Bacaklardaki Farklılık

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve virgul tarafından 20 Mart 2006 başlatılmıştır.

1. virgul

virgul Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    13
    merhaba . gecirdigim bir rahatsizliktan dolayi iki ayagim arasinda 4cm adele farki olustu. Bu fark yoruldugum zamalarda topallama olarak kendini farkettiriyor. kemiklerde falan hic bir sorun yok. doktor sadece agirlikla calisarak bu farki kapatabilirsin dedi . Spor salonuna giderek nasil bir program uygulamaliyim ? bu zayif olan bacagimdaki butun kaslari calistirip esit hale getirebilmem icin onerebileceginiz birseyler varsa yazarsaniz sevinirim. tesekkurler

2. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Aklıma hemen gelen sey, tek bacakla leg extension yapman.
    Bu hareket tek bacakla yapılmaya cok cok uygundur.
    Ayrıca, lunge denen bir hareket var, forumumuzda resmi olmasi lazim.
    Bir bacagini eskrimde hamle yapar gibi ileri atiyorsun, buda oldukca faydali bir hareket.
    Gecmis olsun, dilerim kısa zamanda, bacagin eski gücüne kavuşur.

3. Atlas

Atlas Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Karasan'a katılıyorum bende. New York Knicks'in 80lerdeki efsane oyuncusu Bernard King dizinden ağır bir sakatlık geçirip ameliyat olmuştu. Çıktığında antreman videolarında tek bacakla extension yapıyordu güçlendirebilmek için. Sana da faydası olur belki.

4. acaliss

acaliss Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    bence makineli bacak hareketlerinden kacinmalisin (tek bacak calistigin durumlari kastetmiyorum), zira makinede yaptigin hareketler-eger dikkatli olmazsan- guclu bacagini guclendirirken zayif olanin yine zayif kalmasini saglayacaktir. mesela hack squat yerine bar ile squat girmen senin icin daha faydali olur.

5. virgul

virgul Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    13
    arkadaslar oncelikle onerileriniz icin tesekkur ediyorum. lunge ve leg extension i her calismamda uyguluyorum. Bunun yaninda makinali aletlerle de calisiyorum bunuda zayif olan bacagima agirlik vererek yapiyorum ve tek bacaklada yarim olarak yani tam indirmeden 4-5 tekrar yapiyorum. Boyle calisarak bu farki kapatabilir miyim ? ve kaslarin beslenip daha iyi gelismesi icin birseyler kullanabilir miyim? tesekkurler.

6. Atlas

Atlas Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Ekstra bir beslenme olmasada bu durum için gelişmeye yönelik beslenmene devam et tabiki.
    Sana iki hareket daha buldum ama bunları yaparken çok dikkatli ol, hafif kilo ile başla düz bar yada sopa ile mesela. Bunları öğrenmeden ağır kiloya girmek sakatlık riskini arttırır. Belin her zaman dik dursun ve karşıya bak.

http://www.exrx.net/WeightExercises/Quadriceps/BBSingleLegSplitSquat.html
    http://www.exrx.net/WeightExercises/Quadriceps/BBSingleLegSquat.html

Öteki bacağı dengeleyeceğim diye çok (16-20 set) hareket yapıp sürantrene etmemeye de dikkat et.

Sayfayı Paylaş