Bölgesel olarak yağ/kas kütlesi kaybı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve hanok tarafından 10 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. hanok

hanok Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba.

Sorunum şöyle;

Askerdeyken silahı sağ tarafımla taşıyordum ve birgün sağ tarafımla silaha ekstra olarak daha fazla yük taşımam gerekti ve aynı zamanda koşmam gerekiyordu.

Geldikten hemen sonra farkedemesemde birkaç gün sonra durumu farkettim. Sağ tarafımda bir kütle kaybı vardı sol tarafıma nazaran. Yani yüzümün sağ tarafı da dahil olmak üzere vücudumun sağ tarafı, göğüs, omuz, kol, kalça bacak ve özellikle silahın durduğu belimin yan tarafında kütle olarak azalma var.

Bunun aşırı derecede ısınmadan kaynaklandığı kanaatindeyim. Yani vücudum aşırı zorlanmıştı. Terliyordum ve sağ tarafım daha fazla zorlanıyordu ve tabi daha az hava alıyordu. Bunun sonucunda da o bölümdeki kaslar(veya yağlar veya ikiside) erimeye başladı.

Atletik bir vücudum var. Yani kas ağırlıklı bir görüntüye sahibim. Böyle olduğu için daha net görülebiliyor durum.

Tamamen zayıflama yolu dışında, bu durumu çözebilmemin bir yolu var mıdır. Yani kütle kaybının olduğu bölgelere tekrar kilo yüklemek ve tekrar eşit dağılıma kavuşmak mümkün müdür.

Sayfayı Paylaş