Başarmayı İsteyen Birisinden Mesaj Var

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Popwhat tarafından 4 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Popwhat

Popwhat Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Öncelikle herkese merhaba uzun süredir bu siteden bir çok forum takip ediyorum üye olmak daha yeni aklıma geldi malesef,birkaç sorum olacak konuyu yanlış yere mi açtım bilemiyorum yanlış yerdeyse lütfen affedin.

Nerden başlasam acaba,sanırım direkt olarak konuya girmek en mantıklısı olacak.

Doğduğumdan beri doğru düzgün kilo vermek veya vücut yapmak için uğraşmadım (kısa süren hevesler hariç) şuan 18 yaşındayım ve ciddi ciddi vücut çalışmak ve kilo verebilmek istiyorum. Hızlı kilo kaybı yaşayabilecek bir vücudum yok verebileceğiniz her türlü diyete ve öneriye açığım.

Birkaç farklı siteden araştırma yaptım ve şimdi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Yaşım 18
    Boyum 180
    Kilom 84-80 arası değişiyor ancak belirgin bir değişim olmuyor
    Tek kalçamın ölçüsü 53 cm
    Göbeğimin ölçüsü 105 cm
    Belimin ölçüsü 100 cm
    İdeal kilom 70 civarı olmalıymış
    Günlük almam gereken kalori miktarı 3000 küsürmüş,haftada almam gereken kalori miktarı 1900 küsür çıktı (haftada bir kilo kaybı için)
    Vücut yağ oranım %29 (internete ne kadar güvenilir tartışılır gerçi,bana pek inandırıcı gelmedi çünkü)
    Ettafımdakiler kilolu durmuyorsun o kadar,diyorlar ama kendimi gayet kilolu görüyorum. Ayrıca ''erkek göğüsleri'' olayı da var tabi eskisi kadar olmasa da;bunlardan da kurtulmak istiyorum.

Spor salonuna yazıldım,günde bir-iki saat gitmeyi düşünüyorum haftanın beş günü.

Hiç acelem yok,gayet sabırlı birisiyimdir. Uzun süreli programları ve diyetleri uygulayabilirim,yeter ki yüz güldürecek sonuçlar çıkarabileyim ortaya.

Bir de,yüzün hangi bölümlerinden yağ gider,yüz küçük görünür mü yoksa hiç gitmeme söz konusu olabilir mi? Çene çizgimin etrafında ve yanaklarımda oluşmuş şişkinlikten de kurtulmak istiyorum açıkcası.

Biliyorum gözlerinizi yordum uzun satırlarımlarımla ama inanın o gömleğin,tshirtlerin ve pantolonların içerisinde hoş durmayı o kadar çok istiyorum ki.

Bilgili bilgisiz her vatandaşın yorumuna açığım,yardımcı olabileceğinize inanarak hepinize bol motivasyonlu ve azimli günler diliyorum

Son düzenleme: 4 Ağustos 2014
  2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Vücut yağ oranın %29 olsaydı etrafındakiler kilo vermeni söylerlerdi, senin de tahmin ettiğin gibi yanlış o ölçüm ama 105 cm göbekle %20'den yüksek olduğunu varsayabiliriz. Haftada 1 kilo biraz fazla, kas kaybını riske atarsın. Tamam başlarda haftada 1 kilo olabilir, belki ilk 3-4 hafta, ama daha sonra yavaşlaman gerekecektir. Günlük 3000 kalori ihtiyacının olması için gün içinde çok hareketli olman lazım, eğer değilsen büyük ihtimalle daha düşüktür. Yerinde olsam günlük 2400 kalori-150 gr protein alarak başlardım. Eğer bu şekilde istediğin hızda kilo verebilirsen, bunun için 2 haftada bir kez tartılman lazım, aynen devam edersin. Olmazsa istediğin hıza ulaşana kadar 2şer haftada bir, 200'er kalori düşersin. Yeter ki devamlılık sağla, bu şekilde 2 haftada bir ayarlamalarla senin için uygun kalori miktarını bulur, birkaç ay içinde yeterince kilo verebilirsin. Amacın 70 kiloysa tahminen 3-4 ay içinde o kiloda olursun. Ama hayat düz çizgi değil, belki bu arada konsantrasyonun dağılır, sakatlık yaşarsın, hastalanırsın vs...Eğer işler daha gecikecek olursa moralini bozma, 3 ayda değil 6 ayda olursa bir şey değişmez. Hayat uzun, bu da 100 metre yarışı değil, maraton.

Yağlar azaldıkça yüz hatların da sivrilecektir. O yanaklar iner zamanla merak etme :) Gıdıdan da gider.

Kendimi gaza getiriyorum aslında bakma sen :)

Son düzenleme: 4 Ağustos 2014
    AnTiCoRe, Popwhat ve Balboa7 bunu beğendi.
  3. zafer.cagliyan

zafer.cagliyan Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Los Angeles, California
    salona gidip cardio yapcaksan tamamda agirlik calisacaksan en az 6 ay diyeti unut bence yeni baslayanlara diyet onermem ben

4. Popwhat

Popwhat Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Evet teşekkür ederim cevap için.

Dediğim gibi aceleye almayacağım zaten,hani 6 ay olur 8 ay olur,sıkılacağımı da düşünmüyorum çünkü kendimi tanıyorum bir şeyi gerçekten istersem başarabilirim. Tek derdim bahsettiğim gibi kesin sonuç alabilmek ve ne yapacağımı bilememek. Kişiye özel diyet ve çalışma programları hakkında hiçbir bilgim yok,internette yazılanları okuyup da direkt uygulamaya da almak istemiyorum,güvenilirlik bakımından. Bir de o kadar uğraş verip istediğimi elde edememe endişesi de var bende.

Haftada bir kilo vermek de önemli değil aslında. Program ve diyet hakında önerisi olabilecek birilerinin mesajlarını da özellikle dikkate alacağım
    --- Mesaj birleştirildi, 4 Ağustos 2014 ---
    Daha önce salona gitmiştim ve ağırlıkla birlikte cardio yaptırmıştı hocam. Yirmi dakika yürüyüş/koşu ve kol ve göğüs çalıştırma için aletlerde ikişer set on beş:yirmi kez yaptırıyordu. Diyet yapmak zorundayım aslında,diyetsiz ağırlık çalışarak zayıflayabileceğimi düşünemüyorum bu göbek ve şekilsiz vücudumla

5. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Diyet hakkında genel önerileri zaten beslenme bölümünün sabit başlıklarında bulacaksın. Oku onları, herşey bir anda mükemmel yapmaya çalışma. Hergün bir adım, bugün kalori miktarını düşürürsün, yarın protein miktarını yükseltirsin, sebzeleri, salataları katarsın yavaş yavaş. Bu süreç içinde eğer bilmiyorsan yemek yapmayı öğrenip kendine uygun pratik yemekler hazırlayabilirsin. Bir yandan okumadığın konuları okur, beslenme konusunda genel bilgi edinirsin. Farklı yaklaşımlar var, tartışmaları görürsün vs...

Antrenman konusunda ise Amerika'yı baştan keşfetmeye gerek yok. Haftada 3 gün fullbody antrenmanları yeni başlayanlar için en iyi antrenmanlardır. Bunları da ilgili bölümlerde bulabilirsin. Fullbody antrenmanına ayrılmış sabitlenmiş bir başlık var ve burada çok sayıda örnek var. Aklına yatanı alıp kullanabilirsin. Salondaki hocandan da isteyebilirsin, sonra gelip burada uygun olup olmadığını sorabilirsin. Bir yerden yapmaya başlayınca yavaş yavaş eksikler tamamlanır, yanlışlar düzeltilir.

6. zafer.cagliyan

zafer.cagliyan Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Los Angeles, California
    dostum bodybuilding hem kas yapar hem zayiflatir ama bunu nasil yapacaksin antrenmandan sonra kolunu kipirdacak halin kalmadiginda yurumeye dermanin olmadiginda iste o zaman dogru yoldasin demektir

7. Popwhat

Popwhat Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Beslenmeyle ilgili forumlara göz atacağım şimdi,kendime uygun programlar hazırlayacağım.

Sağolun cevaplarınız için,hepinizin açıklamaları benim için çok değerli

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sayfayı Paylaş