Bacak çalışmasından sonraki gün omuz ağrısı??

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Otkakönmişkılıç tarafından 26 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Otkakönmişkılıç

Otkakönmişkılıç Yeni Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlar öncelikle programım şu şekilde:
    P.tesi:Göğüs+biceps
    Salı:Sırt+kanat+triceps
    Çarşamba:Off
    Perşembe:*Omuz+Leg curl
    *Dumbbell press
    Dumbbell yana açış(ayakta)
    Barbell front raise
    Sehpaya oturup(eğilerek-göğüs dize değecek şekilde) dumbbell yana açış
    Dumbbell shrug
    Cuma:Squat
    Deadlift
    dumbbell lunge(bacaklar fazla yorulmamışsa,fakat genelde squat+deadlift i ağır girdiğimden en fazla 1 set lunge yapıyorum.)
    +olarak barbell curl(3 set) (bunu bicepsler biraz geri kaldığı için uyguluyorum)
    -------------------
    Soruma gelince,omuz çalışmamdan sonra hissetmem gereken omuzlardaki ağrı+yorgunluğu;
    bacak antrenmanımdan sonra,yani cumartesi sabah kalktığımda yeni yeni hissetmeye başlıyorum.
    Şu an arka omuzlarımda ağrı var.
    Yanlış yaptığım bir şey mi var,yoksa bunlar normal mi?
    Teşekkür ederim.

2. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    bence program iyi oturmuş gibi çok detaya inmemek lazım yalnız zayıf kalan yerlerin tekrar çalışılması doğru değil yani bir yer zayıf ise onun için özel göstermek gerekir, bu da en iyi etkiyi verecek hareketlerin araştırılması ile olur, haftada 1 den fazla girmek ile değil biceps küçük kas kolay overtrain olur bence sonradan yapılan bcurle gerek yok pazartesi günü hakkını vererek biceps çalışırsanız daha verimli olur ben mesela barbell biceps curl de şunu uygululuyorum artık ki çoğu kişi yapmaz böyle, indirirken 4 sn kaldırırken 3sn. bu şekilde deneyin bir. veya buna benzer ince ayarlar, taktikler daha verimli olacaktır.

Sayfayı Paylaş