Bacak İçin 2 Hareket ve GH

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve mehmet_oztan tarafından 26 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Bacak için 2 hareket yeterli midir?

1. Evet

30,0%
  2. Hayır

70,0%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. mehmet_oztan

mehmet_oztan Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaşlar merhaba, uzun süre direttm lakin artık ekstra büyüme için bacak çalışmamın gereğini anladım, bacak çalışmaya başlayacağım ama aklımda şöyle bir endişe var, hiç çalışmama rağmen bacak hacmim vücuduma göre epey iyi durumda, yani çalışmışım gibi hacimli, ektomorflarda bacak egzersizlerinin diğer kas gruplarına göre daha verimli geçtiğini düşünürsek bacaklarıma çok fazla hacim kazandırmadan(çünkü belim çok ince ve iri bir kalça beni sadece çirkin gösterir) bacak kaslarının vücudumun diğer bölgeleri üzerinde anabolik etkilerinden nasıl faydalanmalıyım? iki hareket yeterli olurmu testesteron ve büyüme hormonu seviyemi artıkmak için( yaş 20) ? 4-5 set squat ve 4-5 setlik calf hareketi yapsam nasıl olur? bu arada programım şöyle: 1.gün(göğüs-omuz(arka omuz dahil değil) 2.gün(sırt-arka omuz) haftada ikişer kere döndüğüm bu programdan epey memnunum, sırt gününe bu iki hareketi eklesem uygun olurmu? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

2. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    iri kalça niye çirkin görünsünki yani sonuçta koların nasıl bir anda dev gibi olmuyorsa poponuda öyle devasa hale getirmek kolay değil. zaten hiç egzersiz yaptırmadıysan sıkılaşacağı için daha derli toplu ve ufak görünecektir gözüne.

doxux ve Balboa7 bunu beğendi.
  3. mehmet_oztan

mehmet_oztan Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    kötü demeyelim de, ben istemiyorum diyelim :). peki kareket ve set sayısı olarak yeterli mi?

4. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Tükenene kadar hakkını vererek,canın çıkarcasına,nefesin kesilircesine yaptıktan sonra tek hareket SQUAT da yeter.

5. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    İdman programına göre değişir ama bölgesel çalışıyorsan tabii ki yetmez. Vücudunun %50 si için 2 hareket sence de az değil mi ? Ama yapılacaksa da squat kattiyen programda olmalıdır . Bende başta saçma bakardım squata bacak çalıştırıyor niye bu kadar övüyorlar diye. Fakat merkez bölge için muazzam bir harekettir squat 1 ay isteyerek yap zaten bağımlısı olursun. Bacak geneli konusuna gelirsek eskiden bende çalışmazdm napcam sanki bacak kasını derdim fakat bir gün sırt için deadlift yapıyım dedim fakat o belini düz tutma pozisyonu ve hamstringlerden dolayı 30 kg kaldıramadm. Belim çok kuvvetsizdi çünkü şu an squattan dolayı belim çok kuvvetli. Barbell row yapmaya başladım başlangıc pozisyonunda bacaklarımın titremesinden yapamadm hamstringlerim ağrıyordu barbell row yaparken. Sen düşün yani :D birde şöyle bişi var bikaç kişide gördüm arkadaşlarımda vücudlarının üstü kalın ama bacakları çöp gibi tek elimle kavrayabilirim gibi duruyor :D armutun sapının 2 yanına kürdan geçir ters çevir kürdanlar yere değecek şekilde olsun . Bir gün öyle görünmek istermiydin ? Çünkü öyle görünen arkadaşlarım var ve hala bacak çalışmamakta diretiyorlar :(

6. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    özel olarak üzerine düştüğün bir yer varsa bacak gibi haftada 2 tek bölge çalışılablir. birde şu 45 dk olayına fazla takılmayın. spor salonu sahiplerinin uydurması gibime geliyor fazla yer kaplamasın millet diye :) tükenene kadar çalış. tükendikten sonra zati zorlamanın manası yok ama terinin son damlasına gücünün son zerisine kadar bas ağırlıkları baktın gücün var bir set daha çıkart.

7. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    o 45 dk içerisinde zaten tükenene kadar çalışmak iyi bir idman çıkartmaktır :D bununla ilgili bikaç yazı vardı linkini bulamadm atacaktım da. Antreman süresi uzayınca testo-kortizol ilişkisi devreye giriyor 1 saati geçince testo seviyeniz düşer kortizolünüz yükselir ama ben genelde 1 saat idman yapmak en iyisidir derim 45 dk minimum süresidir

8. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    3 saat yapın demiyorum tabide 45 dk olayı palavra :) bu benim görüşüm tabi hangi profosyonel 45 dk çalışıyordur? mr olympia'lar bicepslerini patlatıyorlar zorlayarak. keşke 45 dk hızlı hızlı yapıp bitseydi olay. yediklerim içtiklerim herzaman gözümün önüme gelir 45 dk içinmi yiyorum ben bunca şeyi tükenmedikten sonra bırakmam ben idmanı.

9. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Yukarda açıkladım da sen yinede diretmişsin :D senin idmanın ne kadar sürüyor peki ve neden o kadar süre yapıyorsun ? Elbette istersen 3 saat de spor yapılır da sonra spora gidiyorum bi gelişme olmadı boşa mı vakit-para harcıyorum , nerede yanlışım var ,kilo alacağıma kilo veriyorum , gelişemiyorum hangi supplementleri almalıyım gibi başlıklar ortaya çıkıyor :D her salonda vardır 2 saatten fazla spor yapıyorlar sonra 5-7.5 kg ile dumbell curl yapıyor adam demiyorki niye böyle :D

10. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    1:30 saat

11. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    1.30 saat de olabilir tabii bu kişiden kişiye değişir fitness tarzı çalışıyorsan . Ama bodybuilding idmanları bence 1 saati geçmemeli tabii kardio hariç

12. _Tunc_

_Tunc_ Üye

Beğenileri:
    357
    Ödül Puanları:
    73
    Şahsen benim 2.30 saati buluyor ama 15 dk kardio 30 dk karın 15 dk da esneme seklinde 5 ay oldu başlayalı ve hocam da hızlı geliştiğimi söylüyor ben sahsen inanmıyorum süreye bana hep psikolojik biseymis gibi geliyor

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

13. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
  14. mehmet_oztan

mehmet_oztan Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    bugün 2. antremanımı çıkardım feci hamlık olduğu için halen hileli yaptım baya ama bacak çalışmak gerçekten zevkli birşeymiş yahu :D ana konu ise 2 hareket tabikide yetmedi, insan çalıştıkça çalışası geliyor ve bacağın verdi feci ağrı kas olarak hissettiğim en tatlı acılardan biriydi(özellikle squat) :D hareketler sırasıyla : squat, leg press, leg extension, leg curl and standing calf raise :). birde böyle yürürken arada quadricepslerim birden boşanıyor ve garip bir şekile giriyorum bu normalmi :D

Sayfayı Paylaş