Bölgesel kilo verme hakkında

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve qurtulush tarafından 11 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. qurtulush

qurtulush Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Boy 183
    Kilo 85
    Yaş 20
    12-13 yaşıdan bu yana bel altımda aşırı bir yağlanma var uğraştım ama o bölgedeki kiloları yeterince veremedim vücudumun üst bölgesi gayet normal fakat alt kısım yağlı ve takdir edersiniz ki bir erkek için utanç verici bir durum. Doğru beslenme ve antremanla bu kiloları vermek istiyorum nasıl bir yol izlemeliyim. Çok olmamakla birlikte kas kütlem var. 1.5 senedir aralıklı olarak vg yaptım fakat kardiyo antremanlarıyla kilo veremedim. Yardımlarınızı bekliyorum.

2. Sainted

Sainted Üye

Beğenileri:
    118
    Ödül Puanları:
    53
    Bölgesel zayıflama diye birşey söz konsuu değil. Erkeklerdeki yağlanma alt karında toplanır genelde ve en zor ordan verilir. Kardiyo antremNında verememişseniz beslenmenizde problem olabilir. Yağlı yiyeceklerden kaçıp yeteri kadar protein ile kas kütlenizi arttırabilirsiniz.

3. bosversen

bosversen Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    bölgesel zayıflamanın tek yolu estetik operasyonlardır lakin bu tür operasyonlardan sonra dikkat edilmez ise tekrar kilo almak daha hızlıdır. Rivayetlere göre liposuction ile yağ aldırıldığında o bölgede tekrar yağlanma olmaz. Bu kısmen doğrudur fakat yağlanma liposuction uygulanmayan bölgelerde artar ve patates gibi oluşumlar gözlenir. Örnekleri mevcuttur.

Kavitasyon gibi yöntemler ciddi deri rahatsızlıklarına sebep verebilmektedir. Ayrıca kavitasyondan sonra sıvılaşan yağ moleküllerinin vucuttan atılması için karaciğere aşırı yük biner ve özel, çok sağlam bir diyet yapmak gereklidir. Sağlam bir diyet yapabilen insan zaten normalde de zayıflayabilir.

En doğrusu, arkadaşın da dediği gibi kardiyo ve uygun beslenme programı. Bunun içinde iyi bir salona yazılıp hocanın verceği programı uygulamak ve iyi bir diyetisyene başvurmak en güzelidir.

4. Kursat38

Kursat38 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Bölgesel zayıflama yoktur.Bir diyetisyene gidersen sorunun çözüleceğini düşünüyorum.183 boya 85 kilo olduğunuzdan dolayıda yağlanma olması normal 183 boya göbeğinizin hiç olmaması için 76-78 kilo olmanız gerekmektedir.(Çok ciddi bir kas kütlen yoksa.)

5. obensaltan

obensaltan Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    bi 7-8 kilo daha verirsen gider çoğu o bölgelerin

kardiyo ile sonuç alamadım lafı biraz havada kalmış, nasıl yapıldı kardio?

düzenli en az 2 ay yapıp sonuca bakmak lazım
    2 ayda 1,5 kilo verdi isen
    10 ayda 7,5 kilo verirsin bu şekilde sağlıklı biçimde (sonra kardiyo temposunu azcık azaltarak devam ettirmek şart)

2 haftada x kilo verdim diyetleri sana kas kaybettirir... bu dediğim şekilde yapmalısın...

kardio uzu nsüre yaptığın halde sonuç alamadı isen, kardio temposunu bir kademe daha arttırıp, karbonhidrat tüketimini de bir kademe daha azaltın derim...

6. qurtulush

qurtulush Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ilginiz için çok teşekkür ederim. Kardiyo antremanı için ne önerirsiniz peki? Invertal yöntemin daha yararlı olduğunu duymuştum doğruluğu nedir bilmiyorum.

7. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Forumda Cardio ile ilgili konular mevcut arama yaparak bulaiblirsiniz

Sayfayı Paylaş