Başlamadan önce araştırma süreci üzerine bir soru

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve mb221190 tarafından 14 Nisan 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
 1. mb221190
  Offline

  mb221190 Üye

  Katılım:
  11 Kasım 2012
  Mesajlar:
  1
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Daha önce aynı başlığı açmama rağmen gerekli uyarılar nedeniyle ufak bir araştırmaya giriştim ve başlığı bu bölüme açmam gerektiğini düşündüm.
  Şimdi efendim ben 180 boyunda 155 -hatta 160 da olabilir- kilo bir adamım. Evet, buraların görmeye alışık olmadığı rakamlar olsa gerek, fakat benim yaklaşık 7. sınıftan beri üç haneli rakamlarla husumetim olduğundan pek koymuyor. Yıllardır her insan gibi ben de kendi kafama göre diyet denedim, spor yaptım. Fakat kilolara da fazla takılmadım nedeni de şunlardı; bu halimle bile arkadaşlarla 2 saat kadar basketbol oynayabiliyor olmam ve tahlillerde (çok detaylı değillerdi) kaliteli kan değerim v.s. çıkmış olmasıydı. Neyse uzatmayayım, yüksek lisansa başvuru için askerliği tecil ettirmem gerekiyordu, gittim bana özetle "tecil sağlıklı adama yapılır, hastane hastane koşacaksın sen" dediler. Okumayı severim ve yapmam gerekeni yaptım, uğraştım isteklerini hallettim, 5 ay sonra bir daha gitmemi istediler bu sefer zahmet edip kilo farkına baktılar -74 falandı sanırım- "senden olmaz" diyerek çürüğü ağzımın ortasına gömdüler. Çürük almak umurumda değildi, gitmenin olmayacağı gibi. Askerde çekilecek çileye de hazırım, dışarıda çekilecek çileye de. Düşünce olarak savaş karşıtı olarak askerlik ile aram iyi değildir. Yine uzatıyorum hemen toparlayayım. 74'ü görünce bir afalladım ben. "Yıllar yılı baya birikmişim varmış aga" dedim. Öyle yine bir başladım okul dönüşlerimde eve yürüdüm -ki 12 kilometre eder kendisi salına salına 1.5 saatte yürüyordum- yine olmadı, asabım bozuldu. Hani bir toparlandım falan ama işte ödevdi, tembellikti yine başarısız olduk. Bir yaza daha memelerimlen, popomlan, göbeğimlen tam kadro hazırım.
  Dedim ki google amcamdan bu durumu bir araştırayım, şu siteye bir bakayım geldim buraya. 7 gün konu açtırtmıyormuşsunuz, güzel dedim en azından anlık gazlı adamları eleme yolu, gaza gelenleri dindirme meselesi, ama ben de onlardan biri olarak bir kaç ay sonra geldim buraya yazıyorum. Efendim benim anlık hırslarım müthiştir, anime karakteri olsam dünyaları patlatırım o gazla. Fakat fark ettim ki durum Batman Begins'de anlatılanmış, zaten biliyordum da kabul etmek zaman aldı. "The training is nothing! The will is everything! The will to act." diyordu Ra's abimiz. Haklı bende irade yok, rahatlık tavan yapmış…
  Ve sonuç olarak sorumu soruyorum size, ben bir spor salonuna yazılmayı düşünüyorum ciddi ciddi. Fakat bu kadar anlatımdan gördüğünüz üzere biraz kafası basan bir adam olmasını isterim. Ciddi anlamda bu adam şu şekilde çalışır demesinin ardında bir mantık aramak isterim. Dolayısıyla gideceğim ve araştıracağım yerlerde "yetkiliye" yöneltilebilecek, doğru seçim konusunda en azından bana göz kırpacak sorular arıyorum. Ne sorarsam ve cevabı ne olursa başarılı bir başlangıç yapmış olurumun derdindeyim anlayacağınız.
   

Sayfayı Paylaş