bacaklarımı ve ayak bileklerimi kalınlaştıracak egzersizler?

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve asparagas tarafından 17 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. asparagas

asparagas Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    mrb arkadaşlar

ben kilo aldığım zaman vücutta orta kısımda toplanıyor kilolar,verdiğim zaman ise bacaklardan gidiyor.sürekli kilo alıp vermelerden dolayı artk vucutta benim farkettiğim birşekil bozukluğu oluşmaya başladı.yani ben bacaklarımın vücudun üst bölgesine göre inceliğinden ve incelmesinden şikayetçiiyim.uzun zamandır da hareketsizim.bunun da etkisi var sanırım,az önce başka bir yerde okumuştum ve bunun için bacak kaslarını çalıiştıracak hareketler öneriyordu.neler yapmam lazım,ne tür hareketlerle bacak kaslarımı çalıştırabilirim?yürüyüşün de faydasını görürmüyüm çünkü ben uzun zamandır baya hareketsizim.ve kısa zamanda toparlanmak vucudumu şekle sokmak istiyorum.

2. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    bacaklar için varsa sorun yok yoksa iki tane 5kg lık dumbell alıp bu hareketleri yapmanı öneririm :)
    şekil bozukluğu bir yerden kaynaklanmaz düzenli beslen düzenli uyu yedigine içtigine dikkat et ve günlük koş yada yüz . yağlarını yakmak için de kardio denilen nabız ı 120 den yüksek tutarak vücuttaki yağların eritilmesini öneririm . bunun içinde bir salon a gidebilirsin birde çok kalın bir bacak bir bayan da hoş gözükmeyebilr :)

Son düzenleme: 17 Ağustos 2010
  3. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
  4. asparagas

asparagas Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    kot giiyince ince duruyo dar kesimlerden hep kaçınmak durumunda kalıyorum.ya sanki diriliğini kaybetti derlerya işte öyle :( bacak kaslarım hemen hiç çalışmıyorki masa başı işim.sonradan olan bişey yapısal değil

dumbella yapılan hareketlere baktım,bunlar bacakalrı inceltmez değilmi?kaçar tane yapmam lazım

bir de evde bisiklete benzer bir spor aleti var,kürek çeker gibi çekiyorsun bacakalrınla ittiriyorsun bacakları baya zorluyor bacaklar için iyi yalnız ben aynı zamanda ta belime kadar çalıştırdığını farkettim nasıl olur sizce belim kalınlaşmasın birde..

Son düzenleme: 18 Ağustos 2010
  5. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    aleti tam olarak bilmedigim için belinizle ilgili birşey söyleyemem . dumbella yapılan hareketler i ilk başta bacaklarınız zzayıf olduğu için 2x8 yani 8 tekrar dan 2 set olarak önerebilirim . 8 kez yaptıktan sonra hareketi dinlenmelisiniz dinlenmeniz 1 dk yı geçmesin . bu egzersizler bacaklarınızı inceleştirmek zamanla güçlendirir ve güçlendikçe hacim kazanır kaslarınız...

6. asparagas

asparagas Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    tmm deniycem,sonra ne kadar artırıcam.
    benim bahsettiğim alet,kolları ve bacak kaslarını çalıştırıyor.kollarla kürek çeker gibi,bacakalrla da ittiriyorsun aletin ismini bilmiyorum.
    baktımda bileklerim çok güçsüz ve zayıf duruyor,bunun için ayrı bir hareket varmı kalınlaşırmı ayak bilekleri.

7. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    artırmaya gelince her gün artırılmaz . 2x8 den 2x10 yaparsınız hafif geldiginde . daha sonra 3x8 , 3x10 ,4x8 ,4x10 ,4x12 ,4x15 diye gider . zaten verdigim bacak hareketleri kaslarınızın gelişimini sağlar buda kalınlaştırır şüpeniz olmasın

8. enosis

enosis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    mrb..bndede bnzer sorun war..bacaklarım özellikle bileklerim çok ince..diz kapağımdan aşağısı çok ince..boyum 175 cm ve kilom 71 fakat dediğim gibi bacak bileklerim çok ince ne yapabilirim..kaslı bi bacak istemiorum sadece şişirmek istiorum..yardımcı olursanız sewinirim..

9. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    kalf egzersizini öneririm . zor gelişen bir kstır ama geliştikçe diz kapagınızdan aşağısını biraz kalınlaştırır

10. aydolunay

aydolunay Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

benım sorunum diz kapagımının altındaki bacağımın iç kısmının boş olması(bacaklarımı birleştirince boşluk kalıyor) ve bacaklarımın çarpık gözükmesi bundan dolayı.resim ekledim daha iyi anlamanız için kırmızıyla çizdim.o kısmı acaba nasıl doldurabilirm?burdaki https://www.bodyforumtr.com/vbforum/evde-bacak-antreman-yap-l-t12907.html?p=125553 5.hareket bu işe yararmı yada başka tavsiyeleriniz nelerdir?

11. haytasi15

haytasi15 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Alt bacaklarım çok ince olduğu için ben de bu hareketkere başladım.Evde 5 kg lık dambıllarla verdiğiniz tüm calf geliştirme hareketlerini yapıyorum. Haftada 3 gün de spor salonuna karın bölgesi incelme için gidyorum.30 dakika yürüme koşma, cardio , eliptik bisiklet ve hocayla birebir karın bölgesi egzersizleri yapıyorum.Sorum şu ki bacak hareketlerini yaptığımda ertesi günü kasları dinlendirmem mi gerekiyor.Evde bacak çalıştığımın ertesi günü spor salonunda yürümem koşmam doğru mu ? Nasıl bir program yapmam lazım .Teşekkür ederim .

12. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    konu bildiginiz hortlamış da madem hortladı cevaplayalım :)
    Sırf bacak kası için olmasa da kaslarınızı çalıştırdığınız günün ertesi dinlenmeniz gerekiyo ki kaslar kendini toplarlayabilsin.evde bacak çalışmak yerine salonda bacak+spor unuzu yapsanız daha makul olur

Sayfayı Paylaş