Az agırlık Cok tekrar hakkında

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve SaMPii tarafından 16 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. SaMPii

SaMPii Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar
    Ben az agırlık cok tekrar yapmaya karar verdim arastırdıklarım sonucunda ama tam olarak nasıl yapıcagımı bilmiyorum
    spor salonunda gordugum bazı kişiler boş barla bench giriyor hızlı hızlı seri sekilde yapıyor tabi tekrar sayısını cok fazla yapıyolar
    tam olarak nasıl yapmalıyım gittigi yere kadar yapıp kısa bir süre dinlenip tekrar mı aynısını yapmaya calısmalıyım:S?
    hacim istemiyorum hacim var zaten artık sıkılaşsın ve kuvvetli dayanıklı olsun istiyorum

2. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Cok tekrardan kasıt 12-15 ve maksimum 20 tekrar aralığı . Boş barla bench girenler genellikle ısınma amacıyla giriyorlardır o tamamen farkli bir olay . Örneğin 12-15 tekrar yapabileceğin bir ağırlık seçip 3x15 veya 4x15 uygulayabilirsin. Gideceği yere kadar diye bir şey yok yani . 15-20 Tekrarlar dayankılılık kazandırırken sıkılaşmaya da yardımcı olur lakin kuvvet istiyorsan 8 tekrarın üstüne çıkmamalısın

sthammer ve exsisman bunu beğendi.
  3. SaMPii

SaMPii Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Anladım peki şimdi max 15-20 tekrar yapabilcegim bi agırlıkla 3x15 veya 4x15 giricem zamanla agırlıga alısınca vucudum tabi artırırım dinlenme sureleri ne kadar olmalı mesela bench de felan ben o surede seri seri ip atlasam felan olumsuz etkilemez dimi

4. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Aynen öyle , Sırt kaslarının varlığına beynini inandırdığın zaman kaslarını hissetmeye baslayacaksın ve düşük tekrarlara geçebilirsin. Set aralarını 30-45 saniye arası tutman faydali olur ama İp atlama vs başka hareket deneme gibi şeyler yapıp Sırt bölgesine toplamış olduğun kanı başka bölgelere çekme hiçbir yararını göremezsin aksine kas gelişimi için zararlıdır

Sayfayı Paylaş