aynı gün kanat / bacak yapılır mı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve arifvarli tarafından 10 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. arifvarli

arifvarli Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba, programım;

göğüs biceps
    omuz triceps
    sırt/kanat bacak şeklinde.

forumu elimden geldiğince takip ediyorum ve yanlış hatırlamıyorsa kanat/omuzun, yine kanat/bacağın aynı gün çalışılmyacağına dair mesajlar gördüm.

zaten bacak idmanına (şimdilik)15 dakika ayıran biri olarak pek içime sinmedi.

göğüs biceps (1)
    omuz triceps bacak (2)
    dinlenme (D)
    sırt biceps (2 hareket) triceps (2 haraket) (3)
    göğüs biceps
    dinlenme
    ..

kısaca 12d 31d 23d- 12d...

şeklinde bir program düşündüm. fikir ve önerisi olan varsa çok mutlu olurum.

2. serdar2

serdar2 Üye

Beğenileri:
    532
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Purchase
    Yer:
    Avusturya
    Programin hakkinda birsey yazmayacagim ama soruna gelirsek,

Evet sirt/bacak ayni gun calisilir. Ama baslangicta onerilmez. En azindan 8 aylik bi devreden sonra bu sekilde calismak daha verimlidir.

arifvarli bunu beğendi.
  3. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    2 büyük kas grubunun aynı gun çalışması önerilmez..

arifvarli bunu beğendi.
  4. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    bacak vücudumuzun en büyük kas grubudur ve bence tek calısılmalıdr

rockybalboa7 ve arifvarli bunu beğendi.
  5. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    tabiki kontrol altında uzman kişilerin gözetiminde önerdikleri hareketleri yapabilirsin
    her yiğidin bi yoğurt yiyişi vardır

zrb20 ve arifvarli bunu beğendi.
  6. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    çok iyi beslenmen yanında anabolizan alınmadan bence çalışılmamalı çünkü ilk yaptığından verimi alsanda ikinci bölgeden istediğim verimi alamazsın. Kürdeysen çalışabilirsin ama değilsen önermem+ çok sağlam bi beslenme kürde olsanda olmasanda şart.

7. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Bazı sırt hareketlerinde bacak kasları yoruluyor.(örneğin deadlift)aynı gün çalışmanın bir anlamı yok.Yıkım yaratabilir.

8. sessizCiglik

sessizCiglik Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    öncelikle sunu söylim her kas gurubu her kas gurubu ile ikili calistirilabilir. zaten zaman zaman bu kombinasyonlar denenmelidir. her zaman ayni rutinde calisirsan vücut alisir ve verimin düser. eger yeni baslamissan en güzel antreman az agirlik ve bol tekrar ile hacim degil güc kazanmaya yönelik olmalidir. biceps-gögüs, sirt-triceps, omuz ve bacak en klasik ve en mantikli calismadir baslangic icin. Bacak calismasi vücudun en önemli calismasidir yapilanlarin ve bilinenlerin aksine. bacaklarin ne kadar güclü olursa o kadar daha iyi diger bölgelerini calistirabilirsin. bacak calismasi vücuttaki kan akisini alttan üste dogru tetikledigi icin diger kaslarin gelisimini dogrudan etkilemektedir. Hic bacak calismayan yada az calisanlarin biceps kaslari bacak calismasina önem verenlere göre daha yavas gelismektedir. Bilimsel yazilar ve testler var ingilizcen varsa kaynak cok. o yüzden ben haftada 2 bacak calisiyorum genelde tavsiye ederim.

Not: 2 büyük kas ayni anda calismaz diyen arkadaslar var. tam tersi 2 büyük kas süper set seklinde harika calisiyor ama bunun icin en az 1 yillik düzenli calismis olman gerekiyor. ben mesela gögüs ve sirti süper set olarak ayni gün calisiyorum.

9. D.Y

D.Y Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    73
    Ben ayni gun hem bacak hem sirt calissam eve sedyeyle gitmek zorunda kalirim heralde hakkini vermiyeceksen böyle kas gruplarini sIKISTIRMANIN Bi anlami yok.

Sayfayı Paylaş