bır bayan arkadasım ıcın

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve emrah tarafından 19 Nisan 2007 başlatılmıştır.

1. emrah

emrah Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    istanbul
    bayan arkadasım 168 boyunda yaklasım 80 falan kılosu ve kemık yapısıda baya bır kalın yanı erkekden farkı yok sımdı evınde manyetık eliptik bisiklet var bunun yanında ben bır yag yakıcı alıcam hardlıne carnepure dusunuyorum sızce nasıl bır dıyet yapması lazım yardım edermısınız ?

2. ll_ultraslan_ll

ll_ultraslan_ll Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğğğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Sadece dietle olmaz tabi hani spor :)
    Sen ona bol tekrarlı az kilolu bi program hazırla,2-3 günde kardio yaptır bisiklette warmış,yağı,şekeride kıstır
    herşey istediiniz gibi olur..

3. Rogueknight

Rogueknight Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    İstatistik Uzmanı
    Yer:
    Ankara
    Keşke o kadar basit olsa :) İlk önce kişiye özel bir beslenme planı ve kardiyovasküler çalışma programı çıkartılmalı.Kişinin vücut ağırlığı, boyu, cinsiyeti, yaşı gibi verilerden hareket edilerek ilk önce bazal metabolizma hızı hesaplanmalı daha sonra buna bağlı olarak beslenme planı oluşturulmalı.Antreman programı ile kardiyo çalışma şiddeti ayarlanarak diyetle beraber kullanılması gereken ek beslenme ürünleri varsa diyete dahil edilmeli.

4. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    mutlaka kişiye özel hazırlanmalı fakat şöylede bişey var.
    1-herkes diyetisyene gidip kendine özel bir beslenme planı alamıyor.( onca parayı herkes veremiyor)
    2-bazal metabolizma hızını çoğumuz ölçtüremiyoruz.
    3-zaten böyle olsa herşeyi tamı tamına yapsak çok daha kolay olurdu işimiz.

ben ilk 1 ay üyelerimin beslenmesinde bir değişiklik yapmıyorum. ilk ay vücudunu spora adapte olsun diye ayırıyoruz. çünkü ilk anda hem spor hem beslenme ile fazla yüklenmeden yavaş yavaş gelişsin istiyorum.

2. ay sporun yanında beslenme düzenini öğreniyorum. kaç öğün yer bu öğünlerde neler tüketir vs. ara öğünleri varmı falan filan.

eğer ters giden bişeyler varsa beslenme önerilerinde bulunuyorum. bakın kesinlikle diyet değil. çünkü antrenörler diyet veremez. ama eğer kişinin imkanı varsa diyetisyene gidiyorsa işimiz daha da kolay oluyor. daha etkili kilo veriyor. ama dediğim gibi herkesin buna imkanı olmadığından biz genel bi beslenme ve egzersiz planı ile hallediyoruz olayı. çok ta memnun kalıyoruz.

haftada mutlaka 3 gün grup kardio egzersizi ve 2 gün ağırlık çalışması. eğer yeni başlıyorsa haftada 3 gün spor yeterlidir ilk 1 ay. buna göre bir program hazırlanabilir. kolay gelsin.

silviya bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş