Aynı gun sabah cardio aksam vg ??

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve guldrak tarafından 22 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. guldrak

guldrak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sabahları saat 8-9 civarı cardio yaptıktan sonra aynı gün içinde akşam 10-11 gibi vücut çalışmamın kaslara bi zararı olurmu kas kaybı yaşarmıyım ? bu programı haftada 4 gün olarak p.tesi salı perşembe ve cuma olarak uygulamayı düşünüyorum.art arda gelen günlerde vücudun dinlenmesi açısından bir problem yaşarmıyım ? çünkü p.tesi akşam 11 gibi vücut çalştıktan sonra salı sabah 9 da cardio yapmam gerekecek programa göre.vücudun yenilenmesi açısından süre yeterli olurmu ?

2. alpztrk

alpztrk Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    38
    kaslarınız antreman esnasında değil dinlenirken büyür.. vücudunuza yıkılan kasları onarıp toparlaması için fırsat verin.. bu süre aynı kas grupları için 48, genel vücut için 24 saat civarı

adaptasyon programı için bile 4 gün üstüste ağırlık çalışmanın çok fazla olduğunu düşünüyorum.. kaldıki aynı gün sabah cardio çalışmasıda var.. bu şekilde sadece vücudunuzu ezersiniz 1 hafta içinde yılgınlık yüzünden sporu bırakırsınız..

öncelikle amacınız nedir kas geliştirmekmi, yağ yakmakmı ?
    bunu belirlerseniz gelen cewaplar sizin için daha faydalı olur

guldrak bunu beğendi.
  3. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Ben bacak çalışılmadıktan sonra aynı gün vg yapılabilir düşüncesindeyim

guldrak bunu beğendi.
  4. iris

iris Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir
    birçok profesyonel vg'cinin videolarını izlerseniz, bu tarz çalıştıklarını görebilirsiniz, Jay Cutler, Chris Cormier, Lee Priest'in videolarında bizzat gösermektedir, indirip izleyebilirsiniz, sabah kardio, akşamüstü vg antrenmanını.

guldrak bunu beğendi.
  5. guldrak

guldrak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle cevap için teşekkür ederim. amacım kas geliştirmek tabiki ama karın bölgemde biraz yağlanma olduğu için cardio da yapmak istiyorum artık(karın bölgem dışında yağa sahip değilim.daha önce de vg yapmıştım zaten ama biraz ara vermiştim tekrar başladım).çünkü çektiğim mekiklerin karın bölgemdeki yağlardan dolayı faydasını pek göremiorum.ayrıca programım 4 gün üst üste değil p.tesi göğüs,biceps salı omuz,triceps çarşamba tatil perşembe cuma tekrar aynı program

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:47 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:43 ----------

bacak çalışmıyorum .bi önceki cevapta da belirttiğim gibi sadece biceps triceps göğüs ve omuz

6. diego7

diego7 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikli hedefiniz kas geliştirmekse kardiyoyu ağırlık çalışmadığınız günlerde yapın bence

guldrak bunu beğendi.
  7. alpztrk

alpztrk Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    38
    guldrak mekik çekerek karın bölgesindeki yağlardan kurtulamazsanız.. zaten sizde bunun farkındasınız.. eğer genel anlamda vücut yağ oranınız sizi rahatsız etmiyorsa ve amaç kas kütlesi oluşturmaksa cardio biraz daha azaltılabilir düşüncesindeyim..
    hacim ağırlıklı bir program uygularsanız zaman içinde göbek etrafındaki yağlardan kurtulabilirsiniz.. şöyleki kas kütlesi arttığı zaman siz uyurken bile kaslarınız yaşamak için depolanan o yağları kullanacaktır.. tabi protein ağırlıklı bir diyetle..
    akşam 11de ağırlık çalıştınız proteini alıp yattınız diyelim.. forumdaki bir çok makalede ertesi sabahki beslenmenin önemimden bahsediliyor.. kas glikojenlerini doldurup vücuda onarım için fırsat vermelisiniz.. sabah tekrar cardio yapıp akşam yine ağırlık çalışması bana zorlama gibi geliyor..
    olmaz diye birşey yok ama verilen emeğin ve harcanan eforun ne kadar karşılığını alırsınız orası tartışılır...
    karşılaştırmayı ileri seviye vg cilerle yapmayı pek doğru bulmuyorum..
    illaki denemek istiyorsanız bu programa birkaç hafta devam edin.. vücudunuz size gerekli tepkiyi verecektir.. eğer haftanın son günki antremana isteksiz giderseniz birşeylerin eksik yada fazla olduğu zaten ortaya çıkacaktır... burda karıştırılmaması gereken durum kaslardaki ağrı ve bıkkınlık yılgınlık halidir..
    haftada 3 gün birer gün arayla olursa daha faydalı olabileceği düşüncesindeyim
    ptesi, çarşamba, cuma; sabah hafif cardio akşam vg (eskisine oranla daha sert)
    salı,perşembe ; dinlenme

veyahut haftada 4 gün her antreman sonunda 15-20dk koşu bandı..

antremanınıza bacak çalışmasınıda mutlaka ekleyiniz.. bacak en çok zorlayabileceğimiz ve en yüksek oranda büyüme hormonu salgılanmasını elde edebileceğimiz kas gurubudur..

iyi forumlar

teşekkür etmek için teşekkür butonunu kullanınız :)

Son düzenleme: 23 Nisan 2010
    guldrak bunu beğendi.
  8. guldrak

guldrak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    şimdi eğer p.tesi çarşamba cuma vg yaparsam her gün sadece 2 bölgeye yoğunlaştığım için diğer 2 bölgeyi haftada 1 kez çalıştırmış olacağım. örnek olarak p.tesi göğüs ön kol yapıorsam çarşamba omuz arka kol yapıcam cuma tekrar göğs ön kol yaptığımda haftada sadece 1 kez omuz arka kol yapmış olucam.buda kanımca pek yeterli değil benim için onun tersine cardioyu p.tesi çarşamba cuma şeklinde yapsam sanki daha ii olur gibi. biraz karışık bi durumdayım :S :D mayısın ilk haftası başlıcam bu programa başladıktan sonra ilk 1-2 hafta da olanları yazarım tekrar bi değerlendirme yaparız..

9. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    bildiğim kadarıyla onlar ucuzluk şehri usada yaşayan,10 larca supplement kullanan ve domuzlardan daha iyi beslenen profesyonel bodyciler,yurdum delikanlısı onlar kadar beslenemez,benim arkadaşım 22 yıllık bodyci günde 2 defa salona gidiyor,ama benim 5 katım besleniyor nerdeyse.
    böyle bir antrenmanda kas yakımın zirveye varır bence,verim alamazsın,çünkü body den sonra vücut yeterince dinlenmeden ertesi gün gene koşacaksın.bu da kas yapımını engeller,bence önce kardio yap.zayıflayınca body e başla.

2shae bunu beğendi.
  10. 2shae

2shae Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    çok doğru demişsin prolar böyle yapıyor biz de yapabiliriz mantığını kesmemiz gerek onlar nerde biz nerdeyiz

11. donnie_brasco

donnie_brasco Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Sabah kardiyo akşam vücut geliştirmeden ziyade, sadece göğüs, omuz, biceps, triceps çalışman dikkatimi çekit. Bu tarz bir çalışmayla her şeyi doğru dahi yapsak gelişim çok sınırlı olur. Sırt bacak ikilisi tüm vücudun nerdeyse 4 te 3 ünü kapsıyor. Mutlaka bu grupları da antreman programınıza ekleyin.

Amacınızın kas geliştirmek olduğunu belirtmişsiniz. Buna göre bence aynı antrenman gününde kardiyo yapmayın. Haftada 4 gün ağırlık 2 günde kardiyo yapıp 1 günüde off verirseniz daha iyi olur diye düşünüyorum

xxMassacrExx ve guldrak bunu beğendi.
  12. mandrill

mandrill Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    0
    bacak çalışmadan göbeğinden kurtulamazsın işi bilen bir hocadan yardım al yanlış yoldasın...

xxMassacrExx ve guldrak bunu beğendi.
  13. guldrak

guldrak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar ben uzun yıllar lisanslı olarak basketbol oynadım. öwünmek için sölemiorm ama bacaklarım sandığınızdan kuwwetlidir yani. ki ne kadar ilgilisinizdir bilmiyorum ama basketbol antremanlarının zaten %60-65 i bacak kaslarının dayanıklılığını arttırmaya yöneliktir. o yüzden bacak çalışmaya ihtiyaç duymuyorum.söylediğim gibi yalnızca karın bölgemde karın kaslarımın gözükmesini engelleyen bir yağ kitlesi war amacım sadece yoğun koşu antremanı yaparak kısa sürede bunu eritmek.yani öle göbek fln şeklinde de değil . peki bir soru daha sorym genetik yapıdan dolayı karın kaslarının ortaya pek çıkmaması gibi bir durum söz konusu olabilrmi ?? boyum 1.81 kilom 74

14. Ch84

Ch84 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    @guldrak Aynısı ben denedim sabah 10-11 gibi cardio yapıp akşam 9 gibi Agırlık çalıştım.
    Kilo verme acısından büyük etkisi oldu ama kas kazanımı neredeyse sıfırdı.
    O yüzden tavsiye etmem.Dinlenme cok önemli!

Bende diger arkadaslara katılıyorum bacak calısmadan olmaz diyorum.Bende aynı yanlısı yapmıstım.Haftada 1 hafif bacak çalışsan bile yararı olur cünkü bacak çalışarak büyüme hormonunu daha cok salgılarsın her bolgeye faydası olurthums:

guldrak bunu beğendi.
  15. guldrak

guldrak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hm peki ne kadar süre denedin we kaç kilo kaybettin ?

16. Bench Press

Bench Press Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Özel güvenlik görevlisi
    Yer:
    İstanbul
    Peki haftada 5 gün ağırlık çalışıyorsak kardiyo çalışmasını programa nasıl ekleyeceğiz? Misal bu ara 20 dk. boyunca aralıklı burpee yapıyorum(Gülmeyin. Çok etkili gerçekten). Bu hafta biraz farklı davranıp sabah kardiyo çalışıp akşam işten dönünce ağırlık çalışayım dedim. Yanlış mı sizce? Ağırlık çalışmasından sonra yapsam daha mı iyi olur?

17. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    sabah kardiyo yapıp üstünede yatarsanız 3-4 saat bi zararı olmaz düşüncesindeyim

18. Ch84

Ch84 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0

Geçen yaz Temmuz gibi denedim.1 ay boyunca Sabah 10 gibi 45dkya yakin cardio yaptım.Tam 6 kilo verdim.(+diyet)
    Akşamları da Agırlık calıstım ama kas ölcülerimde artma olmadı hatta kol 1.5cm düşmüştü.

19. onomopo

onomopo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selamlar ben spora yeni başladım
    ilk amacım yağ yakımı
    Boy 183cm
    kilo 99
    yağ oranı %20
    şu an spor salonunda verilen program
    25 dk yürüme bandı ortalama nabız 120-130
    20 dk cros traning ortalama nabız 120-130
    15 dk bisiklet ortalama nabız 120-130
    hemen devamında makinelerde ağırlık çalışma

benim 2 sorum olacak
    1. soru bu antremanları hangi sıklıkta yapmalıyım haftada kaç gün mesela?
    2. soru ortalama nabız olarak verdikleri rakamlar bana çok düşük geliyor neredeyse terlemiyorum bile yağ yakımı için ideal nabızımı nasıl ayarlayacağım?

cevaplar için şimdiden teşekkürler

20. Yasemin9294

Yasemin9294 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba hocam benim bir sorum olucakti . Kilo vermekde cok zorluk cekiyorum spor diyete ragmen yag yakimim olmuyor bir turlu yag gitmiyor.
    Sabah ac karnina turk kahvesi ve 1saat yuryus nasil olur ? Aksam da cardio kosu bandinda 45 dk yuryus ? Cevabinizi bekliyorum .

Sayfayı Paylaş