Bacak kısmında ''Ağrı''

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve SiR_Arawn tarafından 11 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Sayın üyeler uzun süredir koşu antremanı yapmıyorum yani 1,5 ay olmuştur.Geçen gün bir sebepten dolayı 130 metreyi deparla koştum ve sonra 40 metre yokuşu durmadan çıktım.Sonra yavaş tempoya düştüm ve düz yolda yürüyordum sol ayağıma bir ağrı saplandı ama çok acayipti önce 2 kere o ağrı girdi ama ben yürüdüm devam ettim en son yolun ortasındaydım.Sol ayağımı hafif kaldırdım o kas oluşuyor ya baldır kısmı değil ayak kısmında kas oluşan kısım yani dizin altının arkası o kısımın içinde bir nokta çok acayip bir ağrı yaptı ve ayağımı kaldırdım ama indiremedim çünkü öyle böyle bir ağrı saplandı sonra arkadaşım yanımdaydı gel otur dedi tuttu beni oturdum ayağımı indirdikce acıyordu 10 dk bekledik sonra ayağımı yavaş yavaş yere deydirdim.Sonra yürümeye çalıştım ama sol ayağıma tam basınca ve ağırlık verince o yer acıyordu öyle ağırlığımı vermeden 2 km yavaş yavaş yürüdük eve vardım.Şimdi o acı baya az acımıyor normalde sadece sol ayağımı değişik bir pozisyona getirince yani şöyle gibi şu calf hareketini yaparken yani kaldırıyorsunya o pozisyonda parmak üstünde durmaya çalışınca o kısım ilk olduğundan çok çok az daha içinden acıyor neden olabilir? ani depar atışım çünkü koşabileceğim en hızlı seviyede koştum uzun süreli olarak diye mi?Ve acı gün geçtikce azalıyor geçer mi? çabuk.Aile hekimine gidicektimde düşündüm anlamaz bu doktorlar ayak bölgesinden diye gitmedim.Hastanede uzak evime şimdi uğraşmıyım geçer diye düşünüyorum sadece fikirlerinizi bekliyorum.Ağrı tek bir yere giriyordu ve hala aynı yere giriyor orasıda dediğim gibi diz kapağının altından inice kaval kemiğinin arkasında oluşan kas kütlesi varya onun içi.

Sayfayı Paylaş