek yagi, zeytinyagi vs.). Ek olarak daha fazla Omega 6 almaniz sagliginiz uzerinde ters etki yapiyor son tavsiyelere gore. Ideal Omega 3-6 dengesinin 1:1 oraninda oldugu soyleniyor (atalarimizin beslenmesinde bu sekilde oldugu iddia ediliyor bilim adamlari tarafindan), fakat bugunku beslenme seklimizle 1:10 ila 1:25 arasinda bir oran soz konusu. Yani zaten gereginden asiri fazla Omega 6 aliyorsunuz (normal beslenen bir insan oldugunuzu varsayarsak). Takviyeye gerek yok, tam tersine zararli. Omega 9 konusunda cok net bir bilgim yok fakat beyin ve kalp sagligi acisindan ovulen yag Omega 3 ve DHA'dir.

Boy uzatma konusunda bir bilgim yok, boyle birsey duymadim. Fakat saglik acisindan onemli bir eklenti oldugu kabul edilmis bir durumda.

Son düzenleme: 7 Mart 2014
  10. berkerol

berkerol Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Kadıköy
    merhaba bir arkadaşım Herbalife Herbalifeline - Omega-3 Yağ Asidi Takviyesi tavsiye etti. ne düşünüyorsunuz bu ürün hakkında?

11. vinternatt

vinternatt Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
    Zar zor da olsa icerigini bulabildim. EPA 119 mg, DHA 78 mg buldugum kaynaga gore (eger ayni urunse). Yukaridaki mesajimi okuyabilirsiniz bu konuda. Ben yetersiz buldum sahsen, balik kokusu olmadigini soylemisler ancak deger acisindan zayif kanattimce.

berkerol bunu beğendi.
  12. mustafa088

mustafa088 Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    Balık yağı veya hapı yerine ben balık yemenizi tavsiye ediyorum arkadaşlar haftada 2-3 gün tüketmek gerekiyor ve farklı olarak ceviz tüketebilirsiniz günde 3 adet ceviz omega-3 yağ asitlerini almanıza yardımcı olur.

13. sthammer

sthammer Guest

Benim kullandığımda 360 epa 240 dha var.. fiyatı makul geldi.. kaliteli birsey araniyorsa solgar ın omega 3 ü iyi..

14. berkerol

berkerol Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Kadıköy
    bir zamanlar bende kullanıyordum içerisinde 264 mg dha var. günde 4-5 tne atsak zararlı mı olur

15. wolfisto

wolfisto Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kilo alımı ve boy uzaması konusunda balık yağı herkeste aynı etkiyi göstermeyebiliyor. Bu konuda çok yanlış anlaşılmalar da var. Doktorun bana önerdiği balık yağı kapsülü sabah ve akşam şeklinde almamdı. Birkaç kilo aldım ama balık yağından mı yoksa başka bişeyden mi bilmiyorum.

Sayfayı Paylaş