Başlama Vakti Geldi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Justice91 tarafından 16 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Justice91

Justice91 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaşlar.Sınavım olduğu için bir türlü vücut geliştirmeye başlayamamıştım.Ancak dün sınavımı atlattım çok şükür ve spora başlamaya karar verdim.Evde başlamayı düşünüyorum.Çünkü inşallah sınavı kazanırsam başka bir şehre gitme gibi bir zorunluluğum var.O yüzden spor salonu değiştirmek istemiyorum.Evimde 20 kilogramlık dumbell döküm set var.Z bar da almayı düşünüyorum.Ancak şöyle bir problemim var.Sitedeki arkadaşların beslenme programlarına baktığımda genelinde yumurta var ancak ben yumurtanın beyazını sevmiyorum.Onun yerine sabah kahvaltısında önerebileceğiniz başka bir besin var mı ? Ramazan da yaklaştı.Sahur da ne gibi şeyler yememi tavsiye edersiniz ?

Fiziksel özelliklerim ;

Boy : 1.84 cm
    Kilo : 72 diye tahmin ediyorum.:D
    Göğüs : 97
    Bel : 93 (Yanlış ölçmüş olabilirim böyle çıkınca ben de şaşırdım.:D)
    Kol : 33
    Bilek : 17
    Ön kol : 21

Zayıf olmama rağmen yağlı bir vücudum var.Bi de kalça geniş ve arka tarafım biraz dışarı çıkık.Pantolon giyerken falan bariz kendini belli ediyor.Onun için nasıl bir yol izlemeliyim ?

Programdan önce her sabah 1 saatlik koşu planlıyorum.Şınav ve barfiks 3-5 anca çekebiliyorum.O da zorlarsam.Bu konuda ne gibi antremanlar yapmam lazım ?

Bu da çalışma programım ;

1.Gün(Göğüs ve Kol) - Pazartesi

Göğüs

• Dumbell Bench Pres
    • Dumbell Flyes
    • Dumbell Bench Pres (Close)
    • Dumbell Pull Over

Kol

• Dumbell Curls
    • Hammer Curls
    • Dumbell Preacher Curls

2.Gün(Omuz ve Arka Kol) - Salı

Omuz

• Neck Dumbell Pres
    • Latarel
    • Arnold Pres
    • Dumbell Lateral Raises

Arka Kol

• Lying Dumbell Extensions
    • Dumbell French
    • Dumbell One Kickbacks

3.Gün (Sırt) – Perşembe

• One Arm Dumbbel Rows

4.Gün(Bacak) – Cuma

• Dumbell Squats
    • Dumbell Sumo Deadlift
    • Dumbel Lunges
    • Stiff Legged Deadlifts
    • Calf

3.güne ekleme yapacağım.

Biraz uzun oldu kusura bakmayın.Okuyan arkadaşlara şimdiden teşekkürlerimi sunarım.

Son düzenleme: 16 Temmuz 2012
  2. free3

free3 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    evde yapsan bile bar,bench sehpası, ve yeterince ağırlık alman gerekiyor.sırt programın kaçınılmaz olarak zayıf.bence sen salona yazılana kadar beslenme alışkanlıklarını değiştir vücut ağırlığı ile yapılabilen egzersizleri yap ve yağ yakmaya çalış.bu programla bence olmaz. vg de her kas gurubunu orantılı olarak çalıştırmalısın.

3. Justice91

Justice91 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Yağ yakımı ile başlayayım işe o zaman.3.güne ekleme yapacağım.Z-bar alacağımı yukarıda belirtmiştim zaten.Pek bilgili değilim bu konuda kusura bakmayın.Bar dediğiniz nedir ? Ayrıca barfiks demiri de almayı düşünüyorum.Vücut ağırlığı ile derken şınav vs. mi kastediyorsunuz ?

Son düzenleme: 16 Temmuz 2012
  4. free3

free3 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Günlük cardio çalışması(koşu,yürüyüş) yapabilirsin.Cardio ardından mekik çekebilirsin.Beslenmeni düzenle.Yağlardan kurtulmaya çalış.Beslenme programlarını forumdan bulabilirsin.Vücudunu bu şekilde forma soktuktan sonra salonda iyi bir programla uzman yardımıyla başlarsın.Başarı ve sabırlar dilerim.

5. Justice91

Justice91 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Beslenme programlarını araştırayım o zaman.Öneri ve dilekleriniz için teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş