Böyle Bir Vücut İçin?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve melo_15 tarafından 19 Kasım 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. melo_15

melo_15 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar resimdeki şahıs Christian Bale. Böyle bir fiziğim olması için ne kadar çalışmam gerekir. Fotoğraf çekilemiyorum özür diliyorum bunun için. Bel kısmında ve göğüs kısmında yağlanmalar var. Bunu da belirtmem gerek diye düşünüyorum.

Yaşım 17. Boyum 1.80 kilo ise 70 civarı. Haftada 4 gün çalışma ile böyle bir vücut elde edebilirim? Bu hafta başlayacağım.:)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:37 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:15 ----------

Resim gözükmüyor sanırım bir tane daha ekleyeyim

2. Riazor

Riazor Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Ankara
    ''Böyle bir vücut için'' diye açılan tüm başlıklara bir yasak getirilmeli diye düşünüyorum.

builtman, atesdagli, jimraynor ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  3. Demirgan

Demirgan Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İstanbul
    istedikleri düzeyi başka bir şekilde belirtmek zor olur . senin fit bir vucuttan kastın farklı benimki farklıdır . bu yuzden bu tur baslıkların acılmasında bir sakınca gormuyorum . bkz:https://www.bodyforumtr.com/vbforum/erkekte-ideal-fizik-t23810.html

öncelikle merhabalar . resimden anladıgım kadarıyla ince belli define ve fit bir vucut istiyorsunuz . herkesin genetik özellikleri farklı olmakla beraber sizin elinizde olan azim , kararlılık ve disiplin ögelerini gereken şekilde kullanırsanız hedefiniz çokta uzakta görünmeyecektir . 1.80 boya 70 kilo hemen hemen normal bir orantı . ancak yaglı oldugunuzu dusunuyorsanız salon egitmeninizle bir diyalog kurup hedefleriniz dogrultusunda program almalısınız . bu arada unutmayınız '' define vucut spor salonunda değil , mutfakta yapılır '' :)

4. melo_15

melo_15 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    beslenmenin önemli olduğunun farkındayım. şu an da fiziğim sırıtmıyor, neredeyse (göbek vs) olmasa kimse fit değilsin demez.:)

ya da sorumu şöyle sorayım:

- 9 ay boyunca haftada 4 gün çalışma
    - düzgün beslenme
    - ve protein vs supp. takviyesi ile

bu vücudu elde edebilir miyim?

5. body-ci

body-ci Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    supplement kullanmaya gerek yok bence böyle bir vücut için....ağım şağım bir vücut değil,düzenli çalışarak suplement kullanmadan yapabilirsin...

6. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Bu adamda yüzücü vücudu var.Oldukça zayıf saglam bir antreman kardiyo ile bole olunur.

7. katina77

katina77 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bursa
    adamda 0 yag var vg yapıyo lar yuzuolar cardıo yapıolar yuksek proteın sonra tamamdır bu is xD

8. metall

metall Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    %75 cardio

9. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Elde edebilirsin ya da edemezsin orası o kadar önemli değil aslında... Eğer amacın o vücuda ulaşıp ondan sonra tekrar eski yaşantına dönmekse elde ettiğin görüntü sadece kısa bir süre için seninle olacaktır. Bu iş sabır ve disiplin işidir. Ayrıca süreklilik gerektirir. Bu nedenle istediğin vücuda ulaştığında devam etmek gerekir. Bu açıdan bakıldığında da artık bu vücudu 9 ayda 12 ayda ya da 16 ayda elde etmenin çok bi farkı yoktur. Önemli olan elde ettiğini elde tutabilmektedir.

weightlifter

Dip Not: Bu arada şu anda elde etmek istediğine ulaşsan bile eğer gerçekten bu işe gönül verirsen idealindeki fiziğe asla ulaşamazsın. :) Çünkü ulaştığın her hedefin arkasında ulaşmak isteyeceğin yeni bir hedef karşına çıkacaktır.

bench_O

10. atesdagli

atesdagli Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Genelde bu tür sorulara herkesin metabolizması farklı sana şu kadar zaman başkasına bu kadar zamanda olur herkes için farklı gibi cevaplar veriliyor bence bu tarz başlıklar açılmamalı çünki kimse sizin metabolizmanızı sizden iyi bilemez.

Bence asıl olan sporu hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline getirebilmek bu arada yine hedeflediğin bir vücut şekli varsa ona ulaşmak için çalış 1 yıl olur, 2 yıl olur, belkide çok daha çabuk olur kimse bilemez.

şunuda soylemek isyiorum o kadar sporcu gördüm ama hiçbirinin vücudu digerine benzemiyor yanı boyle bir vücut ne kadar zamanda olur sorusunun cevabı asla olmaz çünki kimse kimsenin aynısı olamaz (tek yumurta ikizi değilse) benim düşincelerim bunlar.

bende spora başladığım zanamlar göbeğim ne kadar sürede erir göğüs kaslarım ne kadar zamanda çıkar diye sorular sormuştum ama spora deva ettikçe ne kadar anlamsız sorular olduklarını anladım.

11. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    nedenini bana biri yazabilir mi neden böyle bir vücut için süre belirtilemiyor..??

kapsamlı olursa sevirim..

Sayfayı Paylaş