Başlayalı 1 ay oldu ama beklediğim gelişimi kat edemedim

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Seyr-ü Tosbağa tarafından 1 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Seyr-ü Tosbağa

Seyr-ü Tosbağa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bir aydır evde kendi imkanlarımla alttaki programları uyguluyorum ama beklediğim gelişimi pek kat edemedim bodyforum da bazılarının 1 aylık resimlerini görüyorum benden çok daha ileri seviyedeler sizce programım mı hatalı yoksa fiziksel yapımla mı ilgili?
    Kilo: 55
    Pazartesi
    5 Dk koşu
    Mide:
    https://www.youtube.com/watch?v=69PXO7NY1jE
    Bu videodaki hareketlerin her birini 20 defa yapıyorum
    Göğüs
    Dumbbell Bench Press 2x20
    Dumbbell Flyes 2x20
    Dumbbell Bench Press (kapalı) 2x20
    Dumbbell Pullover 2x20
    2 x 25 Şınav

Çarşamba
    5 dk koşu
    Kol
    4 x 25 şınav
    Dumbbell Curls 3x15
    Hammer Curls 3x15
    Dumbbell Preacher Curls 3x15
    Omuz
    Neck Dumbell Press 2x10
    Latarel 4x10
    Arnold Press 2x10
    Dumbbell Lateral Raises 3x15

Cumartesi
    5 dk koşu
    Pazatesi olan mide hareketlerinin aynısı
    Arka kol
    Dumbbell One Kickbacks 2x10
    Dumbbell French 2x10
    Lying Dumbbell Extensions 2x10

not:daha vg ye başlayalı çok olmadığı için hareket sayısını haftadan haftaya arttırıyorum

Yemek Programım
    Hafta içi
    Sabah
    Ballı elmalı ve muzlu yulaf (bazı günler makinada çekip içecek yapıyorum)
    2 Adet yumurta
    6 Dilim ekmek
    50 gram lorpeyniri (genelde yumurtayla karışık yiyorum
    Meyva suyu

Öğle öncesi
    Meyve

Öğlen
    Pilav makarna türü şeyleri lor la evde olursa et ile yiyorum
    6 Dilim ekmek
    Süt
    Beyaz Peynir
    ton balığı

Akşam
    Akşamları ev yemekleri yiyorum hazırlayan ben olmadığım için pek belli olmuyor ama bol karbonhidrat ve protein içerikli şeyler tüketmeye çalışıyorum aburcuburdan pastadan uzak duruyorum...

Yaşım 16 Kilomda 55 olduğu için yeme programım birazda kilo almaya yönelik oyüzden pilav vb. şeyleri iki porsyon yiyorum...

2. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Her insanın genetiği farklıdır. Bu konu kafanıza takılmasın ama amacınız ne ? Yani 2x20 yapıyorsunuz ?

demircan256 ve Seyr-ü Tosbağa bunu beğendi.
  3. Seyr-ü Tosbağa

Seyr-ü Tosbağa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Amacım kilo almak ve kas yapmak aslına bakarsanız 2x20 için özel bir sebebim yok daha acemi olduğum için neye göre belirlemeliyim bilmiyordum bende hangi sayıda gidersem diğer hareketlere de enerjim kalır diye hesapladım...

4. burakmbd

burakmbd Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    1 ayda bariz olmaz ama 6 ayda filan fark eder.. çalısmaya devam tekrarları ve setleri arttırarak..

Seyr-ü Tosbağa bunu beğendi.
  5. Calisthenics

Calisthenics Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    45.günden sonrada bir değişim hissetmiyorsanız ya eksik birşey yapıyorsunuz yada programınızı tam yapmıyorsunuz veyahut beslenme düzenine uymuyorsunuz.Tabi bu demek olmuyor ki 45. günden sonra heryeriniz kas olacak :D
    1.Ay'da vücut yerine otursa,bundan sonraki çalışmalarınızda farkı takip edin.

Son düzenleme: 2 Temmuz 2012
    Seyr-ü Tosbağa ve demircan256 bunu beğendi.
  6. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    ortalama 3 aydan sonra gelişme görür vücut,gerk sıkılaşma,gerek kol ve göğüslerde irileşme v.s...öncesinde fazla birşey beklemeyin,ayrıca; ilk 3-6 aydaki hızlı gelişme sonraki takip eden aylarda aynı hızlı gelişmeyi göstermeye bilir işte burada moral bozmadan aynen devam etmelisiniz,gelişme yavaştanda olsa aynen devam edecektir ama sadece yavaş yavaş olacaktır.

Kolay gelsin.

Seyr-ü Tosbağa bunu beğendi.
  7. srrcan

srrcan Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    1)Hareketleri bir gün içine çok yayıyorsun, 2 gün ara veriyorsun. Bence hareketlerin tekrar sayısını biraz azaltıp, hergün ikişer bölgeye çalışırsan daha fazla verim elde edebilirsin.

2) Boyunu bilmiyorum ama kilon biraz düşük. Protein almak için aşağıda verdiklerimi uygula.
    Sabah kalkar kalkmaz 3-5 kaşık bal ya da pekmez.
    Kahvaltı:3-5 Yumurta(çiğ içebilirsen yemesinden daha kolay olur), 50 gr lor peyniri, meyve suyu.
    Öğle yemeği:Yiyebildiğin kadar beyaz veya kırmızı et(örneğin Sucuk), yanında 1 porsiyon makarna ya da baklagil.(kuru fasulye, nohut v.b)
    2-3 SAAT SONRA:
    Ara öğün:Yine öğle yemeği gibi. Baklagil tercihtir. Ya da annen ne yaptıysa 1 porsiyon ye.
    1 SAAT SONRA:
    BURASI ÇOK ÖNEMLİ !!!
    Antrenmandan önce:Büyük bir bardağa 2 yemek kaşığı bal, 3-5 çiğ yumurta kır ve iyice karıştır. Bunu içerken yanında fıstık, badem, ceviz, kuru üzüm gibi gıdalar da tüket yaklaşık bir avuç. Bunları tükettikten hemen sonra atrenmana başla.(başlamadan önce ısınma hareketleri yaparsan daha az zorlanırsın)
    ANTRENMAN BİTİNCE:3-5 kaşık pekmez, bal ya da şeker veya çikolata. Ayrıca bol miktarda su tüket.
    Akşam yemeği:Annenin yaptığı hangi yemek olursa olsun 1 porsiyon ye.(Akşam yemeğini yatmadan 2 saat önce mutlaka tüket çünkü vücut uyurken yemeği normalden 5 kat daha zor sindirir ayrıca süt ve süt ürünlerini de yatmadan önce tüketme)
    Yatmadan önce:Meyvenin sindirimi kolay olduğu için meyve ya da 1 bardak meyve suyu tüket.

3)Hareketleri hissederek çalış hızlı çalışırsan fazla verim elde edemezsin. Hareketlere çalışırken nefesini mutlaka ver.

Bunun dışında 1 ay içerisinde fazla yol kat edemezsin. Çalışmalarına devam et. Ayrıca senin 1 ayda çok mesafe kat etmiş dediğin adamlar protein tozu kullanmışlardır. Sen moralini bozma, programın güzel fakat dediğim gibi 1 gün ağır çalışıp 2 gün dinlenmektense hergün azar azar çalışman senin için daha iyi olur.BAŞARILAR...

mustafamert1907 ve Seyr-ü Tosbağa bunu beğendi.
  8. Seyr-ü Tosbağa

Seyr-ü Tosbağa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Boyum 1.72 boyuma göre bir hayli zayıfım :D , tamam o zaman programımı bir gün arayla yapmaya uygun yeniden düzenlerim, bazen bıldırcın yumurtasını tuzlayıp içiyorum tavuk yumurtası midemi zorlar ama denicem, cevap için çok teşekkür ederim

9. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    sen sana gerekeni yap(antreman + beslenme+dinlenme) gerisini zamana bırak o halleder

10. srrcan

srrcan Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Yukarda uyku sersemliğinden hergün çalış yazmışım kusura bakma.:) Çalışmalardan sonra 1 gün mutlaka dinlen.

11. eleroniel

eleroniel Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    hareketleri 3x10 şeklinde yaparsan fayda görürsün

Sayfayı Paylaş