Ayda Kaç Kilo almak normaldir?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve machineheada tarafından 19 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. machineheada

machineheada Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba Arkadaşlar, 28 yaşında çalışan bir insanım. Bundan 4 ay önce BB'ye başladım ve tutkuyla bilimsel olarak yapmaya çalışıyorum. Boyum 179cm 4 ay önce başladığımda 62 kiloydum ve dün tartıldığımda 66.5 kilo çıktım.

Bundan 1.5 ay önce whey pro (hardline) kullanmaya başladığım gün tartıldığımda 65 kilo çıkmıştım. Gittiğim spor merkezindeki dietisyen arkadaş iş nedeniyle sadece sabah kahvaltılarını eksik yaptığımdan sabahları almamı tavsiye etti ancak her şeyin doğalının daha iyi olduğunu ve yemek yememin daha yararlı olacağınıda ekledi tabi ben hırsla gittim aldım proteini.

2 gün üst üste gidip bir gün ara vererek haftada 3-4 kere spora gidiyorum ve amacım 70-75 kilo arasına ulaşıp haftada 2-3 kere spora gitmek. Salondaki insanlarla arkadaşım ama hiç birisini kendime rakip görmüyorum açıkçası ben kendimle yarış içerisindeyim insandan insanada farklı olduğunu biliyorum kilo almanın ama ortalaması nedir merak ediyorum çünkü genelde gittiğim salonda benim gibi disiplinli gelen insan yok çok gelip geçici insanlar geliyor.

İnternette okuduğumda benim için çok fantastik rakamlar çıkıyor açıkçası ayda 5kg hatta 10kg arttırdığını iddia edenler var ama öyle bir artışın olduğuna inanamıyorum yoksa çevrede herkes rambo olurdu herhalde..

sorularım:
    -Şu an ki kilo artış hızından epey memnunum açıkçası bana hızlı bile geliyor sizce normal üstü-altı veya ortalama mıdır ayda 1 kg...
    -Peki bu işi disiplinli yaptığımda kaç ay boyunca bu kilo artışını aynı hızla sürdürebilirim acaba..

Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim bir kaç ay sonra gelişim fotolarımıda eklemeyi düşünüyorum ki yeni başlayan arkadaşlar benim gibi sokakta karşılaşabilecekleri çiroz bir insanın geçirdiği mutasyonu görebilsinler istiyorum açıkçası hayatımda daha önce hiç 70 kg olmadım bir de günlük kalori yakımım diğer insanlardan daha fazla şöle ki kalp ritimim normal oturuyorken 85-90 dakika atıyor ama sağlıklı olduğumu söylüyor doktorlar bazı insanlarda böyle olması normalmiş...

2. Morphling

Morphling Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Bence kilo alımında problem yok ama zamanla azalacagı gerçek.Ben ayda maksimum 2.5kg almayı uygun görüyorum.
    Ayda 10kg arttıran bir insan normal degildir, gelecekte bir hastalıgı çıkması ihtimali oldukça yüksek.Senin amacın o olmasın.Hem ayda 10kg arttırıp ne yapacaksın.Bu spor sabır ve zaman sporu.
    70-75kg'a ulaşmak senin için sporu ihmal etmek ya da azaltmak için bir neden olmamalı.

Ne kadar kilo alacagını biz tahmin edemeyiz.Bu soruyu kendine ve genetiğine sormalısın..
    Bence evine bir tartı al, her hafta birgün belirle sabah kalkınca aç karnına tartıl.

3. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    kilo alımı ne kadar sürede ne kadar olacağı belli birşey değildir.
    kilo alımın gün gelicek duracak,gün gelicek artacak ama bunu kafana takmayacaksın.
    ben 56 kilo ile başladım bu spora ve şuanda 66 kiloyum bu 3.sezonum suplement kullanıyorum ama kilo alımım çok yavaş ilerliyor,bazı kişilerin metobolizması hızlı çalışır,bazıları ise 3fazla bir çaba göstermeden kilo alabilir,
    sen sen ol kilo almayı çok fazla kafana takma yavaş olsun sağlıklı olsun.

4. machineheada

machineheada Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Belki ileride benim vücut yapıma sahip bu yazıyı okuyan arkadaşlar olacaktır gelişimim hakkında bilgi vermek istedim. Özellikle 27 28 yaşından sonra BB'ye başlayan ve benim gibi zayıf birisine ait yazı aradım ancak bulamadım.

Başlangıçta 62 kiloydum yazmışım ama daha sonra ilk tartı kağıdımı buldum geçen sene başladığım gün ki kilom 61.1kg mış an itibari ile 70-71 kiloyum yaklaşık 1 yıl oldu. Geçen sene %8 yağ vardı bu sene ölçüldüğünde %12 çıktı. Hesabıma göre takribi 6-7 kilo kas 3-4 kiloda yağ almışım.

Yaklaşık olarak son 4 aydır plato dönemindeyim ve hiç bir şekilde ağırlıklarda kilo arttıramıyorum . Umuyorum ki bunun nedeni yaz olması ve benim beslenmemi aksatmamdır çünkü kilo alımımda son 3 aydır durmuş vaziyette.

Kış gelişi ile birlikte kilo alımım ve ağırlıklarda kilo arttırımına daha rahat geçebilmeyi umuyorum. Deneyimli üyelerin yorumlarını bekliyorum.

5. Limon

Limon Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zahit
    Yer:
    İstanbul
    ilk başlangıçta su ağırlığı ve fazla yemene bağlı olarak daha fazla alacaksın o 1-2 kg olayı biraz ilerki iş :)

Creatine bunu beğendi.
  6. ozgurozan88

ozgurozan88 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba ben 64 kilo falandım 1 2 ay spor salonuna gittim şu anda 70 kiloyum ama üzerinden 1 yıl geçti pek sağlıklı değil kilolarım şimdi üniversitedeyim yurtta kalıyorum kısmen de olsa iyi beslenebilirim diye düşünüyorum boyum 1 85... 78 kilo falan olmak istiyorum bayramdan sonra ankarada bi spor salonuna başlayacağım sorum şu kilo alanların geneli ek tozlar kullanmış kesinlikle kullanmalımıyım amacım nisan ortasında bu kiloyu yakalayıp bir yazı rahat geçirmek kilo almak için yapılacak bir çok diyet var internette gerçekten tecrübeli biri yardım ederse çok mutlu olacağım iyi bayramlar

Sayfayı Paylaş