Başlangıç Programım Nasıl?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve bilgisayarbagimlisi tarafından 5 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. bilgisayarbagimlisi

bilgisayarbagimlisi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Salı günü salona yazıldım arkadaşlar. Ordaki hocalar 20-30 gün kadar hazırlık programı şeklinde vücudu hazırlayacağımızı söylediler.

Kol ölçüm:31,5 çıktı.(Omuzuda ölçtü fakat hatırlamıyorum kaç çıktığını)Gelişimini izlemek için bu 2'si yeter dedi fakat bu hoşuma gitmedi ben göğüs falanda ölçer diye düşünüyordum:mad:

Dün ısınma amaçlı 2dk kardiyo,omuz,biceps,triceps,göğüs,karın çalışmıştım bugün sadece bacak çalışmayı beklerken bugünde omuz,biceps,triceps,göğüs,karın,bacak çalıştırdılar.

Bu şekilde çalışmak doğru mudur?Bu arada beslenme programı vermediler.Neler yemem gerektiğini,nelerin zararlı olduğu hakkında bilgi verdi hocalar.Bir kağıtta da yiyeceklerin yaklaşık olarak besin değerleri yazıyordu onuda verdiler.

Bugün yarın geleyim mi diye sordum istersen gel dediler ama 2 gün çalıştın yarın dinlenmek daha iyi olur dedi bende tamam dedim.(Kasların çalışma+beslenme+dinlenme ile geliştiğini biliyorum.)

Bu program uygun mudur?
    Yani dün de bugün de aynı yerleri çalıştım fakat hafif olarak tabi.

Protein kaynağım;
    Süt ve süt ürünleri,et,yumurta.

Karbonhidrat kaynağım;
    Pirinç pilavı,bulgur pilavı,beyaz ekmek.

2. bilgisayarbagimlisi

bilgisayarbagimlisi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İnsan gibi soru soruyoruz niye cevap yazıp bilgilerinizi paylaşmıyorsunuz?Yazış tarzımımı beğenmiyor musunz ne ne ne!

3. Duhast

Duhast Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    forumda yüzlerce beslenmeyle ilgili bilgi var. ve hocan haklı ilk başta tüm vücudu çalıştıran genel hareketler yapılır

4. bilgisayarbagimlisi

bilgisayarbagimlisi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler hocam.Sonunda cevap yazan biri çıktı.

Protein hakkında bir bilgi buldum ama karbonhidrat hakkında bulamadım.

Proteini kilomun 1,5 katı kadar almalıyım sanırsam?

69 kiloyum yani 100 gr civarı protein almam gerekiyor.Fakat ne kadar karbonhidrat almalıyım?

Sayfayı Paylaş