Bacak antrenmanı zıplama ilişkisi ????

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve enter33 tarafından 5 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. enter33

enter33 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Gerçekten araştırdım ama yeterli bilgi bulamadım. Bu konuda kesin bilgisi, tecrübesi olan abilerimden cevap bekliyorum özellikle. Sorum şu ; basketbol oynuyorum, fitness 1-2 senedir yapıyorum artık tam olarak düzene sokacağım inşallah, artık bacağa daha da fazla ağırlık vereceğim (önceleri aksattım biraz) bunun sıçramaya ne kadar faydası olur sizce ? Bu konuda tecrübesi olan varsa çok merak ediyorum ne kadar sürede sonuç alınıyor vs.. teşekkürler

2. berkaykry

berkaykry Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    28
    Squatın sıçramada etkisini (bende) kelimerle anlatamam fakat lunge için de tam tersini söyleyebilirim. Ayrıca Squatı ayaklar omuz hizasında ayaklarda tam karşıya bakacak şekilde yapmanı öneririm quad lara fazla yük biner buda bir artı olur :)

3. chestbrah

chestbrah Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Ziplama %70 genetik gerisi calisma. Her bacak hareketi ziplamani etkiler sadece daha fazla tekrar yapmalisin 12 18 arasi gibi

4. berkaykry

berkaykry Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    28
    Yanlışın var, 80 daha üst bir yüzdelik genetikte hızlı koşunun %30 u geliştirelebilir esasında. Ama yanlışın orda değil aslında , yüksek tekrar değil düşük hattta 1-2 tekrarlı çalışması lazım. Patlayıcı güç için

5. chestbrah

chestbrah Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Sen bilirsin dene gor

6. berkaykry

berkaykry Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    28
    Dostum yanlış anlama ama 12-18 tam anlamıyla hipertrofidir. 1-4 ise saf güçtür. Aynı zamanda plyo tarzı idmanlarda özellikle bunları ağırlıklı yaparsan çok etkili olabilir. Tabi amaç bacak büyütmek değil bacak kuvveti ise.

7. enter33

enter33 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    katılıyorum bence de az tekrar fazla ağırlık sıçramayı geliştirir. Çünkü arkadaşın da dediği gibi bacak da özellikle 5-8 tekrar güç, daha fazlası hacim diye okumuştum bende
    --- Mesaj birleştirildi, 6 Ağustos 2014 ---
    ama baska fikri, düşüncesi olan varsa yazsın lütfen bi karara varalım bizde :) 70 cm civarı sıçrayabiliyorum şu an, 2 senede 20-30 cm geliştirdim sıçramayı (hard core basket oynayınca kendi gelişiyor zaten bi yere kadar :)} ama bana en az bi 10-20 cm daha gerekli. sıçrama proğramı air alert önermeyin onu yapmayacam sakatlandım onun yüzünden...

8. enter33

enter33 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
  9. fatih.b

fatih.b Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Yuksege ziplamak icin atletik vücuta lagzim baldirlarinda kasli olmasi lagzim demek istediğim c.ronaldo vücudu

10. enter33

enter33 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    alakası yok. google a kevin durant yaz bak bakalım dediklerinin hangi biri adamın fiziğinde mevcut ? 1m 20 cm civarı sıçrıyor. ama tabiki fitness ın yararı olur diye düşünüyorum zaten sorum da bu. Hala istediğim cevap gelmedi konu hala güncel beyler

Sayfayı Paylaş