Back Pulldown ve Lying Triceps Extension

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve SnycnYcl tarafından 23 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Back Pulldown yaptığım zaman iki omzumdada ağrı hissediyorum ve ağırlığı tam aşağı ittiremiyorum.Çok zorluyor beni bu hareket ağrıdan formum bozuluyor.
    Lying Triceps Extension da ise en düşük ağırlıkta bile çalışırken dirseklerimde ağrı oluşuyor yaparken bıraktığımda dirseklerimi sıvazlayınca ağrı azalıyor nedeni nedir ?

2. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Back pulldown gereksiz bir hareket Front lat pulldown işini görecektir. Omuz sakatliklari diger sakatliklara benzemez dikkat etmekte yarar var . Lying Triceps extensionda bir çok kişinin dirseklerle ilgili problemi var ve üstüne gitmemek gerektiğini düşünüyorum . Bunun yerine V-bar Pushdown yaparak aynı etkiyi alabilirsin hatta daha da verimli bile olabilir . Kısacası bu yazdıgın iki hareketi ömrünün sonuna kadar programlarından cıkarmak sana hiçbir şey kaybettirmeyecek aksine eklemlerin ve omuzların için iyi olacaktir

SnycnYcl bunu beğendi.
  3. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Çok teşekkür ederim bende yapmamayı düşünüyorum yani hafif kilo bile girsem ağrıyor bende atıcam programımdan V-Bar Pushdown u söylemeniz çok iyi oldu çünkü aynı etkiyi veren bir hareket arıyordum teşekkür ederim :)

4. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Dirseklere binen yükü azaltmak için kolları videodaki gibi geriye alabilirsiniz. Kollar ne kadar dik olursa, dirseklere binen yük o derece artıyor. Ayrıca eklem sağlığı için düzenli olarak glukozamin kullanmanızı tavsiye ederim.

5. abcdefgHAKAN

abcdefgHAKAN Üye

Beğenileri:
    422
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    ANKARA
    Bu 2 hareketi çıkarmak arkadaşa birşey kaybettirmez katılıyorum..
    Yanlız...
    Back lat pulldown hareketinin gereksiz oldugunu söylemişsin kendi tecrübelerinden esinlenerek mi söylediniz ?
    ikincisi sence v bar ile yapilan pushdown ile lying triceps exentision etki bölgesi aynı mı ?
    sence söylediklerin mantıklı mı?

6. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Böyle kaldırmak biraz daha zor galiba ?

7. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Evet biraz daha zor fakat dirsekler için daha sağlıklı.

SnycnYcl bunu beğendi.
  8. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Teşekkürler..

9. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Back pulldown sonrası yaşadığım sakatliği şöyle özetleyebilirim . Bilindiği gibi back pull down kürek kemiklerini yani scapulayı gercekten etkili calistiriyor . 5 tekrara kadar indiğim günün ertesinde sağ omuzumda ve trapezimde düşüklük farkettim . Bunun sebebini aylarca araştırdım çünkü Sağ omuz sanki bağımsızlığını ilan etmiş gibi öne arkaya oynayıp duruyordu . Bu sorun yüzünden sağ omuzum hem Sırtımın alması gereken yükü hem de göğüsümün almasi gereken yükü alıyordu ve ne kadar konsantre olursam olayim hiçbir şekilde SAĞ göğsümü calistiramiyordum ve daha önce böyle bir sakatlık yasandıgını da görmemiştim . 6-7 Ay boyunca sağ -sol orantisizliği olmasin diye adam akıllı antrenman bile yapamadim o yüzden evet Back Lat Pulldown sakatlik yapar ama herkesde yapar demiyorum sakatlik riski yüksek olan bir hareket diyorum . Gerek olmadiğini da üstüne basa basa söylüyorum .

İkincisi , Lying extension severek yaptıgım bir harekettir ancak dirseklerimden dolayi ciddi problemler yasamamak adına bırakıp alternatfilerine yöneldiğim ve tricepsin Uzun basını en az lying extension kadar etkili hatta daha da iyi calistirdiğini düşündügüm V-Bar pushdownu uygulamaya basladim ve evet Lying Triceps extensionun ALTERNATİFİDİR diyorum söylediklerimin hepsini de Kendimce mantıklı buluyorum

10. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    V-Bar Push Down banada alternatifi geldi.Çünkü etki yeri ve hareketin yapılışı çok benziyor lying triceps extansion a.Ve bende çok etkili oldu V-Bar Push Down yani arka kolumu uzun süredir o kadar yakan bir hareket olmamıştı

Sayfayı Paylaş