Büyük Türkiye Projesi

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve turkgenci tarafından 27 Mart 2006 başlatılmıştır.

1. turkgenci

turkgenci Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Büyük Türkiye Projesi
    1. Türkiye Tanıtımı
    2. Cümle Çeviri Tr->eng ve eng->Tr
    3. Sektörel Rehber

Proje ile ilgili detayları aşağıda bulabilirsiniz. ;)

1. Türkiye Tanıtımı
    Türkiyenin ilk ve tek genel kaynak programı. İnanılmaz bir kültür güzelliği. Bu büyük kaynak herkesin pc sinde bulunması gereken bedava bir kaynaktır. İçerisindeki özel tavsiye formu ile herkesin tavsiye ettiği ve herkesten büyük ilgi gören bir kaynaktır. Kültürümüz adına sizde tavsiye ediniz.

Programın içeriği aşağıdaki gibidir.

Neler Var :
    1. Türkiye Tanıtımı
    2. T.C. Kimlik No. Sorgulama
    3. T.C. Kimlik No. Doğrulama
    4. Vergi Kimlik No Bulma
    5. Merkez Bankası Döviz Kuru
    6. Online Virüs Tarama
    7. Üniversite Listesi
    8. Sınav Sonuçları

Türkiyenin tanıtımında bulunan özellikler
    1. Sehir Genel Bilgiler.
    2. İlçeler.
    3. Yöre tarihi.
    4. Yöre coğrafyası.
    5. Yörelere özel ne yenir ?
    6. Yörelerden neler alınır ?
    7. Yapmadan dönme.
    8. Gezilecek yerler.
    9. Yörenin sit alanları.
    10. Yöre ulaşım bilgileri.
    11. Yöre iletişim bilgileri

Yörelerdeki gezilecek yerlerdeki güzellikler
    1. Müzeler
    2. Ören yerleri
    3. Kuleler
    4. Hisarlar
    5. Saraylar
    6. Köşkler
    7. Kasırlar
    8. Camiiler
    9. Türbeler
    10. Sinagoglar
    11. Bedestenler
    12. Su kemerleri
    13. Çeşmeler
    14. Anıtlar
    15. Meydanlar
    16. Koruma alanları
    17. Tabiat parkları
    18. Mesire yerleri
    19. Plajlar
    20. Orman kampları
    21. Gençlik kampları
    22. Kuş gözlemciliği
    23. Sanat
    25. Kültür
    26. Eğlence
    27. Yerel etkinlikler
    28. Kiliseler
    29. İmaretler
    30. Hamamlar
    31. Höyükler
    32. Tümülüsler
    33. Deltalar
    34. Göller
    35. Anıtlar
    36. Kaplıcalar
    37. Doğa yürüyüşü
    38. Su sporları
    39. Olta balıkçılığı
    40. Hava sporları
    41. Harabeler
    42. Kaleler
    43. Destinasyonlar
    44. Geleneksel Yöre Evleri
    45. Rafting
    .
    .
    .
    ve daha nice eklentileriyle,

Arkadaşlar gelin kültürümüzü her yere tek program kanalı ile yaygınlaştıralım. Bugün herkesin ihtiyacı bulunan bu kaynağı tavsiye edelim. Özellik ile yurt dışında vatan hasreti çeken insanlarımıza... Gelin sizde katkıda bulunun...

Download için resimi tıklayınız....
    ---------------------------------------------------------------------

2. Cümle Çeviri Tr->Eng ve Eng-Tr
    Büyük Türkiye Projesinin ait 2. Parçadır. Aslında ileride tam anlamı ile geliştireceğim bir çeviri programıdır.

Çeviri ile ;
    . yan yana dizilmiş kelimelerin çevirileri yapılabiliyor,
    . Akıllı çeviri sadece kendi anlamında bulunmayan kelimeleri diğer anlam içerisinde arayıp tanımlar,

-------------------------------------------------------------------------

3. Sektörel Rehber
    Büyük Türkiye Projesinin Türkiye Tanıtımı ve Cümle Çeviri Parçalarından sonra 3. Parça olarak yine bir nevi de olsa ülkemize katkıda bulunmak için sektörel firma listesini yine ücretsiz olarak çıkartmış bulunmaktayım.

Rehber programını kısaca özetleyecek olursam güzel Türkiye’ mizin flash animasyonu ile süslenmiş, sektörel bir program diyebiliriz. :)
    Rehber ile ;
    . Firma ekleyebilir,
    . Eklenmiş firma bilgilerini değiştirebilir,
    . Firma listesi yazdırma
    . Firmalara özel mesaj gönderme
    . Şehir, ilçe, sektör, alt sektör bazında listeleme

İçerisinde 137.515 adet firma kaydı bulunmaktadır. Güncellendikçe tüm Türkiye’ mizin firmaları içerisine girecek ve ticaret erbabında, işletme veya şirket sahiplerine yön göstermeye devam edecektir.

---------------------------------------------------------------------

* Büyük Türkiye Projesi ücretsizdir. Dileyen istediği gibi dağıtabilir.
    * Şu an sadece Türkiye Tanıtımı, tüm dünya Türklerine ulaşmış durumdadır.
    * Projeye ait yeni çıkacak programları bu başlık altına toplayacağım.
    * Büyük Türkiye Projesinin çok kişiye ulaşması için, programların içerisine tavsiye et menüsü konulmuştur. :help:
    * Projeye illaki yeni programlar ekleneceği için bu başlık altında toplayacağım. Sayın adminim sabitlenirse mükemmel olur.

sevgilerimle,

Ender ARSLANTÜRK

2. tamiyatr

tamiyatr Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler hemen Yurt dışındaki gurbetçilere gönderecem iyi bir link kendine iyi bak

3. turkgenci

turkgenci Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    EyvAllah özellikle msn gruplarına gönderebilirsek kişilerden kişilere ulaşacağına inanıyorum.

4. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Gercekten cenet gibi bir yerde yasıyoruz dort mevsim bir arada ne zaman kıymetini anlayacagız merak ediyorum yok oluncamı :?

5. turkgenci

turkgenci Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evet haklısınız. Ülkemiz ne denli önemli olduğu biliniyor zaten.

6. Kahraman Türk

Kahraman Türk Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Ankara
    yumurta kapıyı nezaman gelip dayanırsa nezaman birileri bizim vatanımızı işgal edip milletimize acılar çektirirse bizimkiler ozaman anlar bu vatanın kıymetini. onun haricinde anca izleriz vatanın adım adım yokoluşunu.

7. turkgenci

turkgenci Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar her ikinizde haklısınız. Bir ülke her zaman kendi üretimi ile kurtulur. Bütün herşeyin başı budur. Ben ürettim ve dağıttım. Bildiğim bütün insanları da bilgilendirdim. Soyadıma layık olduğumu düşünüyorum. Bence artık bunu da tartışmaya çevirmemek gerektiğini düşünüyorum. Atasözünde denildiği gibi "insanlar ellerindekini kaybedince kıymetini anlarmış "

Sevgilerimle

Ender ARSLANTÜRK

8. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    teşşekkür ederim evet flexor haklı cennet gibi yer ancak kıymet bilmiyoruz ki

9. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    ben de inceledim..oldukça güzel hazırlanmış..her üçüde..emeğine sağlık gerçekten..sıradan işler değil bunlar..

10. bomberman

bomberman Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Berlin
    merak etmeyin bu ülke yoktan var olmadi... her karis toprak icin kan akittik onun icin hoppp diye yok olacak bi ülke degil Türkiye. bazi olaylar beni cok düsündürüyor yani paranoya sanmayin ama herkes kuyumuzu kaziyor. sanki 2. bir kurtulus savasi olacakmis (ALLAH korusun) gibi geliyor bana. ama umutluyum... yüce türk milleti derin uykusundan uyanipta düsmaninin kafasina yumrugunu indirince cikacak sesten insanlar hayvanlar cinler velhasil kelam bütün mahlukat alemi korkup kiyamet kopuyor sanip saklanacak delik arayacaklardir. ve tarih kitaplari o günden bin sene sonra bile o güne dek vatani milleti bayragi icin savasan bir türk evladindan daha güclü bir silah icat edilmedigini ve bin sene daha gecsede edilemeyecegini yazacaktir. bu böyle bilinsin.

11. Kahraman Türk

Kahraman Türk Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Ankara
    eet paranoya gibi gelmesin. bunlar gerçek durum kötü ülkemiz uyuyor, yine hainlerle doldu, durum pek iyi değil artık uyanıp bazı şeylere hayır diyebilmemiz bazı şeyleri kavrayarak elimizi vicdanımıza koyarak hareket etmemiz lazım bence. bi kurtuluş savaşı daha olacak gibi Allah göstermesin tabi ama şart olduğu yerde bu savaşı tekrar vermemiz gerekebilir.

12. bomberman

bomberman Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Berlin
    kahraman türk zaten ne varsa icimizde var... bizi disaridan alt etmenin mümkün olmadigini biliyorlar bu yüzden bazi kimseleri masa olarak kullaniyorlar dis gücler. ama korkma türk milleti savasci bir irktir... savasmazsa savasmayi unutursa zaten ölür. ben almanyadayim ama öyle bi durum olursa yani Allah korusun savas falan cikarsa aldigim ilk biletle ucaga atlar gelirim savasmaya. seve seve ölürüm bu vatan icin. saygilar.

13. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    savastan önce vatanımız kirlilikten artıktan ve teknolojiden elden gidecek bizde hayatımızı savasta kaybetmeyip hormonlu gıdalardan fabrikaların filitre takmayıp atıklarından denize dokulen pisliklerinde üzüle üzüle can verecegiz.. eskiden insanlar 100 kadar yasarken çıta 60 hatta 50 ye kadar düştü o yuzden gunumuzde spor sosyal aktiveden çıkıp yaş çıtasını uzatmak için ihtiyaç hatta ilaç haline gelmiştir. devlet der fabrika kurana buraya fabrika kuracaksan filitren arıtma tesisin olucak fabrika kuracak olanda devlete der bak ben buradaki işsizliği yok edicem bu bolgeyi kalkındıracagım biraz esnek ol bunları isteme benden ileride yaparım (ileri bir turlu gelmez) der ve iş sahası acarken can alma sahasıda açmış olur.

ben başkan olsaydım eger kesinlikle her yıl zorunlu olarak herkese 1 fidan diktirirdim (10 yıl sonrasını bir dusunun)

eger bu vatana birşey yapmak istiyorsak savaştan önce bir yerlere gelip orada düşündüğümüzü yapmalıyız (eger hala aynı şeyleri düşünüyorsak) çünkü asıl ulkemizi istila eden biziz hangi eski guzelliğimiz duruyor eski denizler eski meyveler ormanlar

buraya nazım hikmetin su dizeleri çok iyi gidiyor dostlar

YAŞAMAK BİR AĞAÇ GİBİ HÜR BİR ORMANB GİBİ KARDEŞÇESİNE.. HEM MUMKUN HEM İMKANSIZ

Sayfayı Paylaş