bacak çalışamazsam

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve awesome tarafından 3 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. awesome

awesome Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    gerçekten de gereksiz bir konu olduğunun farkındayım ama salonumda hack squat aleti yok. serbest ağırlıkla çalışmak için de bar koyma yeri yok alayacağınız military ye kaldık squatta. ne yapmalı sizce arkadaşlar leg press leg curl leg ext ile nereye kadar bacak çalışcaz. military de squat yapamadığımdan soyluyorum fikirleriniz nedir ??

2. sealth

sealth Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kocaeli
  3. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    clean ile yerden alıp front squat yapabilirsin veya smith machine de

edit:barbell hack squatta olabilir

4. awesome

awesome Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    bunlar da birçözüm ama squat ta 140 kiloya kadar çıkıyorum ama dambıl la kaçar kilo basabilirim ki en fazla :S

5. awesome

awesome Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    dambılla yapılan squat la bar la yapılan squat arasında fark olmazmı arkadaşlar? dediğim gibi bar ile yapınca 140 a kadar çıkabiliyorum ama dambılla o kadar ağırlığı çalışamamki

6. BuRaKxX

BuRaKxX Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Bacak çalışmayan vücutçuya yarım vücutçu derim!

bady-anil bunu beğendi.
  7. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Squatta 140 kiloyamı çıkıyorsun. Bence şöyle dene istersen hareketi yavas yap ve yere tamamen otur, daha sonra kalk 20 tekrarlı yap bunu.

Bunun adı fullsquattır.

Şahsen ben fullsquatta sırtımda 140 kg oldugunu dusunemiyorum.

Bunun yarısı ile anca 20 tekrar çıkarıyorumki 3x20 yaptıgımda kilometrelerce koşmuş gibi oluyorum zaten kalp dayanmıyor buna.

Ayrıca:

Fullsquat komple bir bacak hareketidir kalça kasları dahil arka bacak kasları birazda ön bacağa basar ve ayrıca bütün vücudu stress altına iter hareket kabus gibidir ve cok zordur. Bittiğinde Recovery olurken dunya size mükemmel gelecektir.

Ancak yüzde 60 arka bacak yüzde 15 kalça çalıştırır.

o yüzden bu hareketin devamında Leg Curl yapmalıyız. Yani ön bacak.

varan 2.

Fullsquat egzersizi 256 adet kas ı aynı anda çalıştırır bu hareketi nizami deadlift ile birleştirirsek 650 adete yakın kas aynı anda çalışır.

Fullsquat ve deadlift girdikten sonra leg curl girersek mükemmel bir bacak ve vücut rutini çalışması yapmış oluruz aynı zamanda Gh ve diğer anabolik hormonların artışını sağlarız.

Ancak hareketleri nizami yapmamızda şart.

http://www.exrx.net/WeightExercises/Quadriceps/BBFullSquat.html buradan dikkatlice izleyerek fikir elde edebilirsin.

http://www.easyvigour.net.nz/fitness/pilatessketches/SquatFullActiv.gif burada tam duruş şekli mevcut.

Bodybuilding yada fitness sporunda bacak kasları cok önem arz ediyor tabiki ancak istenilen verimi malesef squat vermez.

Fullsquat verir.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:02 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:31 ----------

evet tespitin doğru ancak öyle yeni bir sporcuyu direk profesyonel hareketlere sokamassınız.

Kaldıki bunlar çok dikkatli olunması gereken hareketlerdir, bir çok bodybuilding antrenörü 6 ay ve 1 yıla kadar Komplex hareketlere sporcularını özendirmezler.

Bunun bazı sebebleri vardır. Cunku iştahlı sporcular bir çok defa kendilerini sakatlayarak bu spordan soğuduklarına gözlerimle şahit oldum.

O yuzden bazı salonlarda squat rock yoktur. Özellikle genelde zengin muhitlerde bayanların ve erkeklerin çalıştığı bir çok salonda makineler vardır.

cunku bu tarz hareketler can yakıcı çalışmalardır.

Ancak yeni başlayanlara tabiki bacak çalışmasıda yaptırmak gerekeceği için hareketleri nizami öğretene kadar

45derecelik leg press ile ve leg extension leg curl ile beraber dumbell lunge gibi hareketler yaptırılabilir.

Ancak yeterli bacak kuvveti oluştugunda mutlaka serbest ağirliklara geçiş yapılmalıdır.

Son düzenleme: 5 Eylül 2010
  8. awesome

awesome Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    yok ben squat 10 tekrar yapıyorum ve tam oturarak değil. diz üstüm yere paralel olana kadar eğil kalk şeklinde. gerçekten de kayda değer bilgiler vermişsin coyote. dambılla bir de senın dediğin şekilde çalışmayı denicem. olmadı boş bir baa 70-80 kilo ekleyıp sırtıma alabilirm zaten senin dediğin gibi çalışmak için. saygılar..

Sayfayı Paylaş