1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

AzizK 6.ayım 16yaş 1.73 68kg

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve AzizK tarafından 3 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. AzizK

AzizK Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaslar 6.aydayım bu spora başlamadan önce hedefim zayıflamaktı fakat zayıfladıktan sonrada kas kütlesi kazanmak istedim ve şuan bulk'a girdim. Kullandığım supplementler 3.aydan sonra Gaspari Amino Max 8000 5.aydan sonra Nutrex Muscle Infusion
    Başladığımda ölçülerim
    Kilo 83
    Omuz:97
    Göğüs 98
    Bel 94
    Kol 36

6.ay ölçülerim
    Kilo 68
    Omuz 112
    Göğüs 95
    Bel 80
    Kol 33

Ekli Dosyalar:

• r7h9b.jpg
      r7h9b.jpg
      Dosya Boyutu:
      66,8 KB
      Görüntüleme:
      1.450
    • r7hcb.jpg
      r7hcb.jpg
      Dosya Boyutu:
      54,3 KB
      Görüntüleme:
      1.372
    • asfasf.jpg
      asfasf.jpg
      Dosya Boyutu:
      100,1 KB
      Görüntüleme:
      1.319
    • v4b9v.jpg
      v4b9v.jpg
      Dosya Boyutu:
      87,4 KB
      Görüntüleme:
      1.310
    • v4bfl.jpg
      v4bfl.jpg
      Dosya Boyutu:
      108,7 KB
      Görüntüleme:
      1.314
    • v4bhs.jpg
      v4bhs.jpg
      Dosya Boyutu:
      55,2 KB
      Görüntüleme:
      1.396
    • v4bjx.jpg
      v4bjx.jpg
      Dosya Boyutu:
      61,9 KB
      Görüntüleme:
      1.252
  2. mrzess

mrzess Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Çok güzel bir gelişim kaydedip zayıflamışsın.Azminden dolayı seni kutluyorum.Ancak birkaç yapıcı eleştiride bulunmak istiyorum.
    Bulka girmek senin için yanlış bir seçim olur zannımca.Bir süre daha yağ yakımına devam edip yağ oranını %15'in altına düşürdükten sonra bulk'a girebilirsin.Ancak şuan bulk'a girersen yağlanacaksın.Bu da hoş bir görüntü olmayacak.Eski temponla çalışmasan bile off günlerini cardio yaparak geçirerek bir süre devam edersen daha yararlı olur diye düşünüyorum.Kolay gelsin.

AzizK bunu beğendi.
  3. AzizK

AzizK Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    sonunda bir mesaj geldi hele şükür :D hocam bulka girmemin amacı vücudum aşırı inceldi kollarım 30cm'e kadar düştü yani amacım plaj vücudu yapmaktı mecbur zayıflayınca kaslardanda yedik bu seferde cılız bi görüntü ortaya çıktı ve zayıflamanın ne kadar kolay olduğunu öğrendim normalde 63'e kadar inmiştim geri 68'e çıktım şimdi hocamın tavsiyesine göre kışın kilo vermek zor şimdilik kas kütleni arttırmaya bak marttan sonra seni sıkı bir definasyona sokarız kaslı güzel bir fit vücut ortaya çıkarırız dedi o yüzden şuan hacimlenmeyi düşünüyorum max 75kg ye çıkıcam fazla abartılı vücut istemiyorum kollar 35 36 olsa yeter.

4. LoveİsBBal

LoveİsBBal Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    yeni başlayan biri bence bu kadar ölçüye takılmamalı . Şahsen 1 yılın öncesinde hiçbir ölçü almamaya karar verdim . Vücut değerleri haricinde kasların boyutunu ölçmüyorum neredeyse 8 ay oldu :) Vücudun gelişime rağmen hala normalden fazla yağlı görünüyor evet gelişim güzel yalnız kaslar öyle 6 ayda 1 yılda aşırı gelişmeyecek . 1 kg kas 1 tenis topu kadar yer kaplar 1 kilo kas yapımı da en erken 1.5 2 ay civarında oluşur (sup. desteğiyle) . bunun yanında sporu güzel bir vücuttan öte sağlıklı bir yaşam için yap . sporu hayat tarzına dönüştürürsen zaten zamanla sabrederek istediğin vücudu sana sağlayacaktır . o yüzden yağların eridiği zaman fazla kas kütlen olmadığını anlayacaksın ölçülerin düşücek bunun moralini ve motivasyonunu bozmasına izin verme . genel vücut yağ oranın 15 in üstündeyse hala vermen gereken kilolar var demektir .

AzizK bunu beğendi.
  5. AzizK

AzizK Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bulk dönemindeyken çekildiğim için fotoları yağlı gözükebilirim heleki vücudumu yağlı gösteren göğüsler olabilir çünkü jinekomasti var 10.6kg yağ var toplamda vücudumda marta doğru definasyona girmeyi düşünüyorum

6. mrzess

mrzess Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Şimdi sana şöyle söyleyeyim o zaman.Bulk yine de mantıklı değil.Kilo vermenin ne kadar kolay olduğunu gördüm diyorsun.Kastan kaybım var diyorsun.Nasıl bir beslenme uyguladın zayıflarken ? Onu da göz önünde bulundurmak gerekiyor.Yaşadığın kas kaybını yüksek ihtimalle bundan dolayı yaşadın.Bulk yapmak sana bir şey katmayacak emin olabilirsin.Bulk işini bence şimdilik bir kenara bırak.Sen yeterli beslen o kafi.Nedir bu.Kilogramın başına 2 g proteini al.Karbonhidrat alımını komplex karbonhidratlardan karşıla.Yağlı şeylerden uzak dur.Vücut için gerekli yağları kuruyemişlerden alabilirsin.Yani yok yere ölçü alıcam diye bulk'a girme.Antrenmanlarının hakkını ver.Beslenmeni düzgün tut.Karşılığını alırsın.

AzizK bunu beğendi.
  7. AzizK

AzizK Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Beslenmem şu şekilde günde 2 dilim çavdar ekmekli tost lor peyniri 5 yumurta 2 sarısı süt yoğurt köfte ekmek ant öncesi lapa pilav göğüs ant sonrası jelibon lapa pilav baklagil et takviye olarakta kreatin. Jelibon ile kreatini kesmelimiyim ?

8. mrzess

mrzess Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bence bilinçli bir program olmuş.Köfte ekmek yerine bulgur pilavı ya da kepekli makarnayla beraber-ızgara göğüs tavuk tercih edersen çok çok daha iyi olur.Antrenman sonrası glikojen depolarını hızlıca doldurabilmek için basit şeker alınmalı doğrudur.Ben bunu şu şekilde yapıyorum.Protein tozumun içine 2 tatlı kaşığı nesquik koyuyorum.1 çay kaşığı da kreatin koyuyorum.Bu yeterli oluyor.Sen de jelibon alıyorsun.Sıkıntı değil.Ancak bir yazı okumuştum.Nerede hatırlamıyorum.Yağ yakımındaki bir kişi için her şekilde basit şeker zararlıdır diyordu.Eğer ki yağ yakımına katkısı olsun istiyorsan ant.sonrası da basit şeker almayacaksın diyordu.Doğruluğu tartışılır.Sadece bir öneri.

AzizK bunu beğendi.
  9. AzizK

AzizK Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Okulda olduğum için mecburen köfte ekmek yiyorum şuan kas kütlesi almaya çalışıyorum yağsız bir şekilde fakat bu program bile yetersiz oluyor devam edicem mecbur mart nisan gibi definasyona giricem o zaman tamamen şekeri kesicem şuan birazda olsa alt yapıyı oluşturmaya çalışıyorum

10. mrzess

mrzess Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bu gerçekten sabır işi arkadaşım.İnan ki öyle.Bir sürü arkadaşım var %15'in altında yağ oranı olan ve büyük bir kısmı da ekto-mezo karışımı vücut tipine sahipler.Onlar bile bulk'a girmekten korkuyorlar.Neden ? Çünkü bulk gerçekten hayli zor bir iş ve çoğu kişi bulk yapayım derken "dirty bulk" durumuna sokuyor kendini.Sonra uğraş dur yağ yakımı için.Sen antrenmanların hakkını ver beslenmeni de uygulamaya devam et.Gerisi de sabır.

AzizK bunu beğendi.
  11. AzizK

AzizK Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Başka çare kalmadı bulksuz devam yardımın için teşekkürler

mrzess bunu beğendi.
  12. S.beckett

S.beckett Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    bence bu evrede bulk ya da definisyon hesabı yapmadan hacim almaya çalışmalısın. kas kütlen daha yeni yeni oluşmaya başlamış. deli gibi proteine yüklenip, karboyu da aksatmadan beslenmeli ve çok düzenli çalışmaya devam etmelisin. kas kütlen yeterli seviyeye ulaştıktan sonra definisyona girip yağsız fakat hacimli görünüme geçebilirsin. ama şu aşamada bu sorun olmamalı bence.

AzizK bunu beğendi.
  13. AzizK

AzizK Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Hacimlenmeye calisiyorum fakat yemeden olmuyor o yuzden elimden geldigince yagsiz ve sekersiz beslenmeye calisiyorum proteinide gunde 110 120 civarı anca alabiliyorum vaktimin cogu okulda gectigi icin protein alamıyorum mart gibide definasyona giricem suan hacim iin kreatin aldım umarım faydası olur

14. buraksaibot

buraksaibot Yeni Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    kol 36 mı ? ben de istiyorum o mezuradan :p:p

15. AzizK

AzizK Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Başladığımda 36 dı şimdi 34

16. Bahtiyarrr

Bahtiyarrr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Eminmisin 34 olduğuna.Bir daha ölç istersen kardeşim.

17. fthycl

fthycl Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    dostum tebrikler belinde çok belirgin bir incelme var.
    ben 2 ay boyunca
    haftada 4 kez cardio
    çok ağır dietler (1 çay kaşığı zeytinyağı ile yapılan tavuk sote veya salata gibi)
    cla ve l carnitin kullanmama rağmen belim incelmedi ya. kilomda ve yağ oranımda bir azalma oldu tamam ama belim incelmiyor bir türlü.
    Ne yapıyorsun detaylı anlatamaz mısın?

AzizK bunu beğendi.
  18. mrzess

mrzess Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bel için twist hareketleri faydalıdır.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

19. AzizK

AzizK Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bel sorunu bendede vardı 1 ayda 6 cm belimi incelttim nasıl diyorsan şöyle söyleyim sabah kahvaltısından karbonhidratı çıkarıcaksın ve şekeri kesinlikle ağzına vurmayacaksın örnek kahvaltı 3 veya 4 yumurta beyazı 1 bardak süt lor peyniri okula gittiğim için araöğün olarak eti crax sade 1 paket yiyordum sonra antremandan önce yarım tabak lapa pirinç pilavı 150 200 gr tavuk göğsü antremandan sonra yarım tabak lapa pirinç pilavı tavuk göğsü yiyordum akşam 8 den sonra hiçbirşey yemiyodum sadece yatarken biraz lor peyniri ve 1 bardak süt içiyordum. Cardioyu inanki hiç yapmadım bu süreçte eğer yaparsan faydaları olur tabi arada twister hareketi yaptım ve 2 günde bir karın hareketlerini yaptım l cartine cla bunlar boş iş inanki böyle şeylere para verme senin şu süreçte kullanabileceğin en faydalı takviye amino asit veya bcaa'dır bu şekilde beslenmeni düzenlersen inanki faydasını görüceksin kardeşim.
    Karın hareketleri:

Sayfayı Paylaş