Bütün setleri aynı anda yapmak istiyorum ama ??

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve exodia16 tarafından 15 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. exodia16

exodia16 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Okuyoz dayı :)
    Yer:
    bursa
    Arkadaşlar 1 senedir düzensizde olsa spor yapıyorum parkta koşmak mekik şınav barfix v.b şeyler ama internette gezerken setlerle yapmak gerekiyormuş yazısını gördüm şimdi barfix seti ondan sonra mekik+şınav setlerini beraber yapsam (yapacağımı sanıyorum) vücuduma aşırı yüklenme yaparmıyım diye merak ettim ???
    Ve bunun yararı olurmu?:confused::confused:

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Vücuduna aşırı bir yükleme yapmış olmazsın çünkü vücud ağırlığıyla yapılan hareketleri yazmışsın.Şınav , Barfiks , Mekik gibi hareketler aynı anda yapıldığında problem olmaz diye biliyorum.Mekiği her zaman en sonda yap tavsiyem.

3. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Aşırı yüklenmekten kasıt ; bir çok değişik bölgeyi aynı anda çalışmak veya çalışmaya kalkmak , bununla beraber beslenme ve dinlenmeyi ihmal etmektir.

Önce koşunu yaparsın hem vücut için ısınma olur , sonra 5 dkk filan terini fazla soğutmamaya çalışarak esneme-germe hareketleri yaparsın , sırasıyla barfiks , şınav , mekiği çekersin aralarında 1-2 dakika dinlenerek. Bunlardan sonra da beslenme ve dinlenmeye dikkat edersen vücudun için iyi bir alt yapı oluşturmuş olursun :)

İyi akşamlar ,

Sayfayı Paylaş