baklava sorunu beslenme ile ilgili...

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Nigzes3 tarafından 3 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Nigzes3

Nigzes3 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    öncelikle iyi günler ben bu sporuu kambulukdan kurtulma amaçlı başladım ve oldukça etkili oldu boyum 1:80 spora başladım 1:85 oldum çevremdekiler bana her zaman zayıf derler fakat kilom 75 civarıı boyuma görede vicudum sıkı duruyor fakat baklavam çıkmıyor ve bu çok morel bozucu bir durum oluyor heryerim aşağı yukarı gelişti fakat karnımda belirli bir seviyeye kadar erite bildim 80 kilodan düştüm 75 kiloya fakat hala yağ katmanı var beslenme ile ilgili konuya gelelim: ben bu baklava sorunu yüzünden yeterli beslenemediğimi düşünüyorum çünki yağ tekrardan oluşur gibisinden korkularım oluyor ağırlık olarak protein tüketiyorum ( et,yumurta vs) fakat diğerşeyleri fazla tüketmiyorum birazda aç kalıyorum doğrusu fakat çevremden birisiyle konuştuğumda şunu söyledi sen şuanda istediğin kadar ye vicut alsınn hacimlesin yeterli bulduğunda kendini diyete alır bütün yağlar süzülür gibisinden konuştu bunumu yapmalıyım yoksa birazdaha kilo verip yani yağ oranı düşürüp baklavaları çıkartıp mı kilo almalıyım? bu arada spora başlıyalı 8 ay oldu ve 16 yaşındayım ve nasıl bir beslenme uygulamalıyım.

2. dhardhar

dhardhar Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    ...sen şuanda istediğin kadar ye vicut alsınn hacimlesin yeterli bulduğunda kendini diyete alır bütün yağlar süzülür gibisinden...

ilk önce bu birinden uzak dur. insanların nasıl böyle bir mantığı oluyor anlamış değilim yahu. istediğin kadar ye şiş alacağın fazldan yağdır sonradan verirsen gene yağdır. spor yaparsan kas hacmin artar kas hücren değişmez. o kişiyw sor iyice şişeyim onu da kasa çevirir miyim diye sor tabii kesin çevirirsin de der.

baklavalar için titreşimle karın kaslarını stimule eden aletleri tavsiye ederim. gerekli ve yeterli kadar proteinini al fazla alırsan yine vücut yağ depolar unutma bunu sen normal sporuna devam et. stimule eden aletle tek başına da olmaz. 5 aya sonuç alırsın.

başladığın ilk 8 ay çok kısa bir süre bence.

Son düzenleme: 3 Temmuz 2013
  3. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz ;
    Forumda, ezbere yani sıfırdan diet listesi istemek doğru olmadığı gibi kurallara da aykırıdır.

Size önerimiz öncelikle forumda bir müddet zaman geçirmeniz, makaleleri ve üyelerin beslenme başlıklarını okumanızdır. Besinlerin 100gr içeriklerini inceleyip ne kadar protein-yağ-karbonhidrat-vitamin-mineral-sıvı almanız gerektiğini ilgili başlıklardan öğrenip kendi vücut tipiniz, hedefiniz, yaşam tarzınız ve ekonomik durumunuza uygun beslenme programı çıkarınız.
    Hala tereddütleriniz varsa, forumda kurallara uygun başlık açarak üyelerin yorumlarına başvurabilirsiniz.

ilginizi çekebilecek başlıklar :
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/s...76&postcount=2
    Yeni başlayanlar için beslenme tekniği - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    Beslenme - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    Yeni Başlayanlar Bölümü - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

Lütfen 1.dakikanızı ayrırak forum kurallarını okuyunuz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.
    Bodyforumtr Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş