Bölgesel çalışma,salon hakkında sorum

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve MysticMind tarafından 7 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. MysticMind

MysticMind Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Makine Teknikeri
    Yer:
    Adıyaman
    Merhabalar.Yaklaşık 1 sene önce 6 ay kadar body e gitmiştim.Ardından bırakmak zorunda kaldım ve eve set alarak formumu korumaya devam ettim ancak son 2 aydır çalışamıyordum bu yüzden tekrardan evimin yakınında bir salona başladım.Hocayla konuştum ve durumumu anlattım,zaten bir altyapım olduğunu,gittiğim salonda ne çeşit hareketlere geçiş yaptığımı söyledim.Salon haftanın 3 günü.Salı-Perşembe ve Cumartesi şeklinde.İlk 4 seans hamlığı atmak için her bölge basit hareketleri uyguladım.Bana Salı günü programı olarak göğüs + ön kol/pazu çalışması yazdı ancak aklıma takılan bir durum var.Program olarak Göğüs için bench press,fly,alt göğüs ve bir kaç hareket daha verdi bunda sıkıntı yok ancak ardından gelen ön kol/pazu Bar ile açma kapama,dumbell ile ön kol ve bilekler olarak 3 hareket verdi sadece.Ben geldiğim salonda ön kol/pazu için tek gün vardı ve 8 hareket yapıyordum.Burda günler kısıtlı olduğu için bu kadarcık hareketten ne kadar verim alabilirim? Sizce bunu hocayla konuşmalı mıyım? Ek olarak uyku düzenim var ve günlük et ve et ürünlerinden 110 gr protein geri kalan yumurta,süt vb. ürünlerde dahil toplam 200 gr a yakın protein alımı gerçekleştiriyorum karbonhidrat dahil.Kilom 65 boyum 1.78.

2. fitmateclub

fitmateclub Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Hareketin sayısı değilde yaptığın hareketin hakkını vermek önemli

Sent from my Windows Phone 8S by HTC using Tapatalk

3. HDHD

HDHD Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    bence dogrusu bu on kola 3ten fazla hareket girince resmen cürüyo tabi kisiden kisiye degisir ama iki sert hareket yeter bence

4. MysticMind

MysticMind Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Makine Teknikeri
    Yer:
    Adıyaman
    Sadece ön kol değil biceps dahil.

5. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Yanlış anlamadıysam daha önce önkol ve pazu için toplamda 8 egzersizli bir program uyguluyormuşsun. Bu yanlış. Profesyoneller haricinde en fazla 4 belki 5 egzersiz olabilir. Özellikle yeni ve orta seviyedekiler 3 egzersizi geçememeli.

Bizde yanlış bir düşünce var. Çok egzerszi daha çok kas yapar şeklinde. Hakkıyla yapılan 3 hareketten sonra 4. egzersizin çok zor gelmesi lazım. Eğer 8 egzersiz yapabiliyorsanız lay lay lom yaptığınızı garanti ederim.

6. MysticMind

MysticMind Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Makine Teknikeri
    Yer:
    Adıyaman
    Eskiden öyleydi fazla zorlamazdım artık tam düzenine uygun şekilde yapıyorum öyle olunca aynı hareketlerde bile tıkanma yaşadığım oluyor.Puştavnda bile 3.seti zar zor bitiriyorum.Umarım doğru ilerliyorumdur.

7. Q6u7

Q6u7 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Birkere daha önce altyapın olsa bile 6. ayda alt göğüs çalışmak cidden çok saçma çünkü üst göğüs yandan bakılınca omuzla aynı hizaya gelmediği sürece(bu olay en az 1-1.5 yıl sürer) affedersin ama karı memesi gibi durur alt çıkmış üst hiç yok felan cidden çok kötü bir görüntü olur şimdi çıkıpta bana üst göğüsüm gayet iyi gibi şeyler söyleme o daha yeni söylediğim gibi yandan duruşta üst göğüs omuz ile aynı hizada gibi duruyorsa ve çok yakınsa alt göğüs ile şekil verilir ancak o yüzden sakın alt göğüs çalışma

Sayfayı Paylaş