Bacak Kaslarıyla İlgili Yardım

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve brillant tarafından 24 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. brillant

brillant Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Hepinize merhabalar. Artık beni çok rahatsız eden bacak kaslarımı küçültmek istiyorum bunun için birkaç sorum olacak. Boyum 162 kilom 52. Bundan 3 sene önce 6-7 ay kadar futbol oynadım. Bunun ve bölgesel incelme için yaptığım yanlış egzersizlerin etkisiyle (ben öyle düşünüyorum) bacağımda çok fazla kaslanma var. Öyle ki önden bakıldığında normal gözüken üst bacağım, yandan bakıldığında tam bir futbolcu bacağı gibi duruyor. Takdir edersiniz ki 162 boyunda bir bayan için hiç hoş bir durum değil.:( Forumunuzda bu konuyla ilgili bölümleri okudum. Kas yıkımı için protein içeren gıdaları bir süre kesmem/azaltmam gerek. Fakat bu diyetin süresi ne kadar olmalı? Bölgesel olarak kas yıkımını sağlamak için önereceğiniz hareketler var mı? Şimdiden çok teşekkür ederim. Sevgiler.

2. Azi

Azi Yeni Üye

Beğenileri:
    2.003
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Fotoğrafınızı koyarsanız,daha doğru değerlendirebiliriz...

brillant bunu beğendi.
  3. MesutG

MesutG Üye

Beğenileri:
    188
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    bacak kaslarını yok etmek koaly bir durum degildir fakat bacaklarınızın elastik ve ince görünüm kazanması saglanabilir
    bacakalar uzun süreli egzersizlerle inceltilebilir buna örn olarak uzun mesafe koşucularını verebiliriz, onların bacakalrı genelde uzun elestikve ince görünümldür fakat kısa fesafe kosucularının kı bunun tam tersidir.
    Örn prog ;
    ısınma : 7 dk lık 4. seviyede yürüyüş
    +3 dk 6. seviye yürüyüş
    +7 dk 8. seviye koşma
    +3 dk 10. seviye koşma
    toplamda 20 dk koşu bandında geçirmiş olacaksınız...
    Bisiklet : Bisikleti en az 2. seviye en fazla 4. seviye olmak üzere bacaklarınızı yormadan kullanmaya calısın cunku amacımız bacakları şişirmek degil inceltmek. bisiklette geçireceginiz zaman dilimi 20 dakikanın altına düşmemeli
    Lunge : Lunge hareketini 25 tekrardan olusmak üzere 6 set yapınız ve agırlık kullanmayınız.
    Basen Machine : Basen makinesinde basen ve yan bacaklarınızı hafif seviyede 15 x 2 set olmak üzere calıştırınız
    Bitiş : programınızı 3 dk 6. seviye yürüme +7 dk 8. seviye koşma ile toplamda 10 dk lık bir koşu bandı calısmasıyla sonlandırınız.

brillant bunu beğendi.
  4. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Kas eritmek yerine yağ yakımına odaklanırsan, bacakların zamanla incelir. Sıkı bir diyete gir.

brillant bunu beğendi.
  5. brillant

brillant Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Fotoğraf koyma imkanım şu anda yok ama yarın falan koyabilirim. Örnek programınızı dikkate alacağım. Yağ yakma konusunun ise faydalı olacağını zannetmiyorum, bu halimden daha zayıf olduğum zamanlarda da aynı görüntü mevcuttu. Benim için en iyisi bir spor salonuna yazılıp antrenörlerden yardım almak gibi duruyor. Çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.

6. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Kas eritmek sağlıklı bir yöntem değil. Mevcut durum su fazlasından da olabilir. Şeker ve tuzu beslenmenden çıkarıp, katı bir diyet denemeni öneririm.

Sayfayı Paylaş