Bacak Programım

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve AzizShavershian tarafından 28 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. AzizShavershian

AzizShavershian Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    6 Aydır vg yapıyorum yeni programım nasıl olmuş bir yanlış varsa söylerseniz sevinirim :)
    Machine Abduction 10-10-10
    Leg Extension 10-10-10-10-10
    Leg Curl 10-10-10-10
    Dumbbell Lunges 10-10-10
    Seated Machine Hip Abduction 10-10-10
    16 yaşındayım 4 aydır leg press ve squat basıyordum şuan boyuma bir engel olmuştur diye korkuyorum o sebebten squat ve leg pressi çıkardım 16 yaşındayım 1.73 boydayım sizce daha uzayabilirmiyim fazla zararı olmuşmudur :/ ?

Not:Leg pressde 80 kg squatda 40 kg basıyordum

2. WhoSGoingTOSaveWORLD

WhoSGoingTOSaveWORLD Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Bence çok fazla hareket yapıyorsun bacak için bu senin antrenmanın verimini etkiler.Tabi ben hoca değilim şahsi fikrim.

3. Stygia

Stygia Üye

Beğenileri:
    189
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hamburg
    Squati hafif kilolarla uzun tekrarli yapiyorum boyuma bi negative etkisi olmadi,15 yasindayim bende boy isi senin genetiginle alakali daha cok annen ve baban uzunsa sende uzarsin vg nin boya negatif bi etkisi olmaz, basarilar

4. AzizShavershian

AzizShavershian Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    5 egzersiz var 2 si zaten 6 7 dk de bitiyor çok olduğunu düşünmüyorum sonuçta bacak en büyük kas iyi çalıştırmak gerek :)
    ben yinede tedbiri elden bırakmak istemiyorum squatda çok tekrar az ağırlık yerine çok ağırlık az tekrar yapıyorum dolasıyla ağır çalışıyordum o yüzden kaldırdım

5. WhoSGoingTOSaveWORLD

WhoSGoingTOSaveWORLD Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Şöyle ki ; çok hareket yapmak iyi çalışıldığı anlamına gelmiyor.Misal toplam 3 hareket,sağlam kilolarla yapılırsa daha iyi verim alabilme ihtimalin mümkün.

6. alvel

alvel Üye

Beğenileri:
    207
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    bak bi hocam vardı yarışmalara katılıyordu vücut geliştirme genetik olarak tüm ailem uzun derdi yani adamın kısa kalma ihtimali milyonda bir ama boyu 1.74 kısa sayılmaz ama genetiğe baksan kısa dedi ki
    16 yaşlarında başladım ağırlıklara fazla girdim yani squat deadlift leg press falanda yapmıştır
    yani bu gerçekten sonra bende yapmadım sizede önermem kardeşim şimdilik squat yerine boyuna etki edemeyecek ve bacaklarını çalıştırabileceğin hareketler mevcut zaten

7. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bacak için 5 hareket fazla değil. Bicepse 3 hareket yapiyoruz ufacim bir kasa. Bacak vücuudun yuzde 50 sini oluşturuyor.

Sporda düzgun kontrollü calisirsan hicbir hareket boy uzamasini etkilemez. O zaman bench press hiç yapmaman lazim. Kaldi ki 40 kg ile hiç durmaz vucud agirliginiz 3-4 kati squat yaparsan belki bir ihtimal durabilir. Programin güzel ama squatla 1 tanede calf hareketi ekle . Programdan 2 hareket cikartip bunlari ekle derim
    --- Mesaj birleştirildi, 29 Mart 2014 ---
    Abductionları cikartabilirsin mesela

Sayfayı Paylaş