bacak-kalça-basen???

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve persephone tarafından 25 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. persephone

persephone Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    Merhaba arkadaşlar,açtığım konu benzeri birçok konu olduğunu gördüm,hatta birçoğuna baktım ancak sonuçta bu olay çok kişisel,herkesin vücut tipi ve istekleri farklı,o yüzden mazur göreceğinizi düşünüyorum sayın site yöneticileri;) evet sorularıma gelmeden önce,167 boyunda 50 kiloda bir bayanım,
    1)özellikle üst bacak bölgemde yanlara doğru bi yayılma var,ayakta dik dururken iki bacak arasında oluşan boşluk sinirimi bozuyor,bunu giderecek,düz bacaklara sahip olmama yardımcı olacak önerileriniz nelerdir?
    2)Kalça yada basen ne denirse artık, bu bölgede de bi basıklık ve kendini salma durumu söz konusu:p daha sıkı ve dik kalçalar için ne yapmalıyım?

bunların akabinde kesinlikle kilo vermek gibi bir amacım yok,hatta sağlıklı bir şekilde kilo almayı tercih ederim, bu konuda gerçekten bilgi sahibi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum, şimdiden teşekkürler

Son düzenleme: 25 Eylül 2010
  2. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    öncelikle istediğiniz bacak hareketleri BURADA . bu antremanları yaptıkca aradaki fark kapanıcak istediğiniz sonuçları alıcaksınız =) sağlıklı bir şekilde kilo alma meselesine gelirse bb de belirli bir zaman sonra sporcular definasyon diyeti uygular bu yağ yakımına yöneliktir yağları yakarak kasları daha da belirgin hale getirir . kilo alma meselesi ise forumda beslenme bölümümüzde çok fazla seçenek mevcut =) uygulayabiliceginiz bir tanesini seçip uygularsanız yararını görürsünüz ...

persephone bunu beğendi.
  3. persephone

persephone Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    teşekkür ederim cevapladığın için,bu hareketleri kaç kez ve kaç set yapmam gerekiyor?

4. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    3x8 olarak başlayabilirsin yani 8 tekrar 3 set . set araları max 1 dk olsun vücudun soğumasın antremana başlarken ve bitirirken açma germe hareketlerini unutma ;)

5. persephone

persephone Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    ouwww bu ne hız:) yalnız bu hareketlerin hepsini yaparsam,çok kaslı bacaklarla yaşamak zorunda kalmam dimi? benim istediğim düz, ayrık durmayan bacaklar:D

6. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    işimiz bu :) yok çok kasla bacaklara sahip olman için çok kilo az set yapman gerek onuda 3x8 ve elindeki dumbell larla başaramazsın :) aradaki fark ı kapatıcaktır hareketler hem biraz kas da fena olmaz bence =)

7. persephone

persephone Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara
    Valla siz öyle diyorsanız öyledir:) ozaman ben hiç öyle yarına falan atmadan bu akşamdan başlıyorum bu hareketlere,yalnız elimde dumble yok şuan,kum torbaları var 2.5 kiloluk olanlarından,onları kullansam olur mu?
    Bir de tahmini ne kadar sürede ilk gelişmeleri görebilirim,biliyorum çünkü kendimi,hergün aynanın karşısında kendimi inceleyecem,tahmini bir süre olursa pes etmem en azından:)

8. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    benim kullandığım yöntemi yapabilrsiniz mesela . bir kağıt alın şu anki vücut ölçülerinizi kilonuzu vs yazın mesela 10 günde bir tekrar ölçüleri alın karşılaştırın bu daha sağlıklı olucaktır . bileginizi incitmiycek şekildeyse kullanabilirsiniz ama tavsiyem dumbell lar .. metabolizmanızı bilmedigimden dolayı bir süre veremiycem üzgünüm zaten bu spor işi sabır işidir :) sabreden derviş muradına ermiş misali ...

9. persephone

persephone Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    ankara

Bir süre vermeyeceğinizi biliyordum,ama işte şansımı bir deneyeyim dedim:eek: evet bu not alma yöntemi iyiymiş,nerde benim mezuram...ben sevdim ya bu siteyi, böyle sürekli bişeyler yazasım,sorasım geliyor:) kusura bakma cidden baya yeniyim de,bilgi açlığı heralde:)

10. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38

Sayfayı Paylaş