Bıldırcın yumurtası yanlış bilgi

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Oguzhan_04 tarafından 15 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Oguzhan_04

Oguzhan_04 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlar,bıldırcın yumurtasında tavuk yumurtasına nazaran 8 kat daha fazla protein varmış :D Tavuk yumurtasının 100 gramında 12 gram protein var ! O zaman bıldırcın yumurtasındada 12x8=96 gram protein olur :D Bence sallamasyon ! Siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında? Bide ben sabah akşam birer tane çiğ olarak bıldırcın yumurtası yiyorum yararları ve zararları nelerdir? ya da aranızda kullanan var mı?varsa faydasını gören var mı? Bende sivilcelenme oldu,bu kötüye mi işaret?

2. Lionss

Lionss Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Aşırı derece zayıf birisiydim napsam kilo alamıyordum günde 2 tane tükettim şimdi nasıl kilo vericegimi düşünüyorum ki tüketmeye başladıktan 1 ay sonra kilo almaya başladım

Oguzhan_04 bunu beğendi.
  3. chestbrah

chestbrah Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Hahah :D tum yumurta cesitlerinin besin degeri oranlari birbirine yaklasiktir 100 g da 4-7 g protein vardir hepsinde tavuk yumurtasinda sarisi dahil 6 g protein var. 100 gram da bisi degismez yani tek tek bakarsan bildircin yumurtasi alirsan cok zarara girersin para konusunda

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Oguzhan_04 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş