böylemi kalcam

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve kirei tarafından 25 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. kirei

kirei Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben 17 yaşındayım 185 boyum 90 kilom var bu sene yaz kendi bilgileirimle dambul ve bilek yayı çalıştım ve kolum biraz da olsa belirli bölgelerde kalınlaşma oldu ama bundan sonra hep böylemi kalcak büyüme durdumu bi evre daha varmı kolun kalınlaşması için

2. mert671

mert671 Yeni Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    0
    Dumbellin ağırlığını artırırsan veya pazu çalışmalarında dumbel yerine barfiks çalışırsan daha hızlı gelişir yine gelişir ama bu biraz yavaş olur..

3. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yeni-ba-layanlar-n-merak-t8675.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/v-cut-geli-tirme-genel-t11373.html

S- Vücut geliştirme nedir?
    C- Belirli ağırlıklar, alet ve makineler ile bilimsel ve programlı çalışmalar yapmak suretiyle ,kasları ve vücudun çeşitli sistemlerini kuvvetlendirme ve geliştirmeye yarayan, kişiyi her yaşta sağlıklı, zinde ve formda tutarak estetik kazandıran çok yönlü bir spor branşıdır..(1)
    Modern vücut geliştirme ise vücut geliştirmenin tanımını bir adım öteye taşıyarak "yaşam biçimidir" diye tanımlar.

S- Çok fazla kas yapmak istemiyorum, ne yapmalıyım?
    C- Belirli bir dönem her vücut geliştirmecinin başladığı şekilde kas yapmak yani hacim yapmak için çalışmalı daha sonra şekil için az kilo çok tekrar, detay programlar , izole hareketler ve makinelerle çalışma yöntemlerini tercih edebilirsiniz

S- Kaç ayda vucudum çıkar?
    C- Bu tamamen sizin genetiğinize, doğru beslenip beslenmediğinize, dinlenmenize ve doğru çalışmanıza bağlık olarak değişecektir.

S- Anrenman yapmayı bırakınca kasların sarktığı doğru mu?
    C- https://www.bodyforumtr.com/vbforum/y...75.html?t=8675
    Nedense bu söylenti halk arasında çok yaygın.Aksine antrenman yapmayı bırakınca
    kaslar sarkmaz ,küçülür.Elbette kasların içinde hava veya su yok ki sarksın.Kaslar olağan zorlama ile karşılaşmayınca kas hacminde bir azalma-atrofi oluşur.Bu olayı en iyi uzun süre hareket edemeyen yatalak hastalarda veya kolu yada bir eklemi sakatlanmış kişilerde gözlemyebilirsiniz.Bu şahısların söz konusu adalelerinde gözle görülür derecede bir küçülme gerçekleşir,ama sarkma olmaz.Nitekim "kas hafızası" denen olaydan ötürü uzun süre baskı görmemiş kaslar eski formlarını çok kısa zamanda yakalamaktadırlar.Yalnız şunu da belirtmekte fayda var ki enerji tüketiminin azalmasından dolayı yağ dokusunda bir artma olabilir.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş