Başarısızlık Korkusu !

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve gags tarafından 12 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. gags

gags Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir / Aliağa
    Başlıkta belirttigim gibi başarısız olma korkum var . Ne gibi derseniz şöyle anlatıyım . Mesela ortamda bi muhabbet açılmış benimde konuya katılmak için aklıma cümle geliyor ama korkuyorum ne tepki alırım diye bu durum samimi olduklarimin yanında olmuyor tabi , yeni bir ortama girmissem cok sessiz kaliyorum ve kendimi dislanmis hissediyorum bu birinci problem . Ikincisi onada söyle bi örnek veriyim mesela okuldayiz hoca soru yazdi tahtaya sordu aslinda o soruyu yapabilcek durumdaym ama ya yapamazsam diye icime korku doluyor ve boşver diyorum . 18 yaşındayım bu sorun mu dersiniz problemmi dersiniz beni gercekten cok zorluyor . Cevremde ki insanlar genelde yakışıklı oldugumu soyler bu cumleden kesinlikle kendimi beğenmiş biri olduğumu cikarmayin cunku tam tersi kendime guvenim yok hep kendimden iyileri varken beni ne yapsinlar diye dusunuyorum ve bu problemden dolayida kizlarla iliskimde kötü . Bu sorunlarin sadece bende olmadığını düşünüyorum bunun gibi sorunlari olupta bir çözüm bulmuş olan varsa burda hem bana hem bu sorunu ceken diğer insanlara sorunu nasil yendigini anlatarak yardım edebilir mi ? Teşekkürler :)

2. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    İnsanların tepkilerini takma kafana kendin ol içinden geldiği gibi davran = Bu senin kişiliğindir

Sonuç ;Bulunduğun ortamlarda kişiliğinle kendini yansıtırsın ve çevren tarafından kabul görürsün.

gags bunu beğendi.
  3. gags

gags Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir / Aliağa
    Bu söylediğini bende kendime söylüyorum ama bi süre sonra tekrar pes ediyorum çok kez tekrarladım , kafama takıcak bişey bulduğum zaman hemen bu dediklerime geri dönüyorum .

4. McCurry

McCurry Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Etrafındakiler ezikmiş gibi davran bu şekilde pff bunlardan mı çekinicem lan diyerek yanlış olsa da söyle bir şeyler

gags bunu beğendi.
  5. Ünkut

Ünkut Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    53
    Problem degil gayet dogal insalik hali bunlar.. aynilarini bende yasadim zamanla atlatacaksin takma kafaya :)

gags bunu beğendi.
  6. gags

gags Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir / Aliağa
    Canımı sıkıcak en ufak biseyde herşeyden nefret ediyorum zamanla geçer demişsiniz inşallah dediğiniz gibi olur

7. gengar13

gengar13 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    kendine karşı samimi ol ve eksiklerini itiraf et. boy, vücut, para vs. çözülebilecek sorunlarsa çöz. değilse o yönünü kabullen ve barış. ayrıca 24 saatini çeşitli aktivitelerle doldur. uyku düzenini sağla.

şu an aklıma gelen çözüm önerileri bunlar.

8. k.b.

k.b. Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    bence özgüven eksikliğin var , psikoloğa görünmende fayda var.

9. Sigmσ

Sigmσ Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    pskiyatriye gitmende fayda var, artık günümüzde üniversiteye hazırlananlar bile özgüven açısından belirli destekler alıyor. bence psikiyatriye git o seni pskologa yönlendirir ve bir test çözer bunu pskiyatriye gösterirsiniz ve daha uzman bir yardım almış olursunuz.

Sayfayı Paylaş