Böyle Program Olurmu???

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve XasTurk tarafından 12 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. XasTurk

XasTurk Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Hocamın yazdığı biceps programında 6 tane egzersiz var hocama bukadar fazla egzersizin zararı olup olmadığını sorduğumda ise olmadığını söyledi ama benim bildiğim bukadar fazla egzersiz kası yıkar yanılıyormuyum?Kas kütlesi kaybetmekten korkuyorum.

Two Arm Dumbbell Curls
    Machine Preacher Curls
    EZ-Bar Curls
    ez bar reverse curl
    Hammer Curls
    Incline Dumbbell Curls

Not:Sırt(Kanat) egzersizlerinde ise 7 egzersiz var

2. Hamartin

Hamartin Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kayseri
    Kesinlikle haklısınız hocanız fantezi yapıyor galiba. Hele biceps gibi küçük ve hemen her zaman istemesekte çalışan kas gruplarına faydasından çok zararı olacak bir program.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

3. Asha34

Asha34 Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    hocanizin belgesi falan var mi acaba

4. bycaner

bycaner Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Arkadaşlar ona bakılırsa bende p90x var ve birsürü farklı biceps hareketi var ben neden kas kazanıyorum

5. XasTurk

XasTurk Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Bilmiyorum dikkat etmedim ama aidat az ödüyorum salonda öyle iri yapılı adamda yok zaten :) ama antrenmanlar çok güzel geçiyor yani severek yapıyorum ama bir zararı olcağından korkuyorum
    --- Mesaj birleştirildi, 12 Aralık 2013 ---
    P90x programında biceps için kaç egzersiz var peki?

6. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    Two Arm Dumbbell Curls Biceps Kısa Kas Gurubu
    Machine Preacher Curls Biceps Uzun Kas Gurubu
    EZ-Bar Curls Biceps Kısa Kas Gurubu
    ez bar reverse curl Ön Kol
    Hammer Curls Ön Kol
    Incline Dumbbell Curls Biceps Uzun Kas Gurubu

Profesyonel vucud geliştirmecilerin gireceği bir program .Serdar Aktolga'nında bune benzer kendine has kombinasyonları vardı .

7. XasTurk

XasTurk Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Yani sonuç olarak??
    Devam etmelimiyim?
    Arkadaşlar hocam tüm kaslar için uzun programlar yapıyor mesela sırt için 7 egzersiz var ama gerçekten işe yarıyorlar ben şikayetçi değilim ama çevremdikler zararlı olabilceğini söylüyor o yüzden korkuyorum yani sonuçta hocam birşey bilmemiş olsa hoca olmazdı herhalde kararsız kaldım ilk ay pek yoğun değildi her ay bir egzersiz ekliyordu normalde biceps 4 egzersizdi hocam 3 ayın sonunda programı komple değiştircez dedi sizce son 1 ayda hocamın yazdığı programı uygulamalımıyım?

8. bycaner

bycaner Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    17 :D 40 dakka ve 3 biceps 1 sırt hareketi var sürekli tekrar eden

9. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    Sırt için olan 7 haraketi yazarmısın ?
    Hangi şehirdesiniz ?hangi salona gidiyorsunuz?hocanız hakkında bu kadar tereddütleriniz var burada bizim yönlendirmelerimizlemi haraket ediceksiniz ?

Forumda yeni başlayanlar için programlar antreman teknikleri mevcut sizde görmüşsünüzdür bunlardan faydalanabilirsiniz . Sonuç itibari ile hocanıza güvenmiyorsanız sizi yanlış yönlendirdiğini düşünüyorsanız öncelikle diyalog kurup bilgi almaya çalışın sizi tatmin etmiyorsa o salona devam etmenizinde gereği yok .... ?

Son düzenleme: 12 Aralık 2013
  10. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    ona hocalık ünvanını veren kurumun hangisi olduğunu biliyor musun? yoksa salonda durduğu ve kasları büyük olduğu için mi 'hoca' olmuş? Hoş Türkiye de V.G. Federasyonu nun düzenlediği kurslar sonrasında hoca oluyorsun ama benim gözümde o kurslar sonrasında sertifika alanların %5 i o ünvanı hak ediyor.

Eskiden yeni başlayanlar için toplamda 10 egzersiz bulunan, haftada 3 gün uygulanan ve tüm vücudu çalıştıran programlar verilirdi. Şimdi de salonda ne var ne yok hepsini sıradan dolaştıran antrenman programları moda oldu. Bu sporda bilgi-tecrübe yönünden iyiye gideceğimiz yerde garip bir şekilde saçmalıyoruz gibime geliyor.

doxux bunu beğendi.
  11. XasTurk

XasTurk Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    bakın abilerim salonumuzda birsürü kişi var hocamız bizle pek lgilenemiyorum ben sordum kısaca verdiği cevap şuydu bir zararı olmaz zaten kendiside bizim gibi 5 6 egzersiz yapıor 1 kas için sırt programı 7 egzersiz sadece 2 tanesinin ismini öğrenemedim bulamadım egzersizlerin ismini

wide grip Front Lat Pulldown
    Wide-Grip Rear Lat Pulldown
    Seated (Cable) Row
    One Arm Dumbbell Rowing
    Straight Arm Pulldown

2 tanesinin ismini hatırlamıyorum ama 1 tane hareketin resmini buldum onu atayım diğer hareketde Seated (Cable) Row gibi ama bunu ayaktayken karnıma doğru çekiyorum

abilerim baın şuan kafam çok karışık ben düzenli antrenmanımı yapan birisiyim bu yüzden yanlış birşey yapmak istemiyorum sizin tecrübelerinize dayanarak soruyorum sizce bu programlar nasıl diye siz uygun görüyorsanız devam etmeyi dşünüorum

12. abcdefgHAKAN

abcdefgHAKAN Üye

Beğenileri:
    422
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    ANKARA
    o kişinin antrenörlüğü hak etmediği bir gerçek. Zaten kaliteli salonlarla böylesi bulunmaz, barındırmazlar.. bunlardan mahalle aralarında çok vardır.. biceps antremanı en az 3 en fazla 4 hareketten oluşmalı.. 3 hareket mi olcak 4 mü olcak ? bu senin kolunun hacmine, şekline, gücüne, spor geçmişine, antreman stiline yag oranina ve amacına baglı.. küçük kas grubundan oluştugu için kisa ama agir idmanlardan daha iyi haz duyarlar.. çok çalistirmanin o bölgeyi deforme ettiğini düşün. heleki ayni bölgeye vuruyorsa 1 den fazla hareketler gelişim bir yere kadar ilerler...
    yaşini, boyunu, kilonu, yağ oranini spor geçmişini, kol ölçünü yaz daha mantiklı
    kol idmanı yazalım.

PeNa ve XasTurk bunu beğendi.
  13. XasTurk

XasTurk Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Yaş 15 buçuk 1.73 boy 68 kg yağ oranımı ölçmedim ama %12 ila %15 arası olduğunu düşünüyorum kolumu soğukken ölçtüm 34 cm 2 aydır düzenli body yapıyorum ondan önce 6 aylık kb geçmişim oldu kb salonumuzda halterlerle aram çok iyidi zaten ben kol için wrestler in yazdığı dağ gibi bicepsler konusundan(Dağ gibi bicepsler | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu)
    EZ Bar Curls 3X8-12
    Alternate Hammer Curls 3X8-12
    Preacher Curls 3X8-12
    bu programı seçtim fakat 4. egzersiz olarak reverse barbell ekleyimmi karar veremedim ayrıca birşey daha yazmak istiyorum bugün omuz triceps var kesin triceps için en az 5 egzersiz yazcağını düşünüyorum antrenmanlar 1 1.30 saat arası sürüyor
    --- Mesaj birleştirildi, 13 Aralık 2013 ---
    resim eklemeyi unutmuşum ismini bilmediğim egzersizlerden biriside bu http://u1312.hizliresim.com/1j/f/vgp49.jpg

Sayfayı Paylaş