Böyle kas olurmu?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve bukatto tarafından 23 Ekim 2006 başlatılmıştır.

1. bukatto

bukatto Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    arkadaşlar daha önce açıldımı bu konunun başlığı bilmiyorum ama, bahsedeceğim konuyu nasıl araştıracağımı bilemedim. hani reklamlarda bir alet varya, karnına veya hangi kas gurubunun çalışmasını istiyorsan oraya takıyorsun. o alette oraya titreşim göndererek sözüm ona kasları büyütüyormuş. genelde yaz mevsimine yaklaşırken çıkıyor bu reklamlar. bu aletin faydası (!) nedir? bilen varsa paylaşmasını isterim..

2. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    abd de o reklamları hazırlayan firmalara karşı açılmış bir çok dava var.reklamlarda proflar oynuyor vede onlarda yararlı olduğunu kanıtlayabiliyorlar çünkü kas kütlesi çok oluyor onlarda.Profesyonel sporcularda etkisi olabilir ama türk kası olan birinde traştır kendi kanımca...

3. heatcliff

heatcliff Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İSTANBUL
    Yalan işler bunlar öle olsaydı herkes spor salonuna para vermezdi

4. B3RkOvi

B3RkOvi Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Sinir oluyorum oyle reklamlara
    En azindan 10-15 yildir bu sporu yapan adamlari reklamlarda oynatip biz bu aleti kullandik gunde 5 dakika calistik boyle vucudumuz oldu diyorlar.. :evil: :evil: :x
    O adamlar yillarca spor salonlarinda bi taraflarindan ter akiyodu calisirken oyle oldu o kasli vucut..
    Bazi saflarda inanip aliyor bunlari.

5. gurkan

gurkan Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    bu spor öyle bir sporki en baba hormonlari bile kullansan antreman yapmadan vücut gelismiyor.o alaetle nasil olacak bu is sadece oturdugun yerde.almasi sorun degil bi süplement kürü yapacagin parayla o aleti rahatca alabilirsin.sonrada takar öylece beklersin acaba ne zaman sisecek diye.sence öyle olsaydi herkes almazmiydi

6. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Caba sarfetmeden ıcınde alınterı olmayan butun sonuclar sanaldır, ya abartılıyordur, ya da gecıcıdır.

Bu sadece sporda degıl herseyde temel kuraldır,tıbbı mudahalelerden pasıf kas calıstıran aletlere kadar
    kılo vermenın ve verılen kıloyu koruyabılmenın reklamlarına ınanmayın

Mucızelerı , ugrasmadan alınan sonucları unutun,

No Paın No Gaın

7. blackman

blackman Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    web master
    Yer:
    ANKARA
    pasif egzersiz

selamlar makinayı tanımak lazım herşeyden önce bide bunu kullanıp birşeyler söylemek önemli olan bence bu .pasif egzersiz aletlerinin profesyonel olanları portatif olmakla beraber elde taşınamaz aletler gerçi teknoloji devamlı gelişiyor ama ben 6 ay kullandıgım pasif egzersizde kol ve karın kaslarıma baglattım kolda 2 cm ölçü alırken midede 6 cm incelme yaşadım.fakat yan gelip yatmadım idman yapar gibi diet yaptım vücut artık direnmeye başladıgında makinenin ayarı 7 ye geldiginde müthiş acı veriyo her babayigidin harcı deyil yani ama ben net faydasını gördüm fakat o makina yaklaşık 2.500 euro kadardı gerçi artık bunları sadece dokktor gözetiminde yapıyolar ama tv dekileri bilmiyorum.bu arada benim eşim estetisyen onun salonunda 6 ay baglandım .kas başlarına düşük akımlar vererek istem dışı kasılmalar ve gevşemeler yapıyo bu aletler buda kasın çalışması için gerekli olan temel.kasılma ve gevşeme arkasından gelişme.[​IMG]

8. bukatto

bukatto Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    selam blackman. peki bu tip aletlerin faydası nereye kadar? yani kullanıldığı sürece hep geliştiriyormu? yani insanlar bu tip aletlere rağbet etmelim, tabi sence?

9. ...model...

...model... Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Konya
    Bence de o aletler bir işe yaramaz bizler için ama ben hastanede fizik tedavi de yaşlıların çalışmaya çalışmaya küçülen kaslarını çalıştırmak için kullanılan o aletlere benzer cihazlar gördüm.

URL=http://imageshack.us][​IMG][/URL]ırmak için kullanılan ona benzer bir alet gördüm.

10. blackman

blackman Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    web master
    Yer:
    ANKARA
    pasif egzersiz

bence bize göre deyil aynen veysel deniz kardeşin dediği gibi bizim için antreman yapamamama gibi bir pozisyonda bence devreye girmeli bu makineler örnegin allah göstermesin ayagımız veya herngi bir taşıyıcı kemik kırılmasında .olabilir zaten pahalı bir alternatif ve kasa istedigin gibi şekil veremessin makineler istem dışı kasılmalar saglıyor adı üstünde istem dışı eline barı veya dambulu almakla aynı şey deyil.istikrarlı bir şekilde idman yapan mutlaka istedigini alır. selamlar

11. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    isviçrede bir hocam vardı. istanbula eğitmenlik semineri için gelmişti. onda da bunlara benzer bir alet vardı. kişisel kullanımı için yanında taşıyordu. neden bunu kullandığını sorduğumuzda aslında bu gibi aletlerin tek başına yani herhangi bir spor aktivitesi yapmadan kullanıldığında bir faydası olmadığını söyledi. onun kullanma amacı zamanının çoğunu derse girerek geçirdiği için yarım kalan antremanını tamamlamak istemesi. mesela omuz çalıştı diyelim. ve biceps çalışması gerekiyo ama zamanı yok işte o an devreye bu aleti sokuyordu. bicepsine bağlayıp işte kaç dakika ise... ve onun için en önemlisi de bu aletin streching modu olmasıydı. ders sonunda streche zamanı yoksa bunu bu aletle hallediyormuş. ama kesinlikle tek başına bu pasif cimnastik hiç ama hiç bi işe yaramaz. rehabilitasyon amacına yönelik kullanımına bi diyeceğim yok.

12. SinanATASOY

SinanATASOY Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Benim bildiğim, vücudun iyice ısınması yağ yakmaya ve kasların gelişmeye başlaması için 45 dakika cardio gerektiği... 3-5 dakikayla bu iş hayatta olmaz...
    Hiç yoktan iyidir hepten hareketsiz kalacağına biraz hareket etsin mantığı ile üretilen ve büyük vaatlerle satılan yalan dolan aletler..
    Aletler belki disiplinli bir çalışmayla işe yarayacak ancak kullanın dedikleri şekilde kullanırsan bir faydası olmaz.. (ab king pro tarzı aletler için konuşuyorum)
    elektrikle gelişmeyi vaad edenler ise bence hepten üçkağıtçı.. O kadar kolay olsa spor salonu kalmaz..

13. bukatto

bukatto Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    sevgili sinan, vücudun yağ yakıcı enzimleri üretebilmesi için gerekli olan süre (koşu,aerobik..vs. gibi kesintisiz çalışmalar için) 12 dakikadır.
    yani senin dediğin 45 dk. çok uç bir süre.
    12. dakikadan sonra ne kadar devam edersen cardio ya o kadar yağ yakar vücut.

kasların gelişmesi için 45 dakika cardio yaparsan antremanı nasıl yapacaksın?

14. SinanATASOY

SinanATASOY Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Valla ben yapıyorum gayette güzel oluyor :)

15. PacoRabanne

PacoRabanne Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Çok güzel bir lafla konuyu kapatmak istiyorum "DÜNYADA HİÇBİR ZAMAN EMEK VERMEDİĞİN Bİ ŞEYDEN KARŞILIK BEKLEME!!!"

Saygılar...

16. mudkicker

mudkicker Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    220 Voltu direk bağlasam ronnie olurmuyum ki... hem alete felanda para vermem :D

Sayfayı Paylaş