Baklavalar

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve dumbbell26 tarafından 23 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. dumbbell26

dumbbell26 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Arkadaşlar merhaba ben fitness başlayalı 1.5 ay oldu ilk aya göre omuz-göğüs-kolda 2-3 cm gelişme var bu ilk ay için iyi midir yani yaptığım antreman çok bişey değildi zaten her bölge için tek antremandı ?

Boyum 1.74 kilom 67.4 bel çevrem 76 bu ölçülere göre antrenörüm bana baklava kası için kilo almam gerektiğini söyledi ve o yüzdende karın bölgesi için antremanlarımı kaldırdı.
    Böyle bir şey doğru mudur yani kilo almam gerekir mi ? Tiroit denen bişey var kilo alamıyorum ben sıkıntılıyım. Kilo almalı mıyım yani göbek bölgesi şişiyor antreman yapmıyorum yediğim gidiyor göbek çıkıcak diye korkuyorum şuan azda olsa kasılınca baklava çıkıyordu o da çıkmıyor artık.

Cevaplayıp yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler

2. Lavezzi

Lavezzi Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    kilo aldıkca deri felanda kalınlaşir daha zor gozukur ozaman baklava, niye öyle demiş çözemedim valla

3. dumbbell26

dumbbell26 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    valla kardeşim kilom falan normal aslında hatta karın bölgesinde yoğunlukta var oturunca baya 3 kat yağ oluyo ayaktayken çok az göbek var mesela ama kilo al dedi karın bölgesi için ne mekik ne başka bişey hiç birşey yaptırtmıyor çok dert oldu içime ne yapacağımıda bilemiyorum yağ oranımı falan mı dengelemeye çalışıyo onuda anlayamıyorum ne yapmalıyım

4. WizKhalifa

WizKhalifa Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Programcılık
    Cok sevdigim bir söz vardir; zayif insandaki sixpack sisman kadindaki gögüsler gibidir. Soruna gelirsek, kilo al derken bence yag oranini azalt, protein agirlikli beslen demek istemiste olabilir. Cünkü abur cubur, düzensiz beslenerek kilo almak var, birde karbonhidrat,protein agirlikli düzenli bir beslenme ile almak var. Unutmayalim ki baklavalar mutfakta cikar

dumbbell26 ve hhakkann bunu beğendi.
  5. dumbbell26

dumbbell26 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16

Onu düşündüm zaten ama vücut ölçülerime göre yağ oranım %9 gibi bir şey ve gayet iyi. Protein tozu kullanarak proteinle kilo almayı düşündüm ama tozuda sürekli kullanamayacağım için bırakınca yağlanmaktan korkuyorum o yüzden onuda alamıyorum. Başladığım zaman bir diyet listesi istedim verdi,uyguladım ama kilo alamadım sürekli aynı kilodayım 67.4 hiç değişmiyor. Çok çaresizim gerçekten ne yapacağımı bilemiyorum yani bu vücuda baklava yapılamaz mı ki ?

6. Lavezzi

Lavezzi Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Bırakınca yağlanmazsin fazla kaçırırsan yağlanirsin

7. dumbbell26

dumbbell26 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Antrenör dedi bunu kullanıp yağlı şeyler yediğin zaman yağ kilosu yapar dedi e bende elbet yerim öyle şeyler o yüzden dedim kardeşim

8. WizKhalifa

WizKhalifa Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Programcılık
    yag oranin %9 oldugu halde karin kaslarin mi gözükmüyor? beslenmen hakkinda önceki mesajimi dikkate al derim fakat antrenman programin hakkinda yorum yapabilecek birikime sahip degilim. Sahsi fikrim mekik antrenman programinda kesinlikle olsun cünkü yag yakim konusunda pek etkisi yok.

9. dumbbell26

dumbbell26 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    yani internette öyle çıkıyor yağ oranım ama senin bildiğin bir hesaplama yöntemi yada bir site varsa bana yollayıver benim yaptığım kilonu yazıp bel ölçünü yazıp hesapla diyorsun ama emin değilim bu şeyden tabi

10. dhardhar

dhardhar Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    benim bildiğim öyle bir formül yok.

boy kilo ölçü girip yağ oranı tespit eden.

mekanik ve en doğru yöntemle deri üzerinden kaliper ile yağ oranı ölçülüyor bir de vücudundan az miktarda elektrik geçirilerek özel makinelerle yağ oranı ölçülür. Senin baktığın başka birşey olamsın? ya da linki paylaşır mısın?

11. dumbbell26

dumbbell26 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16

Vcut Ya Oran Hesaplama - Diyet.com.tr Trkiye'nin Gncel Diyet Sitesi

Ben bir arkadaşımın önermesiyle bu siteden hesapladım ama doğru gibi gelmiyor bana zaten kilo ve bel çevresinin orantısıyla yağ oranı bulmak mantıksız geliyor ama doğrusunu da bilemiyorum

Sayfayı Paylaş