Bacakları eriterek üstü geliştirme...

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve cem_7 tarafından 18 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. cem_7

cem_7 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    1 yılı geçiyor bodyye başlangıcım aralar vermek zorunda kaldım ne yazıkki . sizlere danışmak istediğim şey programımda yapmak istediğim değişiklikler hakkında bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

yaşım 19 boyum 1.83 kilom şuan 80 oldu. bacak yapım iri genetik olarak sürekli futbol oynamaktan iyice gelişti bacaklar fakat kaslı oldugu kadar da yağlandılar şuan kilo alırken de kalça ve bacaktan alıyorum. bu yüzden hedefim bu bölgeleri parçalamak ve daha sıkı olmalarını sağlamak.

ölçülerim sporu bıraktığım için form düşüklüğü oldu.

göğüs 95
    kol 31
    omuz 110
    bacak 52
    bel 80

ilk sorum şu; bunları yapmak için bana hangi hareketleri tavsiye edersiniz özellikle üst bacakta iç taraf ve popo ile alakalı hareketleri bulamadım.

ikinci sorum bu hareketleri 3 gün yani her antremanda yapmam daha mı iyi olur çünkü eritmeyi ve parçalamayı düşünüyorum....

üçüncü sorum şuan ki programımda omuz hareketleri 2 gğne yayılmış, gelişme beklediğimiz göğüs omuz kol gibi bölgeleri haftada tek gün çalışmak mı daha iyidir yoksa 2 güne yaymak mı...

sorularım bu kadar düşüncelerinizi bekliyorum...

2. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Hareket bulmak istersen "egzersiz hareketleri" bölümüne bakmanı öneririm. Aşağıya linkleri verdim

Kalça Hareketleri
    Bacak Hareketleri

Ayrıca kasıklar için sumo deadlift ve pile squats etkili olacaktır.

Bacak gibi büyük kas grubunu hergün ağırlıklarla çalıştırman kas yıkımına yol açabilir. En az 2 gün dinlenme zamanı verilmesi önerilir büyük kaslara.

Ayrıca yağ yakmak kardiyo ve ağırlık egzersizi kadar Diyete bakar forumda bu konuyla ilgili başlıklar görmüğşsündür.

Göğüs ve omuzu yeterli dinlenme süresi vererek haftada 2 gün çalışabişlirsin. Konuyla ilgili başlıklardan daha detaylı bişlgilere ulaşabilirsin.

3. cem_7

cem_7 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    ilgin için teşekkür ederim, kas yıkımı konusunu tam bilmiyorum ama futbolcuları ele alırsak haftada 5 gün idman yapıyorlar onlarda bir kas yıkımı olmuyor ben tabi o derecede deilim şuan ama amaç kasları küçültüp belirginleştirmek. hacimli yuvarlak bir bacak yerine daha ince parçalanmış bir bacak amacım...

4. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Futbolcular kadar idman yaparsan vücudun buna adapte olup kas yıkımını azaltacak iyi beslenmeyle sıfırlayacaktır belki de. Kaldı ki futbol çalışmaları ve ağırlık çalışmak farklı.

Senin gelişim sağlayacağın ve yeni kas inşasını tetikleyecek ağırlık çalışmalarıyla futbolcuların zaten kaslı olan bacaklarını formda tutmak için yaptığı çalışmalar farklı. İstersen sende 2 gün dinlenme payı vermeden ağırlık çalışarak sonucu gözlemleyip bizle de paylaş.

Amaç yağ yakarken kas büyütmek veya küçültmekse olsun, ağırlık çalışarak çok iyi sonuçlar almak mümkün doğru bir beslenmeyle. Hatta bende dahil bazılarına göre yağ yakarken ağırlık çalışmak şart.

Kolay gelsin.

5. cem_7

cem_7 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    bende yağ yakarken ağırlık kullanıyorum şuan belden üstümde çok az yağ var o da yeni oluştu göbekte olan alt kısımda birikiyor. şuan her antremandan önce iiice esneme yaptıktan sonra calf yapıyorum bacaklar şekillenmeye başladı tam olarak yüklenmeye ramazandan sonra başlamayı düşünüyorum.

6. ALPEREN

ALPEREN Özel Üye

Beğenileri:
    470
    Ödül Puanları:
    0
    bonatschi ve saydam bunu beğendi.
  7. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Senin antreman sistemini amaçlarına göre kafanda doğru bir şekilde oturtman lazım öncelikle...

8. cem_7

cem_7 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    benim bu konuyu açarak soru sormamım sebebi de bu zaten...

9. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Hayır, hareketleri ve belirttiğin bölgeleri haftanın kaç günü yapacağını sormuşsun sadece...

10. cem_7

cem_7 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    zaten bu dediklerimiz antrenman sistemi olmuyor mu?

şuan ki düşüncem, omuz göğüs kol sırt gibi yerleri 3 güne yayarak yapmak bacakları da fitness tarzında hergün hafif ağırlık çok tekrar olarak çalışmak...

uygun mudur acaba bu düşünce

11. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Hayır, inan ben bunu senden çok çok daha fazla düşündüm. Benim bacaklarım ve kalçam inanılmaz kalın. Hem kaslıyım hemde yağlı.
    En mantıklısı vücudu bir bütün gibi düşünüp yağ oranın min indirip, bacak yapına bakmak. İnan vazgeçeceksin o zaman fikrinden. Onun haricinde bacağı ağır gir, hem güç, hem sağlık demek. Haftanın 4 günü antreman yap.
    Göğüs-biceps
    Sırt-triceps
    Omuz
    Bacak

Hepsinde piramit sistem gir ve ağır gir. Aynı zamanda bir yağ yakıcı kullan ve kg yapmanı sağlayacak herşeyi kes. Ama özel bir diyet yap demiyorum, antremanını karşılayacak bir beslenme düzeni yap. 5-6 ay içinde çok büyük farklar oluşacaktır eğer konsantre olursan...

12. Jevric

Jevric Yeni Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    bacakların ince bence. Yağ olduğundan şüphelenmemelisin.

13. cem_7

cem_7 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    ilgin için teşekkür ederim mestano. yağları yak bir bak vucudna diyorsun ben bu kış yani ocak - şubat aylarında 74 kiloydum 1.83 boy yeterince zayıftım üst olarakta fena deildim o zman dahi bacaklarım belli olmuyordu tmm ölcüleri düşmüştü ama yine nasıl denir düz duruyordu parçalı durmuyor ben bacakları parçalamak için kilo verirsem üst iice afrikalı gibi kalır en son bacaklardan gidiyor benim kilom...

benim hergün bacak yapma fikrim parçalamak içindi diğer türlü haftada 1 idmanla bacaklarım parçalanır mı yüksek ağırlık girersem iice hacim alır diye korkuorum...

Son düzenleme: 20 Eylül 2008
  14. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Parçalı gözükmesi 3 şeye bağlıdır.
    1.yağ oranına(en önemlisi)
    2.Hacmine
    3.Hareketleri doğru yapmaya.

Sana söyle söyliyeyim eğer gerçek bir bacak antremanı girersen zaten aynı hafta içinde 2.sini giremezsin. Bacak en büyük kas grubu, doğal olarak dinlenmek için en çok zaman isteyeni. Bacak için ne çalışıyorsun?

15. cem_7

cem_7 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    netten araştırdım hareket olarak şunları seçmiştim.

arka bacak için leg curl
    ön bacak için leg extancion
    baldır için calf raise
    lunge ve squat

16. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Güzel, piramit sistemle bas basabildiğin kadar, özellikle squata konstre ol...

17. cem_7

cem_7 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    squatta pek ağır giremiyorum bacaklarım göründükleri kadar güçlü değil sorun da bu zaten...

18. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Squat ı serbest gir, barla yani. Multipressde girme, squat en temel hareketlerin başında, o nedenle tüm vücudunun güçlü olması gerekiyor, zorlamaya devam....

19. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Cem7, yanlış anlama ama seni anlamıyorum. Mestano sana yardımcı olmak için fikir veriyor. Sen ise alınma darılma ama sadece sızlanıyorsun...

Squatta ağır giremiyorum diyerek sızlanman ise olayı komikleitiriyor, sanki -Allah Korusun- bacakların sakat yahut felçmiş gibi bir sebepmiş gibi.

Ağır giremiyorum demeni anlayamıyorum, anlamlandıramıyorum ve hiç anlamadığım kısım ise bunu "sorun olarak" nitelendirebilmen.

Ağır giremiyorsan, girebildiğin kadar gir, yeter ki gir zaten doğru hareket ettiğinde zamanla ağır gireceksindir. Bu nasıl bir sorun olabilir ki ?

Yaptın da olmadı mı?

Böyle mesajlarla lütfen yapmayı düşünen insanları da soğutma. Forum ortamı diye kelimelerimi seçerek kullanıyorum, tanıdığım biri olsaydın ve bu senden duysaydım çok daha farklı kelimeler seçerdim.

Squat gir diyene bacaklarım güçlü değil diyerek yanıt verebilecek zihniyette bir insan olmana üzülmedim, bence kendin üzülmelisin. Bu kafayla bu sporda ve de vücudunu geliştirmede ilerler misin orasının cevabını vermiyorum.

Go Hard, Or Go Home
    Hiç mi okumadın bu yazıyı.

Sağlıcakla kal, iyi çalışmalar.

20. cem_7

cem_7 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    mestano ya özelden msj attım msnden konusmak için buraya yazdıgım o msj da sadece yazdıgı msj a cevap vermek içindi bir amacı yoktu ama güzel bişeyi de ortaya çıkarmış. multipresste girerdim ben barla girmenin daha iyi olacagını söylemiş. senin benim hakkımda psiko-analiz yapmaya hakkın yok bilgin de yoktur sanırım. çocuklugumdan beri sporla ilgileniyorum bodyye yeni başlamış olabilirim sadece kafamdaki soru işaretlerini gidermek istedim. foruma yazmamın amacı buydu. ağır gir vs gibi bişeyler diyorsun tekrar söylüyorum sebebi sadece msj a cevap vermekti. istersen msn ye gel orda konusalım gaddarkemal forumda tartışmayalım. msn imi özelden yollarım istersen...

Sayfayı Paylaş