bacak çalışmak koşu kondüsyonunu nasıl etkiler ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Coleman Trebor tarafından 1 Ocak 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Eskiden sadece koşarak çalışmak yeteriyordu. Çünkü üstte bir şey yoktu .Bacaklarım vücuduma göre çok iyiydi .Fakat geliştirce koşarak bacak çalışmanın bana yetmediğini fark ettim . Yani demek istediğim koşarak kondüsyon kazanılıyor ama kası belli bi boyutun üstüne çıkarmak çok zor . Sonuçta profesyonel değilim ve koşu çalışmam sınırlı. Şimdi yaza kadar bacaklarımı calflarımı biraz kalcamı geliştirmeyi planlıyorum dikkat ettim kalçamda vücuda göre dar kalmış. Koşu çalışmalarında kasın uzun olması gerekiyor. Fakat bacağa ağırlık girmek kası kalınlaştırıyor . Demek istediğim ben hem koşu kondüsyonumu arttırmak aynı zamanda da bacaklarımı kalınlaştırmak istiyorum. Hedefim aynı zamanda yaza kadar 10 km yi 45 dk altında koşabilmek. Şöyle sanırım sağlam iki faklı programla yaza güçlü bacaklarla girebilirim.Sizin tavsiyeleriniz neler ne yapmam daha uygun olur amacıma göre şimdiki Ölçümlerim . Calf 41 Bacak 59 . Ha birde şunun dengesi nasıl olur. Şimdi koşuda 1 ay koşmadığım zaman ölçü falan tamamiyle aynı kayıp yok. 3-4 bilemedin 5 koşudan sonra kondüsyon eski seviyesine çıkıyor. Ben ağrılık girersem bacaklara sanırım eskisi kadar ara vermem mümkün olmaz büyük ihtimalle değil mi. Sadece ağırlık kaybından bahsetmiyorum aynı zamanda koşuda kondüsyonuda eskiden 1 ay ara verdiğimde düştüğünden daha fazla mı düşer ?

Sayfayı Paylaş