Bırakınca Böyle Oldum

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve fatihsultan tarafından 7 Ağustos 2006 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. fatihsultan

fatihsultan Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    ben ortaokul 3te boy 1.75 kilo 64 iken 4 ay boyunca yaptım...sonra bıraktım kilo oldu 85 ..2 sene önce tekrar basladım 3 ay daha yaptım ayagımı sakatladım ve bıraktım...ee son halim kilo 103 boy 1 82 yas 25 oldu...ee su resimlere bakında bana bi yol haritası çizin mümkünse...şimdiden tesekkürler..

2. little_huge

little_huge Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    gebze
    bırakmadan önce iimiydin :?: :?: :?:
    walla beli baya bi eritmen lazım
    göğüsleri toparlaman lazım
    bide omuzların cok düşük duruyo nedeni ne :?: :?:

3. rauf

rauf Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bırakınca böyle oluyo diye bişi kabul etmiyorum kesinlikle

doğal olarak yapıyosan bu işi ki bi kaç ay yapıp bırakmışsın o zamanlarda elbetki doğal olarak çalışıyodun

ve bide bırakacak kadar bişi de yapmamışsınki bırakınca böle oldum diyosun

sen gırtlağı bırakmışsın almış başını gitmiş

metabolizmanda ağır biraz sanırım su içsen yaramış

önce haraket diyorum sana hareketsiz olup bol bol yedikten sonra günde bi antremanla kilo varmez alırsın iştahın açılır antremandan sonra götürürsün yine

yol haritan belli kalp ritmini hızlandıracak ilk başlarda 30 dakika sonraları 45 ve 1 saate kadar çıkacağın kardiyo egzersizler yapmalısın

3-4 ay sonra bırakmıyacaksan vücut çalışmalarınada form tutunca başlarsın

kolay gelsin

4. Hentai

Hentai Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Usta doğru dürüst body yapmamışsın ki yağlanmanın nedenini BByi bırakmaya bağlayasın. İnsanlar zaten bu spora önyargı ile yaklaşıyorlar, böyle yanıltıcı şeyler iyice tuz biber ekiyor. Ayrıca BByi bırakınca yağlanma olayı ile ilgili bir çok yanıgı var:
    1. Yağların kasa dönüşmesi gibi bir şey mümkün olmadığı gibi bırakınca kaslar yağa dönüşmez. Kas erir, yağ artar.
    2. Vücudumuza eklediğimiz her gram kas kütlesi bazal metabolizmamızı yani günlük kalori ihtiyacımızı artırır. Yani kas yapmak yağlanmayı değil tersine kalori yakımını kolaylaştırır.
    3. BByi bırakınca yağlanmanın en büyük sebebi , BB yeme düzeninin terkedilememesidir. Normal bir insanın günlük kalori ihtiyacı 2000 kaloriden fazla değilken BB ile uğraşanlar günde 3500+ kaloriye ihtiyaç duyar. Sporu bırakınca eski düzene dönemeyip, pilavı makarnayı götürmeye devam edersen günde 1500 kaloriden ayda yaklaşık 6 kilo yağlanırsın, bu kaçınılmaz bir olay.
    4. Zaten yaş 30 u devirdiğinde insanlar yağlanmaya daha meyilli hale gelmeye başlar. Bizim Türkiye'de spor yapma kültürü diye bir şey olmadığından 30-40 yaşında göbeksiz insan bulmak zordur. BByi bırakınca yağlanılıyor da koşuyu veya basketi bırakınca yağlanılmıyor mu? Nedir insanların bu sporla alıp veremediği anlamıyorum
    Neyse arkadaşım bunları senin şahsına hitaben yazmadım alınma ben de 96 kiloyum senden eksiğim yok fazlam var.Sadece bu spor hakkındaki hurafeler canımı sıktığı için cevap yazmak istedim. Sıkı çalışmakla üstesinden gelinmeyecek şey yoktur kolaygelsin

5. little_huge

little_huge Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    gebze
    cok haklı nediyim :D

6. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    ya biladerim topu tpu 7 aylık gecmişin var.zaten cocukken yapmıssın.orta okulda.sistemi ,haraketleri bilmeden yapdın büyük

ihtimalle.yanlıssın..bence herseye yeniden baslamalısın.senin böyle olmanda body nin etkisi cok azdır bence..

kilitte sensin,cözümde sensin bence yeniden basla.mantık zaten 3 5 ay yapıp bırakmamaktır ;)

7. serbes

serbes Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Hiç başlamasaydınız da gelinecek noktanın farklı olmayacağını düşünüyorum. Şu anki durumunuza büyük ihtimalle gene ulaşacaktınız.

8. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    herkes aynı şeyleri yazmış haklılarda benim bir arkadaşım idman yapar çıkışta gider 1,5 iskender yer tereyağlı hamurişini kesmez ve bana gelip derki ben neden define olamıyorum

şimdi suçu bu spora atmak yanlış olur bıraktıktan soraki beslenme anlayışının değişmediği ne malum metabolizmanın yavaşlamadığı zaten topu topu 4 ay bide 3 ay yapmışsın ki uzun aralar vermişsin bukadar yapıp bıraktıktan sora topu bu spora hiiiiiç atamazsın yemeyi kıs boğazını kıs ve idman lara başla koşu bandı bisiklet terle biraz ve beslenmene dikkat et herşeyi yutmayacaksın ;) bizler insanız fok balığı değil :) alınma bu espriydi spora devam ama bırakma mazallah daha kötü olursun :D

9. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Yol harıtası cızelım,

Arkadasın bırakınca boyle oluyor demesınden ben kendısının spor yaptıgı donemde ben bodycıyım deyıp sampıyon bodycıler gıbı beslendıgını , ama buna karsılık tabıı dusuk kılolarla ve daha cok agır basmaya odaklı calıstıgını, aldıgı kalorıyı yakmadıgını , buna mukabıl o donemde kısa surede gucunun bıraz artmasıyla ve cussenın elbıse ustunden dayanılmaz cazıbesıyle dogru yolda oldugunu dusundugunu, daha sonra bır sekılde spordan uzaklasınca beslenme alıskanlıklarını devam ettırıp , hareketsız bır hayatla kılo aldıgını , butun bu asamalarda fazla yemekle ılgılı yerlesen davranısın bodyle ılısıklendırılıp konunun topyekun bodybuıldınge baglandıgını anlıyorum.

Bır laftan ne cok sey anlarmısım bea.

Bunun cozumu ıcın yol harıtasının bırıncı sıkkı hepımızın ıcınde bulunan cusselı erkek saglam erkektır, veya onemlı olan guctur
    dusuncesının tamamen en az ıkı yıllıgına topraga gomulmesı.

Fazla yemıyecek, makarna , ekmek , pılav , ıckı , kebap , yaglı seyler vs agzına koymayacaksın, hattta body calısırken proteın olsun dıye ılave bır supplementte almayacaksın, kırmızı et nadıren, beyaz et ıse gunde bır sefer az mıktarda yıyeceksın.

Kaslarının buyumesını guclenmeyı unutacaksın, salonda aylar oldugu halde hala az kılo bastıgın ıcın senınle dalga gecenlerı gormeyeceksın.Egonu buyuk bır hedef ve amac ugruna yok edeceksın.

Vucudunu ıstedıgın forma sokmak ıcın gereken dogru program vs degıl, dogru bakıs acısına sahıp olman.

Dunya uzerınde hıcbır vucut yokturkı musabık formuna gelmesı mumkun olmasın, bunu ne engeller, yanlıs hedefler, yanlıs bakıs acısı, yaglı 47 cm kolu bır basarı zannetmek , hareketlerde yardımla agır calısmak ama bunu sadece 4-5 set ıcın yapabılmek ornegın aynı kılonun yarısı ıle 4x12 cıkaramamak.

Bızım sporda guc kadar dayanıklılıkta onemlıdır, aynı sekılde onemlı olan tek bır sey vardır, aynadakı goruntun.

Haftada 5 gun , gunde 1.5 saat her tarafından ter fıskırıncaya kadar antrenman yapmalısın, cardıo ve bel karın hareketlerınde
    setlerı tekrarları zamanı unut, bu bolgeler ıcın artık yapamayana kadar calısman gerekıyor.

Agırlık calısmalarının 2 gunluk programla ve 12-15 tekrarlarla surdur, ve tekrar soyluyorum kas gelısımını dusunme,
    ne zamana kadar 15 kg verınceye kadar.

Tek bır hedefın var ne sekılde olursa olsun 15 kg vermek , bunun ıcın metabolızman hızlanmalı , buda cok fazla hareket etmekle olur, bu arada sık ogun yeme hıkayesını de unut, cunku bu en cok ıstısmar edılen konudur, gunde 2000 kalorı alması gereken adam , sık ogun yıyorum dıye bunu genelde 3000 e cıkarır, bırak mıgden kazınsın, ama az ye, aksamalrı salata ve ızgara tavuk gogsu ıle gecıstır, cok acıkınca su ıc, baktın gene olmadı 3 dılım elma ye, veya 3 tane dıyet bıskuvı.

Alacagın tek supplement sabahları bır adet supradyn olmalı.

Eger bunları basarabılır, oncelıkle zıhnındekı mucadeleyı kazanırsan , gerısı cok kolay. 15 kg normal sartlarda 5-6 ayda verebılmen gerekır, kaslarında kuculecektır, olcuyu cok dusunme , 6 ayda hazırlanmıs ve dayanıklılıgı yuksek kılo vererek hızlanmı bır metabolızma ıle daha sonra hayalındekı kaslara ulasabılırsın, ama su anda kılo vermekten baska hıc bır hedef koymamalısın.

Bunları yapabılır ve 15 kg verebılırsen sana sonrakı asama ıle ılgılı bılgı verırız, ama bunu yapamazsan aldıgın kılo ıcın bodybuıldıngı suclama.

Basarılar dılerım

gecemvemavi bunu beğendi.
  10. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Aslında bırakınca böyle olmaz bırakmasını bilirseniz sorum şu body bıraktığınızda yemeğide bıraktınızmı?

11. StRoNgMaN

StRoNgMaN Yeni Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    bırakmadan önceki haliniz nasıldı onu merak ediyorum (acaba cok mu saglamdı)

ayrıca insan sporu bırakınca böyle olmuyor...
    kendini bırakınca böyle oluyor...

(sporun adını kötülememek lazım)

12. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    çok güzel bir lafdemişsin teşekkurler

13. fatihsultan

fatihsultan Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    omuzlarım cok genişti ilk baslarda şimdi pek belli olmuyor ama..oda öne eğilmişim ondan öle duryor herhalde..

14. fatihsultan

fatihsultan Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    yanlış anlamışsınız arkadaşlar!!

yanlış anlamışsınız arkadaşlar!!! aman diyim lütfen ben kesinlikle BB den yüzünden oldum demedim... bi halter hocası calıstırdı bizi...orta 3te 100 kilo gögüs press calısırdık..zaten kilomda 64 tü..kollar filan cıktı gögüs biraz şişti ..ama eve gittiğimde yemeklere saldırırdım...bi gramda almazdım..BBden sonra kac saat basket ball oynardım yorulmazdım nerdeyse....sonra liseye gittik yatılı..olan orda oldu zaten...biraz devam etmeye filan calıstım mekik şınav filan..ama olmuyor haliyle...öle bıraktık ama yemeye tam gaz devam ettim...80 e vurdu kilo lise sonda...üniversite flan derken 90 oldum üni 3te basladım işte tekrar ...80 kiloya indim 1 ayda...ama cok güsel giderken tuttum ayağımı cıkardım....bırakmak zorunda kaldım yine...sonra asıl bela oldu böle olduk...

ama cok tesekkür ederim hepinize zamn ayırdığınız için...

15. fatihsultan

fatihsultan Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0

BB suclamadım hocam valla yanlıs anlasılmısım...ben yemeye devam ettimde böle oldum ..onuda biliyorum...6 ayda 15 kilo vermek ilk amaç..bunun için önce düz koşumu yapmalıyım....ilgine tekrar tesekkürler..

16. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    koşu bisiklet hafif kilo çok tekrar buna benzer şeyler yapmalısın sıkı ter atmalısın

17. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Yag nasıl yakılır yazımı okumanı tavsıye ederım,

temelde anafıkır her zaman aldıgından fazla kalorıyı harcamaktır, gerısı ısın ayrıntılarıdır, buda her sekılde olabılır, kımısı kosuyu sever , kımısı masatenısı oynar, kımısı yuzer, onemlı olan az yemege kendını alıstırmak, zaten emın ol yaklasık uc hafta kendını frenler, yemegı uzun uzun cıgner , mıgden kazındıkca ayglı kalorılı seyler yerıne bır tane havuc veya elma veya
    yagsız bır atom salata yersen , bol su ıcersen mıgden kuculecek ve daha az yıyerek doydugunu hıssedeceksın.

Ondan sonrası bız Turklerın temel bır tabusunu yıkmaya bakıyor, tabagındakı yemegı sonuna kadar bıtırmek tabusu, bız hepımız bu terbıye ıle buyuduk , ama bu dogru degıl aslında, kendınızı doymus gıbı hıssettıgınız anda tabaktakı kalmasın dıye
    4 kasık daha yemegın , ıkı bardak su ıcın ve yemek masasından kalkın.

Beyıne mıgdeden doyma mesajı yaklasık 15 dakıkada gıder, bu tabı ıskembenın buyuklugu ve alıskanlıklada ılgılı bır olaydır,
    bu 15 dakıkada hızlı yıyen bır ınsansanız ıhtıyacınızdan cok daha fazlasını lupletmıs olabılırsınız, onun yerıne bu 15 dakıkayı oyalanarak bol salata yıyerek gecıstırırsenız daha sonra sıra makarnaya pılava gelmeden doyma hıssını yasadıgınızı hıssedecesınız. Ekmegı tamamen kesın , yavas yıyın, ve doyma hıssını hıssettıgınız an tabakta ne olursa olsun yemegı bırakın,
    onuda atmayın saklayın yaklasık uc saat sonra karnınız kazınınca yarım kalmıs bır et parcasını o zaman yıyebılırsınız.

Temel hata sık ve kucuk ogunu yanlıs algılayıp doyduktan sonra ana ogune devam edıp sonrada ara ogunlerde ekstradan bı seyler yemektır. Ana ogunde yemenız gerekenın yarısını yersenız daha sonrada ara ogunde kendınıze kalanı yemek ıcın ızın verebılırsınız, bu arada bunları hep proteın agırlıklı besınler ıcın soyluyorum, makarna pılav ekmek vs zaten yasak.

Seker yerıne sakkarın kullanın, kahve ıcın , her antrenmanda kanter ıcınde kalın , kıs bıle olsa.

18. kim

kim Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Re: yanlış anlamışsınız arkadaşlar!!

kimseye sataşmaya niyetim yoktu ama yazdıkların çok inandırıcı gelmedi bana.:( orta 3 te yani 14-15 yaşlarında 64 kiloyken 100 kg bench press hemde 4 ayda.demekki söyle 2-3 yıl çalışsan mr. olympia olarak çıkacaktın karşımıza.saatlerce basketbol oynayıp yorulmadığın göre kesin gazetecisindir.foruma hoşgeldin clark kent ben peter parker.bruce wayne de boydforum üyesi oda burlarda biyerlerdedir.:lol: e helal olsun ne diyim. :evil:

19. fatihsultan

fatihsultan Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Re: yanlış anlamışsınız arkadaşlar!!

hosbulduk ...hocam ne kadar inanırsın bilemem ama yalan borcumda yok kimseye ...zaten 100 kiloyu sadece 1(oda 8-10 kere ) set yapardık ki bunu bize halter hocası yaptırırdı...doğru yanlış bilmem ama yapabiliyordum 100 kiloyu ...diğer setleri genelde 75 le yapardık...muhtemelen 1 ayda 10 kilo vermemde inandırıcı gelmemiştir ama..oda doğru...bende burada bunu anlamıyorum nie insanlar diğerlerinin samimi olabilecegine ihtimal vermiyor...neyse yinede tesekkürler..

20. fatihsultan

fatihsultan Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0

yag yakım yazını dün gece okumustum ..oldukca geniş bilgi vardı..hatta hangisini yapacagıma bile karar veremedim ama .anladığım az ve cok calıs..insallah 15 kiloyu 2 ayda vermeyi planlıyorum sonra tekrar düzenli bi şekilde BB baslarım ve bi daha su can simitlerini görmem :)...ilgine tesekkürler..verdiğim her bes kiloda sana tesekkür edecegim...kendine ii bak...

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş