Başlangıç İçin Gereken Kilo Miktarı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve onder1 tarafından 8 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. onder1

onder1 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    örnek

Yaşım:17
    Boyum: 1.84
    Kilom:80

örnek veriyorum benimle aynı özelliklerdeki birini düşünün 70 kilo ile spora başladıgını belirtiyor yagları yaktıktan sonra 60 kiloya düşüyor yani ben 80 kilo başlasam yagları yakmam için 70 kiloyamı düşmem gerek yoksa 60 kiloyamı
    bu mantıgı bana bir anlatırmısınız

yani 80 kiloyla spora başlamış kişi 70 kiloluyla spora başlamış kişiye göre dahamı iri yarı birşey olucak ?

2. brhmcr

brhmcr Guest

Soyle anlatayim: Vucudumuzda kas ve yag olarak yuzdelerimiz var.Fit bir vucut icin %10 -15 arasi yag orani olmasi gereklidir. Dolayisiyla kilodan ziyade yag oranina bakmakta yarar var aslen.

Ornegin : 100 kilo %10 yag oranina sahip biri cok iri ve kasli yapida iken

100 kilo %30 yag oranina sahip biri yagli,(kilolu) ve iridir.

Yag orani dusurulurken kas kutlesi koyulursa ornegin kiloda degisim olmaz ancak siluette degisim olur.
    Yag orani azaltilirken kas kutlesi arttirilmaz ise ciliz bir goruntu olusacaktir (KAs kutlesi az kisilerde)

3. onder1

onder1 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    birde söyle bir soru var sizde 2 kişiden bahsetmişsiniz

biri 100 kilo %10 yaglı
    digeri 100 kilo %30 yaglı bu adam yagları yakınca ister istemez kilo kaybedicek 90 kiloya filan düşücek

yaglanmadan tekrar 100 kiloya nasıl ulaşıcak ki

4. serdar2

serdar2 Üye

Beğenileri:
    532
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Purchase
    Yer:
    Avusturya

beslenmesina sporuna uykusuna dikkat edip kas insaa ederek ulasacak. Kaslar az yer kaplar yaga gore daha yogundur daha agirdir.
    Ornek olarak 100 kg yuzde 7 yagli birisi , 100 kg yuzde 30 yagli birisine gore cok daha zayif gozukur , beli daha incedir, yuzu daha incedir,Ama zayif degildir,yapilidir dik durur, kaslidir. Ama agli kisiye gore daha az yer kaplar.

5. onder1

onder1 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    serder kardeşim benim sordugum soru ile sizin verdigin cevap gerçekten çok farklı sanki birşey anlatmak istiyorsunuz ama anlatmak istediginiz şey o kadar gizliki

benim demek istedigim şu

2 kişi var 2 side aynı özelliklere sahip biri %10 yaglı digeri %20 yaglı

%20 yaglı kişi yagları %10 düşürünce kilosu 100'den 90 a düşüyor peki bu adam yaglanmadan tekrar nasıl 100 kiloya ulaşıcak ki söylemek istedigim budur.

6. serdar2

serdar2 Üye

Beğenileri:
    532
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Purchase
    Yer:
    Avusturya

valla ilk cevabimin ilk cumlesine dikkatli bakarsan:

beslenme iyi spor yapma, iyi uyku ile olacak. Yani Kas insaa edecek. Kas insaa etmek demek ne bulursan yemek demek degil. Clean diye tabi edilen, temiz beslenme ile olacak. Ornek beslenme sekilleri , ornek calisma programlari forumda mevcut.Beslenme bu iste anahtar rol oynuyor, En azindan sunu soyluebilirim, yuzde 45 beslenme yuzde 35 antreman yuzde 20 dinlenme/uyku. benim senin sorundan anladigim bu. CEvabi zaten ilk cevapta vermistim.dikkatli okur isen eger.

Burak02 bunu beğendi.
  7. onder1

onder1 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    1. Bulk dönemi
    2. Definasyon dönemi

Bulk döneminde bol protein ve karbonhidrat ağırlıklı diyet eşliğinde vücut ağırlığı iyice arttırılır. Bu süreç içinde düzenli ve yoğun idman yapılır ve kas artışı elde edilir.

Definasyon döneminde ise, yoğun kardio eşliğinde bulk döneminde alınan fazla kilolar ve yağlar olabildiğince atılarak, kazanılan kas kütlesi ortaya çıkarılmaya çalışılır. Genelde sistem kışın bulk yazın definasyondur.

bir arkadaşımız şöyle cevap vermiş benim sorumsa şu bu adam ilk iyi beslendi kilo aldı ilerki dönemlerde kiloları kasa çevirdi 80 kilodan 70 kiloya düştü sonradan baktıki bu adam 70 kilo az ben bu kiloyu arttırmam gerek diyor burda ne yapılması gerekiyor onu ögrenmek istiyorum adam yaglanmadan kilosunu arttırmak gerek bunu nasıl yapıcak sitede su su var deyip çekilmeyin ben ne aratagımı bilmiyorum

8. brhmcr

brhmcr Guest

Öncelikle kilo almak yag olarak, kas olarak veya her ikisi olarak mümkün.

Örneğin 70 kilo kişi beslendi 80 kilo oldu(bulk yaptı). 6 kilo kas 4 kilo yag yaptı. Sonra definisyon yaptı.10 kilo verdi. Ama hep yağlardan(farazi).70 kiloda düşük bulursa kas kütlesi fazla olacak, tekrar bulk yapacak, kas koyacak ve tekrar yağdan gitmesi için gene definisyon yapacak.

9. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    kiloları kasa cevirdi ne demek onu anlamadım ben :D yag kasa dönusse dunyada obez kalmazdı. su kılo bu kılo olması onemlı degıl önemlı olan vucudundakı yag oranı abılerımın anlatmaya calıstıgıda sana bu . sımdı sen 80 kg sın 15 kg yag var vucudunda bılıncsız duzensız dıyet yaparsın 10 kg verırsın 8 kg sı kas dan gıder sen 70 kg olursun ama hala ıstedıgın vucut durumuna ulasamassın. eger fazla yagın varsa yuksek yogunluklu kardıo ıle bu yaglarını yakarsın 70 kg olursun vucut yagın 7-8 kg olur buda %9-10 demek olur bu sureden sonra agırlık calısarak vucuna kas kutlesı eklersın kasların gelıstıkce 80 kg olursun ve yag oranında dusuk oldugu ıcın kasrın kasın omuzun herbırseyın gorukur gene 80 kg olursun ama yaglı halıne göre daha sıkı ve daha duzgun olculu olursun. abılerım bunu belırtmek ıstemıs sanırım sana

10. onder1

onder1 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    bir sureden sonra agırlık calısarak vucuduna kas kutlesı eklersın kasların gelıstıkce 80 kg olursun demişsin benim

bulk dönemini bitirdikten sonra nasıl kilom artacak ki ben bunu merak ediyorum bulk dönemini bitirdikten sonra kullandıgım beslenme farklı olucak aynı beslenmeyi kullanmiyacagım burda kilo artısı nasıl gerçekleşecek

brhmcr kardeşim tekrar bulk dönemine geçmem gerektigini söyledi o zaman başa dönmüyormuyuz

Son düzenleme: 8 Ağustos 2012
  11. brhmcr

brhmcr Guest

Zaten sürekli bir döngü içinde mükemmeliyete giden yoldur vücut geliştirme. Eksiklerini bulursun, kapatırsın. Ömür boyu bitmeyecek bir heykeldir. Kil koyarsın traşlarsın ve hep daha iyisini istersin.

Sayfayı Paylaş