Başlangıç İçin Birkaç Soru

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve RiqueLme tarafından 17 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. RiqueLme

RiqueLme Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle merhabalar. Aranızda yeniyim. Umarım daim olarak kalırım. Konuyu özetleyeyim;

Saçma bir düzenim olduğu için yaz tatilini fırsat bilip spora başlamaya karar verdim. Ama tereddütlerim var. Önümüz malum ramazan. 20 30 civarı iftar saati olacak. Düşüncem iftarda ona göre yeyip şayet açık olduğu takdirde 22-22.30 gibi salona gidip 1-2 saat çalışmak ama vücudumu fazladan yorar mı ? Ya da programı ne ölçüde yapmalıyım. İlk amacım kilo vermek. Önceden başta zayıflamam için gerekli idmanları yapıp ardından 15-20 dk ağırlık çalışıyordum. Ama bırakalı 2 yılı geçti. Çalışmama bu şekilde devam edebilir miyim ? Bu doğru ya da yanlış mı ? Özellikle ramazanda sorun çıkarır mı bana ?

Yaşım 20 boyum 1.81 kilom ise 89. İyiden iyiye şişmanlık belirtilerim var(kendimce). Kilo aldığımda göbekten ziyade basenlerime alıyorum. Ve beni en çok bu rahatsız ediyor. Ahım şahım göbeğim yok. Özellikle basen bölgelerimdeki fazlalıklardan kurtulmak istiyorum. Bunun için hangi hareket ya da çalışmalara yönelmeliyim ?

Düşüncem 77-78 kilo civarına düşmek. Bu da demek oluyor ki yaklaşık 11-12 kilo vermem gerek. Bunu nasıl ve hangi çalışmalarla yapabilirim ?

2. RiqueLme

RiqueLme Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Konu aktif..

Sayfayı Paylaş