Başlık açamama sorunu

Konusu 'Forum Hakkında' forumundadır ve Don Juan tarafından 16 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Don Juan

Don Juan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Mustafa
    Yer:
    İzmir
    Arkadaşlar merhaba, ben forumunuzu uzun bir süredir takip ediyordum, üye olmak bu güne kısmet oldu az önce üye oldum, 6 aydır çalışamıyordum (gittiğim spor salonu kapandığı için) ancak bugün itibariyle üniversite kampüsüme spor salonu açıldı kısa sözün özü tekrar Vücut geliştirmeye başlıyacağım en kısa sürede, çalıştığım 1.5 sene boyunca çok sıkı ve disiplinli şekilde çalışmıştım, spor hayatım olmuştu hatta, umarım yine eskisi gibi olacak ben de tekrar kaybettiğim kiloma ve formuma ulaşacağım =)

Az önce antrenmanlar bölümüne başlık açmak istedim bir sorum olduğu için ancak "konu aç" butonunu göremedim ve bir türlü soracağım şeyi soramadım, yardımcı olur musunuz?

Saygılar ve teşekkürler. :)

2. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Yeni uyeler baslik acabilmesi icin 7 gun beklemesi gerekiyor. Bu surec icinde forumdaki basliklari takip edebilir ve ILGILI basliklarda cevabi onceden verilmediyse soru sorabilirsiniz.

3. BornToBeWild

BornToBeWild Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar yenı konu nasıl acılır bir soyermısnız

4. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    Uye olduktan sonra belli bir sure gecmeden konu acamazsiniz.

BornToBeWild bunu beğendi.
  5. BornToBeWild

BornToBeWild Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

belli bir süre derken kaç gün ?? yada ay birde bunun(yenikonuacamamanın) sebebi nedir

6. MT

MT Üye

Beğenileri:
    1.054
    Ödül Puanları:
    0
    7 gün. Sebebi kısaca yeni üyelerin cevaplanmış ya da değinilmiş konuları arama yapmadıkları için gözden kaçırmaları ve tekrar aynı başlıkları açarak forumun düzensiz hale gelmesine sebep olmaları.

Sizin de arama yapmadan bu soruyu sormanız bu uygulamanın gerekliliğini göstermekte. Arama yapmış olsaydınız Başlık açmama sorunu adlı konuya ulaşırdınız ve sorularınız soru sormadan cevaplanmış olurdu.

Not: Başlık atında konuyla alakasız olan mesajlar Başlık açmama sorunu adlı konuya taşınmıştır.

7. BornToBeWild

BornToBeWild Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    hayır tam aksine defalarca aradım ama su nedır bu nedır gibisinden değilde çalışma programımla ılgılı uzunca bir soru soracagımdan acıkcası hevesim kursagımda kaldı denebilir.bari buradan soriyim cevap vermesseniz 1 hafta beklerim.

benım yas 24 boy 1.78 kilo 81 zayıflamak için spor salonuna yazıldım 1 ay sure ıle gittim başlarken oradakı görevli zayıflamak içinmi yoksa kas yapmaka için mi geldiğimi sordu bende zayıflamak için dedim doğal olarak. ama görewliye zayıflarken aynı zmnda vücudumun sekle girip girmeyeceğini sordum. oda tabi yağları eritirken aynı anda kas da yapacagımı soledı.

soru 1 : bu dediği doğrumudur aynı anda hem zayıflayıp hem kas yapmak mumkunmudur?
    soru2: frmda takip ettiğim kadarıyla(enazından yanıbaslayan bolumundekı sabitlenmişkonulardan) ben gösterilen harektlerden bir çogunu yapmuyorum su sekılde calısıyorum:
    1.ılk once 10 dk bisiklet sürüyorum.
    2.çekebildiğim kadar mekik çekiyorum.
    3.twis yapıyorum 125 kere 2 set (alet ile yapılan)
    4.sopa ıle twis yapıyorum(yazılıs yanlıs olabılır kusura bakmayın) 2x 125
    5.Lateral yapıyorum 3kg lik ağırlıklar 15 kere 3 set
    6.butterfly 35 - 40 kg ıle 15 kere 3 set
    7.Wide-Grip Lat Pulldown yapıyorum 35 kg ile (su an) 15 kere 3 set
    8. Triceps Pushdowns yapıyorum 15 kez 3set
    9. 8, yazdıgım hareketın tersini yapıyorum 15 kez 3 set
    10. Leg Extension yapıyorum 15 kez 3 set
    son olarak ta 10 dk 7.5 - 8 hızında kosuyorum
    bu sekılde 1 ay (haftada 3gün pazartesi çarşamba cuma) calısıtım sonra 20 gun kadar rahatsızlandım ve sımdı tekrar basladım bu haftayı da sayarsam 1.5 ay calısmıs olucam (toplamda) bu calısma ıle pek bir zayıfladıgım soylenmez sadece vücüdüm biraz toparlandı o kadar
    benım sorum bu antreman benım işime yarar mı yoksa bosamı kurek cekıyorum ?
    soru3 : salonda bana yağ yakıcı istermisin die sordular kabul etmedim sizce kullanmama gerek war mı_?
    soru4: yaklasık 1 senedir body yapan bir arkadas benım yaptıgım hareketlerın kas yapmıyacagını sadece zayıflamaya yarayacagını soyledi doğru mu ?
    şimdiden teşekkürler ...

Son düzenleme: 17 Aralık 2008
  8. MT

MT Üye

Beğenileri:
    1.054
    Ödül Puanları:
    0
    Forumda arama yapmadığından kastım yeni üyelerin başlık açamamaları konusunda arama yapmamış olmandı.

Sorularına gelince forumda arama yaparak bu soruların hepsinin cevabını bulabilirsiniz. Arama konusunda sıkıntı çekiyorsanız imzamdaki arama anlatımı linkindeki konuyu okuyun.

1. Yağ yakıp kas yapmak mümkündür ve bu konuda forumda birçok başlığa ulaşabilirsiniz. Yağ yakma ile ilgili bir başlığa buradan ulaşabilirsin: https://www.bodyforumtr.com/vbforum/ya-yakma-hakk-nda-bilmeniz-t13555.html

Bu başlıktada anlatıldığı gibi yağ yakmak için önemli unsurlar beslenme düzeni+vücut geliştirme+kardiyo dur. Yazdığınız mesajda beslenme düzeninden bahsetmemişsiniz. Eğer beslenme düzeniniz yağ yakmaya uygun değilse diğer iki unusuru sağlasanız bile başarıya ulaşamazsınız.

3. Yağ yakıcı ek besinlere illa gerek yok ama kilo verme hızın çok düştüğü ileriki dönemlerde takviye olarak alınabilir.

2-4.
    Antrenman programına gelirsek içerisinde bench press bile olmayan bir programın kas geliştirmek için yapıldığını idda etmek gülünç olur. Arkadaşınız bu yönde haklı. Program için Flexor' un Body'e Yeni Başlayanlar Için 1-2 proğram adlı başlığından yararlanabilirsiniz. Kas kütleniz kilo vermek için en etkili yardımcılarınızda birisidir onun için gerçek bir programa geçmeniz şart. Antrenman sonrasında yaptığınız kardiyo çok kısa bunu 30dk gibi bir süreye yükseltin. Daha etkili yağ yakmak için interval cardio konusunu araştırın.

bonatschi ve aneximandros bunu beğendi.
  9. Don Juan

Don Juan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Mustafa
    Yer:
    İzmir
    Sanırım bu süre içinde arama da yapamıyoruz, arkadaşlar ben 3 yılı aşkın bir süredir Türkiyenin en büyük forumlarından birinin moderatörlüğünü yapmaktayım, tecrübelerime dayanarak ve affınıza sığınarak başlık açmak için 7 gün beklemek kuralınızı gözden geçirmenizi rica ediyorum. Evet forumlar da sık sık aynı başlıktan açıp duran üyler çıkmaktadır, ama bu başlıkları temizlemek yöneticiler ve görevliler olarak çok zor değildir. Sitenizi 7 gün takip edip araştırıp öyle mesaj atmam gerekiyor şu anda bunun nedeni araştırmadan aynı başlıkları tekrar açan üyeleriniz, ancak benim gibi forumunuzdan 1 yılı aşık bir süredir faydalanan ve mesaj atmak soru sormak isteğiyle sitenize üye olanlara da biraz haksızlık edilmiş olmuyor mu?

En basit şekilde kendimi şöyle ifade edeyim, uzun bir süredir bu siteyi takip ediyorum, rahatlıkla internetteki en iyi vücut geliştirme forumu olduğunuzu söyliyebilirim ancak ben bugün 6 ay aradan sonra vücut geliştirmeye devam etmek istiyordum, heyecanla sitenizi açtım, yaklaşık 2-2.5 saat kadar aradıktan sonra istediğimi bulamadım, üye olup yardım istemeyi düşündüm ve üye oldum, şimdiyse antrenmana başlamak için 6 gün daha beklemem gerekiyor.

Umarım kendimi en doğru şekilde ifade edebilmişimdir,

İlginize ve alakanıza teşekkürler, saygılar.

10. MT

MT Üye

Beğenileri:
    1.054
    Ödül Puanları:
    0
    Foruma üye bile olmayanlar arama yapabilir. Arama konusunda bir kısıtlama yok.
    Engin tecrübelerinizden yöneticilerin siteye ait çalışanlar olmadığını ve bu görevlerini kendi işlerinden, değerli vakitlerinden arta kalalan zamanlarda yaptıklarını çıkarmanız zor olmayacaktır. Sizin düşündüğünüz forum sisteminde ya yönetici sürekli temizlik yapan bir robot olmalıdır ya da yöneticiler forum düzenini önemsemeyip forumun düzensizleşmesine göz yummalıdır. 1 yılı aşkın süredir forumu takip ederken forum üyeliği alabilirdiniz sonuçta ücretli bir şey değil. Ziyaretçilerin foruma kayıt yapmak için harcayacağı 1-2 dk yı hesap edip foruma üye olmadan dolaşma hakları olduğu gibi bizim de sürekli boş başlıklar açan üyelere harcayacağımız zamanı düşünme hakkımız vardır. Dolayısıyla ortada bir haksızlık yok.

Antrenmana başlamak için forumda soru sormanız gerektiğini düşünmüyorum sonuçta önceden bu sporu yapmışsınız ve yine yapabilirsiniz. Bu siteyi hiç bilmeyip bodybuilding yapan insanlar var. Sonuçta biz "vücut geliştirme yapabilir" belgesi veren bir kurum değiliz.

bonatschi ve Don Juan bunu beğendi.
  11. Don Juan

Don Juan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Mustafa
    Yer:
    İzmir
    Ben tam olarak kendimi ifade edememişim demekki, tabii ki söylediklerinizde yerden göğe kadar haklısınız, benim asıl soracağım şey şuydu aslında üniversitemin spor salonunda barbell yok mesela bir sürü bilmediğim alet var ona karşılık, programıma barbell curl yerine neyi yazabilirim, gibi sorularım vardı. Artık 5 gün sonraya kısmetmiş, yalnız eminim ki 5 gün beklemek istemiyecek ve başka sitelere, forumlara girecek bir sürü kişi vardır, bu politikanızın bence yalnış olduğunu en azından bir saniye durup acaba mı? diye düşünmenizi umarak yapıcı bir şekilde eleştirmiştim ancak görüyorum ki en yapıcı eleştirilere bile açık değilmişsiniz, ben size üstteki mesajımla hiç bir şekilde saldırmamışken, eleştirimi bir saldırı gibi görerek savunmaya geçtiğinizi görüyor ve üzülüyorum.

"Sizin düşündüğünüz forum sisteminde ya yönetici sürekli temizlik yapan bir robot olmalıdır ya da yöneticiler forum düzenini önemsemeyip forumun düzensizleşmesine göz yummalıdır."

7 gün bekleme süresiyle ilgili söylediklerim benim düşüncem değil Türkiyedeki ve dünyadaki bir çok forumun uygulamasıdır, ayrıca günümüzde 15-16 yaşındaki gençler bile görevlerini yerine getiremiyeceklerini düşündüklerinde istifalarını sunmaktadırlar yönetime.

Bir moderatörün, yöneticinin asıl görevlerinden birisi üyeleri yönlendirmektir, engellemek değil. Her üyenize birer potansiyel "aynı başlık açma" canavarı olarak bakmanızın doğru olmadığını hatta bu yaptığınızın 7 günlüğüne üyenizi mahkum etmek olduğunu belirtmeye çalışmıştım, belki bu şekilde daha açıklayıcı olabilmişimdir.

Son olarak forumlar yöneticilerin değil üyelerin malıdır, üyelerin yapacakları hataları düzeltmeye üşenerek onların başlık açma haklarını ellerinden almanın doğru olmadığını umarım anlarsınız.

Teşekkürler ve Saygılar

Son düzenleme: 18 Aralık 2008
  12. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    Sayin Don juan sitede biceps hareketleri var onlardan yararlanabilirsiniz,ayrica salonununuz hocasi da size bizden daha iyi bir program verecektir,sonucta sizi goruyor.Eger hocaniz da yoksa forumda antreman programlari var onlari uygulayabilirsiniz.

Son olarak yeni basladiginiz icin cok mukkellef bir programa ihtiyaciniz yok,su asamada sizin vucudunuzu bu spor a adapte etmeniz onemli,bu da bir iki haftanizi alacaktir ve sizinde uyeliginiz aktif olmus olacaktir.

En basit şekilde kendimi şöyle ifade edeyim, uzun bir süredir bu siteyi takip ediyorum, rahatlıkla internetteki en iyi vücut geliştirme forumu olduğunuzu söyliyebilirim.

Bu yazinizinda bir nedenini dusunun!

Despo ve Don Juan bunu beğendi.
  13. Don Juan

Don Juan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Mustafa
    Yer:
    İzmir
    Yazımın nedeninin ve kalitenizin farkındayım, zaten o yüzden buradan başka bir foruma bakmıyorum diğer forumlarda bir çok boş mesaj, yanıltıcı bilgiler, hatalı tavsiyeler var.

Ne yazık ki, okulun salonunda hoca yok, tavsiyenize uyacağım, yardımınız için çok teşekkürler.

Benim ilk acemi programım aşağıdaki şekildeydi ancak bunlardan önce bir kaç hareket daha yaptığımı anımsıyorum, ancak hangileri olduğunu hatırlıyamıyorum.

1 Bench Press

2 Butterfly

3 Military Press

4 Lateral

5 Barbell Curl

6 Triceps Pushdowns

7 Wide grip Lateral Pulldown

8 Cable Seated Row

9 Leg Extension

10 Twist

11 mekik

14. MT

MT Üye

Beğenileri:
    1.054
    Ödül Puanları:
    0
    Konuyu daha fazla uzatmak istemem ama suçlamalarınıza yanıt vermem gerek. Sizinle farklı görüşlerde olan insanların fikirlerini belirtmesine savunma diyemezsiniz. Ayrıca sorunuzun cevabını forumu yeterince araştırıp bodybuilding hakkında bilgi edinerek rahatça bulabilirdiniz.

Bu karar forumda önceden yaşanan olaylara dayanılarak alınmıştır. Amacı kimsenin hakkını yemek değil daha çok üyelerin karşılarında düzenli bir forum bulabilmesini sağlamaktır. Biz foruma yeni üye olanların başka foruma geçip geçmeyeceğini düşünmekten çok onların foruma yararlı olan ve kaliteli paylaşımlarda bulunan üyeler olmasına önem vermekteyiz. Bu yönümüzle internette bulunan birçok siteden farklı olarak amacımız üye kazanmak değil kaliteli bir bilgi paylaşım ortamı oluşturmaktır.

Dünyadaki birçok forumun farklı yöntemler izlemesi demek onların doğru yaptığı anlamına gelmez. Çok yapılan şey doğrudur diye bir şey olamaz. İnternette bu tip uygulamalarda bulunmayıp forum düzenini sağlayabilenlerde vardır ama onların üye kitlesine baktığımızda genelde forum adabından haberdar kitlelerdir. Bunun yanı sıra internette çok düzensiz ve boş içerikli forumlarda vardır ki bunlar genelde forum düzenini önemsemeyen yöneticiler tarafından yönetilir. Biz de hiç bir yasak koymadan herkesin siteye girer girmez mesaj atmasını isterdik ama bu başlıkların geneli "nasıl kilo veririm", "nasıl protein tozu kullanırım" vs... gibi önceden 10 larca kez tartışılmış başlıklar olduğundan bir süre sonra hem eski üyeler hemde forum yöneticileri bundan rahatsız olmaya başladı. Bu da oldukça doğaldır.

Yönetimde bulunan arkadaşlarımız çocuklardan oluşmuyor (oluşmaması da forumun sizin bildiğiniz forumlardan bir üst seviyede olduğunun göstergesi) ve herkesin bir 16 yaşındaki çocuk kadar vakti yok. Dünkü mesajımdan sonra ancak foruma yeni girebilmeye fırsat bulabildim. Yani her zaman günde 10 saat civarı online olma imkanım yok ve ne ben ne de herhangi başka bir yöneticinin onlarca saat forumda kalma zorunluluğu yoktur. Bu gönüllü bir görevdir.

Amacımız her yeni üyeyi “aynı başlık açma” canavarı olarak görmekten ya da üşenmekten çok onları araştırmaya teşvik etmektir.

Umarım forumun ve forum üyelerinin yararı için yapılan bu uygulamanın yararını bir gün anlarsınız.

gaddarkemal, Despo, Don Juan ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  15. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Sizin görev anlayışınız 8-5 arası çalışacak ve üyelerin her yazdığını gözden geçirip düzenleyecek, ve eğer zamanı kalırsa foruma bir şeyler katmaya çalışacak yöneticilerin olduğu bir anlayış ise istifamızı istemenizi anlarım.

Ancak Türkiye'nin en büyük forumlarından birine bu anlayışla gelebilmeniz mümkün olmayacağından böyle bir görev anlayışınız olduğunu sanmıyor ve acele öfkeyle yazmış olduğunu ve kendinizin de katılmadığınız bir cümle olarak değerlendiriyorum bunu.

Bu forumu özel ve başarılı kılan en önemli 2 kavram "seviye" ve "yapıcılıktır".
    Daha açık olmak gerekirse:
    Herhangi bir vücut geliştirme forumunda dolaşan bir kullanıcı her 100 mesajdan 10 tanesini okunmaya değer buluyorsa, BFTR'yi dolaşan biri 2 mesajdan en az 1ini okunmaya değer bulur.

Bu başarıyı veya farklılığı sağlayan en önemli şey ise, yönetimin, bilinçli ve sorumlu üyelerin, forumun değerini/farklılığını özümseyen herkesin kaliteli ve yapıcı mesajlara olumlu ve teşvik edici yaklaşması, birbirini tekrarlayan ve insanlara bir şey katmayan mesajlardan ise uzak durup mesaj sahiplerini daha yapıcı davranmaya motive etmesidir.
    Bunun yollarından biri de sıkı bir mesaj ve başlık denetimidir.

Bu yöntemin doğruluğunu veya yanlışlığını eleştirebilirsiniz.
    Ancak eleştiride bulunurken de forum için çırpınan, günün çok önemli ve kıymetli zamanlarını foruma bir şeyler kazandırmak için uğraşan ve bütün bunları hiçbir çıkar olmadan sırf bu spora sevgisinden dolayı yapan insanları da bu kadar basitçe bir kenara itip küçültmeyiniz.

Hangi forumda hangi pozisyonda olursanız olun, bu forumu bugünlere getiren emekleri bir çırpıda hiç saymanıza ne forumun bilinçli ve değerli üyeleri, ne de foruma yıllarını vermiş yönetici arkadaşlar izin verir.

Bunu lütfen düşününüz.

Son düzenleme: 18 Aralık 2008
    Despo, Don Juan, aneximandros ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  16. Don Juan

Don Juan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Mustafa
    Yer:
    İzmir
    Düşünmeden mesaj atmam zaten merak etmeyiniz, beni yalnış anladığınız bir nokta var, ben sizlere bunu böyle yapın demedim, sadece öneride bulundum, ve bana göre bunun yalnış olduğunu nedenleriyle açıkladım, sadece belki gözden geçirirsiniz bu uygulamanızı yazdıklarım sonucunda diye umarak gayet samimi bir dilekte bulundum, ben kesinlikle uyguladığınız yönetim biçimine ya da sizlere bir şey demedim, diyemem de. Forumunuzda boş mesajların olmaması gayet güzel bir şey, ve forum kalitesini arttırıyor da kesinlikle katılıyorum.

Sayın MT hala "Yönetimde bulunan arkadaşlarımız çocuklardan oluşmuyor (oluşmaması da forumun sizin bildiğiniz forumlardan bir üst seviyede olduğunun göstergesi) ..." diyerek bana saldırmaktasınız, Böyle bir ortamın oluşmaması için içinizden birine pm atmayı düşünmüştüm ilk baştan beri ama ne yazık ki onu da atamadım.

"Ayrıca sorunuzun cevabını forumu yeterince araştırıp bodybuilding hakkında bilgi edinerek rahatça bulabilirdiniz."

Demişsiniz, forum da programımın aynısını buldum mesela, ve inanın ki aradım, ancak farklı bir program bulamadım ne yazık ki, eğer söylediğiniz gibi sorumun cevabını içeren bir başlık var ise, link vermeniz büyük incelik olacaktır. Başlık açabilseydim soracağım soru çok daha uzun ve farklı olacaktı, belki de bir çok insanın faydalanabileceği bir başlığın çıkmasına sebebiyet verecektim, 4 gün sonra açacağım artık, n' yapalım =)

"Ancak Türkiye'nin en büyük forumlarından birine bu anlayışla gelebilmeniz mümkün olmayacağından böyle bir görev anlayışınız olduğunu sanmıyor ve acele öfkeyle yazmış olduğunu ve kendinizin de katılmadığınız bir cümle olarak değerlendiriyorum bunu."

Demişsiniz sayın bonatschi eğer yanlış bir şey söylersem kendim de düzeltebileceğime inanıyorum, benim söylediğim bir cümleyi yanlış anlamışsınız sanırım ben kimsenin sizin tabirinizle 8-5 arasında çalışması gerektiğini söylemedim, sadece başlık silmenin çok zor ve vakit almayan bir şey olduğunu söyledim. Öfkelenecek bir durum da yok ortada, ben sadece görüşümü bildirdim, siz de kendi sebeplerinizi bildirdiniz, karşılıklı fikir alışverişi yapmakta olduğumuzun bilincindeyim ve sinirlenilecek öfkenilecek bir şey olmadığının da farkındayım. =)

Bana karşı öfkelendiğinizi görüyor ve gerçekten üzülüyorum, aslında bu öfkeyi biraz da hakkettiğimi kabul ediyorum ancak, durduk yere dışarıda gerilip burada stress atmıyorum, yani demek istediğim, 2. attığım mesajımı kötü niyetli olarak algıladıktan sonra sayın MT nin attığı mesajdaki üslubundan dolayı hayli gerildim ve karşılığında ben de üslubumu sertleştirmiş olabilirim, bu yüzden sayın MT den özür diliyorum.

Sayın bonatschi "Hangi forumda hangi pozisyonda olursanız olun, bu forumu bugünlere getiren emekleri bir çırpıda hiç saymanıza ne forumun bilinçli ve değerli üyeleri, ne de foruma yıllarını vermiş yönetici arkadaşlar izin verir." demişsiniz son olarak ben hanginizi hangi sözümle bir çırpıda silmeye çalışmışım lütfen bana bunu bana bildirir misiniz?

17. MT

MT Üye

Beğenileri:
    1.054
    Ödül Puanları:
    0
    Sizin verdiğiniz 16 yaşındaki moderatör örneğine ve vakti olmayan yöneticilerin istifa edebileceklerini söylemenize binaen yazmıştım bunu. Ama siz bunu anlamadan hala kendinize pay çıkartıyorsunuz. Kendinizin suçlandığını söylerken forum yöneticilerini “haksızlık yapma”, “üşengeçlik”, “sorumluluklarını 16 yaşındaki çocuk kadar bilememe”, “Vücut geliştirme yapmamı engelleme” ile suçladığınızı unutuyorsunuz. Özür dilemeniz ya da mesajlarınıza “Teşekkürler Saygılar” tarzında eklemeler yapmanız bu suçlamaları yaptığınız gerçeğini değiştirmez.

İlk mesajdaki üslubuma gelince “haksızlık” la suçlanma karşısında daha yumuşak bir cevap verebilirdim ama içerisinde bulunduğum koşullarda hiç bir şeyi alttan alacak konumda değilim. Ulu orta yapılan hiçbir haksız suçlamayı “doğrudur”, “haklısınız” diye cevaplandıramam.

Program yapmak için vücut geliştirme hakkında iyi derece bilgi edinmek gerekir. Forumda yeni başlayanlar için ve ileri aşamalar için genel programları bulmak mümkün ama kişiye özel program yapmak için kişi hakkında fotoğraflar, yağ oranı, ölçüleri gibi birçok ayrıntıya ihtiyaç vardır. Bunlar olmadan zaten kimse size program yazmaz.

Uzun süredir bu forumu takip ettiğinizi söylüyorsunuz ama hangi aletin ne işe yaradığını bilmiyorsunuz. Hangi hareketin hangi bölgeyi çalıştırdığını bilmiyorsunuz ve bize çok iyi araştırdığınızı söylüyorsunuz. Ben bu foruma üye olmadan ve bu spora başlamadan önce bu forumun her yerini didik didik okumuştum 1 aylık bir sürede ve bunun sonucu 1 yıllık programım kafamda şekillenmişti. Aşama aşama ne yapacağımı biliyordum spor salonuna gittiğimde. Biz her yeni üyenin böyle olabilmesini istiyoruz.

Son olarak küçük bir azınlık için büyük bir çoğunluğun kaliteli bir foruma sahip olma hakkından vazgeçmek zorunda kalmasına izin vermeyeceğimizi belirtmek isterim.

Despo, aneximandros ve saydam bunu beğendi.
  18. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    "...ayrıca günümüzde 15-16 yaşındaki gençler bile görevlerini yerine getiremiyeceklerini düşündüklerinde istifalarını sunmaktadırlar yönetime.

Bir moderatörün, yöneticinin asıl görevlerinden birisi üyeleri yönlendirmektir, engellemek değil."

Bu mesajlarınıza istinaden yazdım.
    Ancak konuyu uzatmanın manası yok bundan sonra.
    Herkes sakinleştiğine göre, herkes istediğini saygı çerçevesinde düşünebilir diyor ve konuyu kapıyorum.

(Kilitleme manasında değil :) )

Despo, MT, saydam ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  19. metin6

metin6 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bu 7 gün başlık açamama biraz kötü oldu çünkü forumu takip eden çoğu kişi yada en azından ben bir kaç ay iyice inceleyip tam ayrıntılı konuşacakken üye oluyor ama bir anda karşına 7 gün bekleme diye bir kural çıkınca 160 la giden bir arabanın birden frenine basmışsın gibi bir etki oluşuyor.
    Tabi anlattığınız nedenleri anlıyorum forumu idare edenler çoğunlukla işlerinden zaman ayırıp yazıyorlar.Aynı mesaj sayısı felan.. mesela yarın bi ayarlı bench sehpası almaya gidicem onunla ilgili tavsiye de isteyebilirdim sorun değil artık bildiğim yere bakıcam(daha fazla bekleyemiyeceğim :) 1 hafta sonra programımı yazarım artık musait olunursa konuşuruz selamlar..

20. CeZa_deLgado

CeZa_deLgado Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    çok komik bi olay yaa bu

waLLa çok komik bi olay bu 3 günden önce msj yazamamak ve 7 günden önce konu açamamak falan:D 1 aydır forumdaki antreman, yeni başlayanlar ve vücut geliştirme hareketleri bölümlerini günde 2 saat düzenli oLarak okudum not aldım inceledim(anadoLu Lisesi öğrencisi oLmamın payı büyük) üye olmadan epey bi şey öğrendim 5 aydır bu sporu yapıyordum doğru bildiim birçok yanlışı gördüm herneyse herkes kendi programından bahsetmiş bende bahsedeyim dedim. Ama yardım bölümüne falan hiç girmemiştim ki dün üye oLdum ve şimdi öğrendim bu biraz saçma deiL mi ?

böyLe önemLi bir şeyin her böLümde özeLLikLe beLirtiLmesi gerekmez mi ?forumdan öğrendikLerimLe dün kendime yeni program yaptım pazartesi de başLamak istiyordum bu arada foruma yazıp burdaki hocaLarın görüşLerini aLmak istemiştim ama ne yazıkki bu mümkün deiLmiş :(

saLondaki hocayLa aram biraz bozuk saLona çokça kişi geLdii için herkesin geLişimini biLemez ve bana çoık hafif programLar yazıyor antremandan çıktıımda nerdeyse hiç yoruLmuyorum hocaya ağırLaştıraLım dediimde herşey yavaş yavaş diyor.

Şimdi ne yapacaım kendi yaptıım programda mutLaka yanLışLar vardır ama bunu forumda payLaşıp öğrenmek için 1 hafta bekLemem mi gerekiyor yoksa başLayım mı hemen biLemiyorum.MaLum 15 tatiL başLadı ve ben öğrenciyim bu tatiLi verimLi geçirmek istiyorum ama 1 hafta bekLersem tatiLim yarısı geçmiş oLacak Lütfen yardım edin kısacası 2Lemde kaLdım ya kendi programımı uyguLayıp sakatLanma riskini göze aLıcam yada hocanın programa devam edecem ve 1 hafta bekLeyip forumda programımı payLaşıp görüşLerinizi aLıcam ?

Sayfayı Paylaş